Z Vídně do Tanzanie: na Kilimandžáro či safari
13.2.2023

Z Vídně do Tanzanie: na Kilimandžáro či safari

12 650

O této nabídce

Je vaším snem vystoupat na nejvyšší horu černého kontinentu? Zažít tu pravou africkou divočinu? Aerolinka Ethiopian Airlines nabízí letenky na Kilimandžáro z Vídně od června do listopadu (s výjimkou srpna). Toto období je zároveň nejlepší pro návštěvu této majestátní sopky. Nejlevnější termíny pořídíte za 12 650 Kč (533 €), například od 19. do 31. října 2023. Dalším zpříjemněním pro dobrodruhy jsou nově zrušené vstupní podmínky do Tanzanie a dva odbavený bágly v základní ceně letenky. Po cestě vás čeká jeden přestup v hlavním městě Etiopie, Addis Abeba.

S sebou si na palubu Ethiopian Airlines můžete vzít příručák o maximální hmotnosti 7 kg a rozměrech 23 × 40 × 55 cm. Do podpalubí si můžete nechat poslat rovnou dvě zavazadla o maximální váze 23 kg/ks (celkem tedy máte až 46 kg k odbavení). Během letů také dostanete něco k snědku a pití.

Podmínky pro cestování

Cesty do Tanzanie

Novinkou od 1. února je to, že došlo ke zrušení všech podmínek pro vstup do Tanzanie. Nepotřebujete tedy očkování, testy ani formuláře, probíhá pouze namátkové testování po příletu. Doporučujeme ale i nadále sledovat aktuální podmínky a opatření, které přehledně shrnutá najdete na naší stránce „Koronavirus v Tanzánii“. Pro vstup do Tanzanie však potřebujete vízum, které si můžete vyřídit online nebo po příletu do země za 50 USD.

Etiopie již také nemá žádné vstupní podmínky spojené s Covidem. Nepotřebujete ani vízum, pokud váš transfer nepřekročí délku 72 hodin. Všechny informace ohledně opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Etiopii“.

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Divoká Tanzanie, která vás okouzlí

Tanzanie, opravdová, ryzí Afrika. Krajina posetá banánovníky a kokosovými palmami, protnutá potůčky a zalitá jezírky, se vlní a postupně přechází v hornaté svahy. Na nich se poklidně pasou pakoni a další kopytníci, jen sem tam vyrušeni hrdým řevem nespoutaných lvů, pyšnících se zlatavou hřívou. Z dáli nad celou tou podmanivou scenérií bdí jako majestátní ochránce zasněžené Kilimandžáro, kontrastující s vlnícím se vzduchem nad rozpálenou zeminou. Zem obývají Masajové a jiné kmeny, na Kilwa Kisiwani můžete spatřit i ruiny někdejšího sultanátu. Tanzanie je opravdu divoká a nestoudně ukazuje své síly i slabiny, její poznání se vám zaryje hluboko pod kůži.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Vídně na Kilimandžáro za 12 650 Kč
Z Vídně do Tanzanie: na Kilimandžáro či safari

Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Ethiopian Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)