Z Prahy na Island o letních prázdninách – do Akureyri
30.5.2023

Z Prahy na Island o letních prázdninách – do Akureyri

5 724

O této nabídce

Nová islandská destinace bude od začátku července dostupná všem cestovatelům. Švýcarská letecká společnosti Edelweiss Air totiž zahájí pravidelné sezónní lety z Curychu (ZRH) do čtvrtého největšího města v zemi, Akureyri (AEY). To leží v severní části ostrova a je branou k poznávání severních fjordů či k výletům za velrybami (zároveň je to také zajímavý protipól k letům do Reykjavíku).

Díky mateřské společnosti Swiss International Air Lines, která létá 3× denně z Prahy do Curychu, si snadno naplánujete výlet na sever Islandu i České republiky. Zpáteční letenky z Prahy na Island, do Akureyri, pořídíte za parádní cenu 5 724 Kč v letních exponovaných termínech (červenec a srpen). V základní ceně je už navíc zahrnuto odbavené zavazadlo, které se vám bude určitě hodit (vezměte si s sebou stan se spacákem a ušetřete v nákladech na ubytování).

Island si zamiluješ

Tahle země ohně a ledu vás prostě učaruje. Majestátní hory zalité lávou, slavný Geysir který dal jméno všem gejzírům světa, jeho aktivní “bráška” Strokkur a horké prameny, které nabádají k příjemné koupeli, se střídají s bouřlivými vodopády a křišťálovými ledovci. Diamantová pláž na východě ostrova vám naprosto vyrazí dech a na západních fjordech i přes veškerou jejich krásu dost možná nepotkáte ani živáčka. V přilehlých vodách Atlantského oceánu se prohánějí kosatky a plejtváci, tak naskočte v Husavíku na loď a jeďte je pozdravit.

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na Letišti Praha.

Podmínky pro cestování

Cesta na Island

Cestování na Island je bez restrikcí – prostě „jako dřív“. Žádné testy, žádné certifikáty, žádné formuláře. Detaily, užitečné odkazy a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus na Islandu“.

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Na Islandu se vám bude bezesporu hodit vlastní kára. Jen díky ní stihnete za dobu svého pobytu navštívit maximum zajímavých míst  a především budete absolutní pány svého času. Mrkněte se do naší autopůjčovny, která vám odhalí konkrétní nabídku přesně ve vašem termínu. Využít můžete i služeb lokálních půjčoven jako „Lotus Car Rental“ nebo „Geysir“.

Případně spojte spaní s pronájmem auta do jedné položky a půjčte si rovnou campervan. Skvělé zkušenosti máme s Go Campers a KuKu Campers.

Náhled letenky z Prahy do Akureyri za 5 724 Kč

Z Prahy na Island o letních prázdninách – do Akureyri


Bude se hodit

Letiště Curych (ZRH)

Letiště Praha (PRG)

Swiss International Air Lines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)