Z Prahy do švédského Göteborgu
10.5.2023

Z Prahy do švédského Göteborgu

od 707

O této nabídce

Sbalte si kufry a vydejte se na poznávačku Skandinávie. Aerolinka Ryanair nabízí zpáteční letenky z Prahy do švédského Göteborgu od 707 Kč a odletět můžete klidně už příští týden. Za tuto cenu je dostupný například odlet 1. a návrat 7. července a k mání je dostatek termínů v květnu, červnu a srpnu letošního roku. Tyto měsíce jsou perfektní k půjčení auta a průzkumu nádherné skandinávské přírody, do Göteborgu si ale můžete zaletět i na jednodenní otočku.

V ceně letenky máte jedno příruční zavazadlo o rozměrech 40 × 25 × 20 cm. Náročnější cestovatelé si připlatí za větší příručák v rámci služby priority od 366 Kč v jednom směru a odbavené zavazadlo do 10 kg vás vyjde od 425 Kč za jeden směr.

Jak se dostat z letiště a další informace naleznete v našem novém průvodci letištěm Göteborg.

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na Letišti Praha.

Podmínky pro cestování

Cesty do Švédska

Při cestách do Švédska se již nemusíte prokazovat negativním testem, očkováním ani formulářem. Aktuální informace a opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus ve Švédsku“.

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Göteborg, perla severu

Göteborg je poměrně malé město ležící na západním pobřeží Švédska v zálivu Kattegat, a i přes své malé rozměry je druhým největším švédským městem. Pro množství anglických a skotských přistěhovalců a jejich vliv na městskou architekturu se Göteborgu občas přezdívá „Malý Londýn“. Co si na něm jistě zamilujete jsou všudypřítomné kanály, dlážděné ulice a romantické parky. Göteborg kombinuje městský ruch, přátelskou atmosféru a přímořský půvab, je městem kultury, nákupů, restaurací světové úrovně a dechberoucí přírody všude kolem.

Navštivte supermoderní budovu operní scény Operan lehce inspirovanou operou v Sydney a shlédněte zde některé z večerních představení. Poté zajděte na skvělou večeři – Göteborg je městem zasvěceným všem milovníkům dobrého jídla a kromě malých, nezávislých podniků zde najdete rovnou sedm restaurací oceněných Michelinskou hvězdou. Na nejvyšší úrovni jsou zde především čerstvě vylovené ryby a mořské plody, které doporučujeme ochutnat v té nejvyšší možné kvalitě ve fine-diningové restauraci Fiskekrogen.

Milovníci alkoholu pak jistě rádi ochutnají místní řemeslná piva a kohokoliv s mlsným jazýčkem zase potěší švédský zvyk pravidelně si dávat fiku – pauzičku na kávu a malou sladkost. Pokud malá sladkost nestačí, zakousněte se do Hagabullen – skořicového šneka o velikosti obědového talíře. Ještě než Göteborg opustíte, zajděte do muzea skandinávského designu Röhssk, k hotelu Eggers a přístavnímu kanálu Hamnkanalen.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Ideální auto pro vaši dovolenou ve Švédsku najdete v naší autopůjčovně. Půjčení menšího auta vás na týden v srpnu vyjde od 5 470 Kč

Náhled letenky z Prahy do Göteborgu za 707 Kč
Z Prahy do švédského Göteborgu

Bude se hodit

Letiště Göteborg (GOT)

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)