Z Prahy do Říma nejen o letních prázdninách
22.3.2021

Z Prahy do Říma nejen o letních prázdninách

1 019

O této nabídce

Obnovení přímého leteckého spojení mezi Prahou a Římem je naplánováno na začátek května. Na linku z Prahy do Říma (letiště Ciampino) se vrátí irský nízkonákladový dopravce Ryanair s frekvencí dvou letů týdně (středa a neděle). V červnu pak mezi oběma městy plánuje létat 4× týdně (přidá pondělní a páteční rotaci), zatímco během letních prázdnin budou lety dostupné každý den. Zpáteční letenky z Prahy do Říma s možností bezplatné změny pořídíte za 1 019 Kč.

Flexibilní letenky

Letenky zakoupené u společnosti Ryanair do 30. června 2021 s termínem cesty do 30. října 2021 můžete bezplatně změnit na jiné datum i trasu. Bezplatné jsou dokonce dvě změny (doplácíte pouze případný rozdíl v ceně, budou-li nové letenky dražší). Přečtěte si více o prodloužení vstřícné politiky Ryanairu, kdy zrušil poplatky za změnu letenek.

Věčné město, Řím

Je kolébkou evropské kultury a civilizace, a ještě k tomu tak nádherný a majestátní. Řím prostě nesmí chybět na bucket listu žádného cestovatele. Fontány zdobené krásnými sochami se tam střídají s uměním proslulého Michelangela, co třeba takové fresky Sixtinské kaple! A vlastně celý Vatikán, sídlo papeže, je jako z pohádky. Toulejte se uličkami a nechte se opálit horkým italským sluncem. Zastavte na výborné jídlo, vůně špaget “alla carbonara” sypaných jemňoučkým pecorinem vás nenechá dlouho otálet. A pokud by vás to náhodou v Římě už nebavilo (jakkoliv nemožné nám to připadá), je to jen kousíček do města Tivoli nebo na pláž Lido di Ostia.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Ryanair
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměr 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: květen – říjen 2021
 • Příkladové termíny:
  • 23. – 26. 5. za 1 099 Kč
  • 16. – 20. 6. za 1 059 Kč
  • 15. – 20. 7. za 1 019 Kč
  • 3. – 10. 8. za 1 019 Kč

Podmínky pro cestování

Česká republika spadá z pohledu Itálie do tamější „kategorie C“, což v praxi znamená povinnost předložit před cestou negativní PCR či antigenní test ne starší 48 hodin. Všichni přijíždějící musí také vyplnit toto čestné prohlášení. Aktuální informace můžete sledovat na stránkách Velvyslanectví ČR v Římě. 

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Itálie se v současné době nalézá v červené kategorii. Její pozice se ovšem do letních měsíců pravděpodobně nejednou změní – doufejme, že jen k lepšímu.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Římě i jeho okolí se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Pro jistotu vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat, případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna. Do letních měsíců ovšem času dost…

Náhled letenky z Prahy do Říma za 1 019 Kč

Z Prahy do Říma nejen o letních prázdninách


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)