Z Prahy do Kyrgyzstánu: Biškek i Oš během června a července
6.6.2023

Z Prahy do Kyrgyzstánu: Biškek i Oš během června a července

6 960

O této nabídce

S naprosto parádní nabídkou letních letenek do střední Asie přichází turecká nízkonákladová aerolinka Pegasus Airlines. Zpáteční letenky z Prahy do Kyrgyzstánu pořídíte v termínech během června a července od 6 960 Kč. Dostupné jsou přitom letenky jak do hlavního města země, Biškeku (FRU), tak jižně položeného Oše (OSS). Nejlevnější letenky na vás čekají během června, v červenci pak vychází o cca 50 € dráže – stále se ovšem jedná o skvělou cenu na hlavní letní sezonu!

Cestou vás v obou směrech čeká jeden pohodový přestup v Istanbulu na letišti Sabiha Gökcen (SAW). Základní tarif „Basic“ obsahuje přepravu většího příručního zavazadla – pokud se v Kyrgyzstánu chystáte primárně trekovat „na těžko“ a cestu bez odbaveného zavazadla si nedokážete představit, zakupte si letenky ve vyšším tarifu „Essentials“ za příplatek á 30 € / směr.

Za nádhernou přírodou do Kyrgyzstánu

Díky své poloze na pomezí Kazachstánu, Uzbekistánu, Tádžikistánu a Číny, Kyrgyzstán je nazýván branou do Střední Asie. Byla by ale obrovská škoda se tu nezastavit! Nad jeho panenskou přírodou se majestátně tyčí Ťan-Šan, v překladu „Nebeské hory“, s nejvyšším vrcholem sahajícím až k 7 436 m n. m. Mezi horskými štíty zrcadlí oblohu ledovcová jezera, impozantní Song-Kul a Issyk-Kul vás dostanou na kolena. Jděte za vůní lesů do údolí Arslanbob, ochutnejte čerstvé plody jabloní, třešní, švestek, ale především – zdejší les vlašských ořechů je největší na světě. Než se vydáte zpět domů, anebo na další cesty asijskou scenérií, zastavte se na okamžik v kyrgyzském hlavním městě Biškek, najdete tu směsici kočovnické historie, islámu a památek na sovětské časy.

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na Letišti Praha.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Podmínky pro cestování

Cesta do Kyrgyzstánu

Cestování do Kyrgyzstánu je bez restrikcí – prostě „jako dřív“. Žádné testy, žádné certifikáty, žádné formuláře. Detaily, užitečné odkazy (nejen na formuláře) a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Kyrgyzstánu“.

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Náhled letenky z Prahy do Biškeku za 6 960 Kč

Z Prahy do Kyrgyzstánu: Biškek i Oš během června a července


Bude se hodit

Letiště Istanbul Sabiha Gökcen (SAW)

Letiště Praha (PRG)

Pegasus Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)