14.5.2017

O této nabídce

Naposledy aktualizováno 4. 9. 2017

V poslední době jsme publikovali řadu příspěvků o letenkách do Číny či o letenkách, které mají jeden nebo více přestupů v Číně. V diskusi pod příspěvky se začaly objevovat dotazy, jestli jsou potřeba tranzitní víza nebo jestli jde tranzitovat bez víz. Sice jsme nedávno v Číně párkrát přestupovali, aby to nebyl článek jen o našich zkušenostech, kontaktovali jsme čínskou ambasádu a situaci prověřili. Jak to tedy s těmi vízy je?

Jedu pouze do Číny

Pokud jedete pouze do Číny, potřebujete turistická víza, která pořídíte na čínské ambasádě v Praze. Budete potřebovat tyto dokumenty. Pokud z toho něco nebudete mít, na ambasádě vám to nevezmou a budete tam muset znovu, nepodceňte přípravu.

Kolik to stojí?

 • Jednovstupové za 60 EUR
 • Dvouvstupové za 60 EUR
 • Neomezené půlroční za 60 EUR
 • Neomezené roční za 90 EUR

To je jednoduché a jasné, teď se podíváme na situaci, kdy budete v Číně přestupovat a poletíte dál, tam je to trochu složitější.

V Číně přestupuji na další let

Přiletíte do Číny (např. do Pekingu), přestoupíte na další let do třetí země, pohoda, nemusíte nic řešit. Přestupovat v Číně můžete i mezi více letišti jen přestup musíte stihnout do 24 hodin. Pokud bude přestup v Číně delší než 24 hodin, potřebujete turistické nebo tranzitní vízum.

Příklady letenek

Vízum nepotřebuji, doba pobytu v Číně je kratší než 24 hodin. Pokud stihnu do 24 hodin opustit Čínu, můžu cestovat letecky i třeba vlakem po celé Číně bez potřeby víza.

čína

 

 

 

 

 

 

POZOR! 24 hodinový tranzit nelze využít na letištích Guangzhou (CAN), Urumqi (URC), Fuzhou (FOC), Mudanjiang (MDG), Shenzhen (SZX) a Yanji (YNJ). A je jedno, jestli tam přiletíte vnitrostátním nebo mezinárodním letem. Pokud na jednom z výše uvedených letišť přestupujete, potřebujete turistické vízum.

Vízum potřebuji, v Číně budu déle než 24 hodin, a proto potřebuji dvouvstupové turistické vízum (na cestu tam i zpět). Nestačí mi ani 72 hodinové tranzitní vízum (viz níže), protože během této doby kvůli vnitrostátnímu letu navštívím více provincií.

Potřebuji_

Delší tranzit

V poslední době některé čínské provincie povolily bezvízový režim pro tranzitující cestující (tj. možnost opustit letiště bez víza a podívat se do centra). Jsou to Guangzhou, Chengdu, Chongqing, Shenyang, Dailan, Xian, Guilin, Qingdao, Wuhan, Kunming, Xiamen, Wuhan, Changsha a Harbin.

Opustit letiště můžete zdarma na 72 hodin a musíte mít navazující letenku do třetí země. Nemůžete ale během těch 72 hodin cestovat do jiného města.

Příklad: Přiletím z Prahy do Pekingu, omrknu Zakázané město a Velkou čínskou zeď a za 2 dny letím třeba s Air Asia do Malajsie. Lety nemusí být na jedné letence, důležité je to, abyste ukázali úředníkovi po příletu letenku do třetí země s odletem do těch 72 hodin.

Aby výjimek nebylo málo, máme tady ještě jeden super tranzit.

Super tranzit

Super tranzit se týká těchto třech měst: Šanghaj, Hangzhou, Nanjing. V těchto městech (a obecně v provincii Šanghaj, Zhejiang a Jiangsu, kde se tyto města nachází), platí 144h bezvízový tranzitní pobyt s možností cestovat mezi těmito městy.

EDIT: Od konce kalendářního roku 2017 můžete o zmíněné 144 hodinové tranzitní vízum žádat i v Pekingu (Capital International Airport a West Railway Station), v Tianjinu (Tianjin Binhai International Airport a Tianjin International Cruise Home Port) a provincii Hebei (Shijiazhuang Zhengding International Airport a Qinhuangdao Port)

Příklad: Přiletím z Prahy do Šanghaje přímým letem a budu pokračovat za 4 dny z Hangzhou do Kota Kinabalu do Malajsie. Víza nepotřebuji a využiji tranzitní pobyt. Nesmím (!) ale mít mezitím přestup např. v Pekingu a letět to Praha => Peking => Šanghaj, potom bych potřeboval klasické tranzitní či turistické vízum.

Zkrátka abych mohl využít delší tranzit nebo super tranzit, musí to být první příletové letiště v Číně.

Máte nějaký další tip? Podělte se o něj v komentářích.

Upozornění! Ač jsme všechny informace pořádně prověřili telefonicky na ambasádě a imigračních odděleních jednotlivých letišť, informace jsou podávané bez záruky.


Chromozon

Zdravím, omlouvám se, ale raději se zeptám konkretně (sice ze sebe asi udělám blba že to tam je napsané ale i tak).Pokud počítám dobře tak bychom v Číně nikdy neměli být déle jak 24 hodin viz níže (nevím jestli se to sčítá tam i zpět, že obě musí být do 24 hodin ? Při cestě zpět když máme 10 hodin mezipřistání bychom se chtěli podívat do Pekingu. Nepotřebuje žádné vízum že ?

Máme letenky Praha-Sydney

Let tam
Praha-Amsterdam, Nizozemsko
Délka letu:
01:35
Délka mezipřistání:
8h 50min

Amsterdam, Nizozemsko-PEK Beijing Capital Arpt
Délka letu:
09:30
Délka mezipřistání:
4h 35min

PEK Beijing Capital Arpt – CAN Baiyun International Airport
Délka letu:
03:30
Délka mezipřistání:
4h 10min

CAN Baiyun International Airport-SYD Kingsford Smith
Délka letu:
09:15

Cesta Zpět
SYD Kingsford Smith-CAN Baiyun International Airport
Délka letu:
09:45
Délka mezipřistání:
2h 30min

CAN Baiyun International Airport-PEK Beijing Capital Arpt
Délka letu:
03:15
Délka mezipřistání:
10h 40min

PEK Beijing Capital Arpt – AMS Schiphol Arpt
Délka letu:
10:25
Délka mezipřistání:
4h 25min

AMS Schiphol Arpt-Praha
Délka letu:
01:30

Děkuji

14. 5. 2017
  vak

  Co jsem na to rychle kouknul tak by neměl být problém a vízum byste neměli potřebovat. 24 hodin by se mělo počítat od prvního přistání v Číně do odletu z Číny. Loni jsem letěl podobně Řím – Wuhan -Shenzchen – Sydney. Na prvním letišti jsem ukázal pas a vytisklou letenku. Do pasu mi dali temporary entry permit a mohl jsem se pohybovat po Číně jak jsem chtěl (bohužel jsem neměl dostatečnou pauzu bezpečně se kounout do města).

  14. 5. 2017
   Chromozon

   Díky za odpověď je teda pravda že do Pekingu přiletíme o pul noci a odlétáme v 10 ráno, takže nevím jestli to má smysl jít do města takhle přes noc, ale lepší jak být na letišti.

   14. 5. 2017
   Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

   Jel bych se vyspat na hotel v blízkosti letiště.

   14. 5. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Tohle vypadá v pohodě, do 24 hodin v každém směru by to mělo být bez víz.

  14. 5. 2017
Anna

Dobrý den,
prosím o radu – přilétám do Pekingu v 1 hodinu v noci a ten samý den dopoledne/odpoledne nastupuji do vlaku směr Mongolsko, kam bych měla dojet do 72 hodin po přistání. Lze i v tomto případě využít tranzitní vízum nebo musím zažádat o turistické vízum? Děkuji mockrát za odpověď, snažila jsem se to dohledat, ale zatím bezúspěšně (respektive co stránka to jiná informace). Děkuji!

14. 5. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Dobrý den,

  záleží, kdy vystoupíte z Číny a projdete celnicí, jestli to bude do 24 hodin, tak pak je vše ok, nicméně 72h tranzit tady využít nelze, nesmíte opustit Peking.

  Jirka

  14. 5. 2017
   Anna

   Děkuju mockrát za odpověď!
   A.

   14. 5. 2017
Pavel

No moje zkušenost z ledna tohoto roku: Let z Frankfurtu do Jakarty s přestupem v Pekingu. Vízum na 72h jsme museli vyřídit a 3,5h na přestup bylo tak tak…

14. 5. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Jenom pro upřesnění, na těch 72h předpokládám že to je jen povolení vstupu, žádné vízum nebylo třeba, je to tak?

  14. 5. 2017
   Pavel

   Jo jo….bylo to asi povoleni ke vstupu, nazyvali to 72hrs free entery visa.

   16. 5. 2017
Jaroslav

Dobry den,
za mesic mam cestu do Ciny a jsem presne ten pripad, ktery jste uvedl ve Vasem prikladu..kde presne nebo komu bych mel oznamovat svuj zamer o 72ti hodinova transferni viza? Pri bezne pasove kontrole, kde predlozim vse potrebne a oni mi je vystavi nebo budu muset hledat na letisti nejakou specialni prepazku?

Dekuji za odpoved

Jaroslav

14. 5. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Dobrý den,

  postup je následující:

  1) na check-inu před odletem nahlásíte svůj záměr o 72h visa-free transit a ukážete navazující letenky, víza do třetí země,
  2) po příletu před pasovou kontrolou dojdete na přepážku 72-hour visa free transit service nebo tak nějak se to jmenuje, dostanete razítko a projdete pasovkou do Číny.

  Čili ano, musíte najít předtím spešl přepážku.

  Jirka

  15. 5. 2017
   Kristýna

   Před měsícem jsme letěli z číny na Borneo.
   Využili jsme 72 hour visa.. je tam spesl přepážka. Během hodiny je vše vyřízene 🙂
   Dá se krásně stihnout velká čínská zeď 🙂
   Chce to ale mít dopředu zarizenej taxík… takový malý tip na výlet 😉

   28. 5. 2017
Petr K

Tak buď jste čínskou ambasádu nekontaktovali nebo vám sami podali nepravdivé informace. Výpisy z účtu ani potvrzení od zaměstanvatele už více než půl roku není potřeba 😉

15. 5. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  O potřebných dokumentech, které jsou potřeba, jsme v článku nic nepsali, pouze odkazujeme na stránky ambasády.

  Jinak výpis z účtu a potvrzení od zaměstnavatele – z osobních zkušeností pár dní zpět u jednoho to chtěli, u jednoho ne (turistická víza).

  Jirka

  15. 5. 2017
   Vašek

   Má zkušenost z prosince 2016 při cestování na Hainan – pro udělení víza chtěli i výpis z účtu, potvrzení od zaměstnavatele i zabookované hotely na celou dobu pobytu. Řešil jsem jednoduše – zabookoval jsem 3 různé hotely, podal si žádost o vízum, po udělelní víza jsem hotely zrušil.

   19. 5. 2017
Martin

Dobrý den. V srpnu letím z Prahy přes Kijev a Peking do Vladivostoku. V Pekingu mám možnost zůstat cca 50 hodin. Chtěl bych využít 72 hod. tranzitní vízum a podívat se do města a na Velkou ČZ. Můj dotaz zní :
1/ záměr využít 72 hod, víza musím nahlásit již v Praze při odbavení ?
2/ dále již nic neřeším, až po příletu do Pekingu musím najít zmiňovanou přepážkou a tam předložím vytištěnou e-letenku, potvrzení o rezervaci ubytování v Pekingu a vízum do Ruska a dostanu povolení na 72 hodin ?
3/ vyplňuje se ještě nějaký dotazník (formulář ) na letišti v Pekingu?
4/ pokud ano, je možnost tento dotazník (formulář ) získat ještě před odletem a v klidu jej vyplnit doma a zbytečně nestresovat a někde na letišti na koleně vypisovat?
Děkuji předem za odpověď či odpovědi, budu vděčný za každou radu.

30. 5. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Dobrý den,

  1) ano, je to potřeba.
  2) přesně tak.
  3) něco jsem tam vyplňoval, ale tohle se dost mění.
  4) asi by to šlo získat přes čínskou ambasádu, ale přijde mi to zbytečné, sežere to víc času než pak na místě vyplnit jednoduchý formulář.

  Jirka

  30. 5. 2017
  Standa

  Ahoj Martine. Prosím o radu. Budu mít ten samý problém letos v červnu. Také letím Peking – Vladivostok. Chci se zeptat jestlisi jel bez čínského víza. Děkuji za odpověď

  7. 2. 2018
Matouš

Dobrý den,
za pár dní letím do Číny do města Guangzhou, odkud bych rád během 24 hodin odjel vlakem do Hong Kongu, abych využil ty 24 hodinové transitní víza. Je to možné tak provést nebo se musí opustit Čína letecky?
Pokud ano, tak neznáte náhodou způsob, jak si opatřit jízdenku na vlak přes internet, abych se s ní mohl prokázat při nástupu do letadla?
Všechny stránky, které jsem našel nabízí pouze možnost doručit jízdenku do hotelu v Číně.
Díky za jakoukoliv radu.
Super stránky mimo chodem.

4. 6. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Dobrý den,

  no, jestli tu bude někdo s většími zkušenostmi, tak ať se podělí, nám se to posledně přes ctrip.com minule koupit nepodařilo s doručením mimo Čínu a museli jsme si je koupit až tam…. Podle mě to nyní nejde, leda jim ukázat zaplacenou rezervaci přes internet ale to už je vaření z vody.

  5. 6. 2017
   Matouš

   Díky za odpověď. Pokud by se mi přeci jenom nějak povedlo to zařídit, tak mám tedy právo na těch tranzitních 24 hodin, kdy nepotřebuji víza?

   5. 6. 2017
   Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

   Ano, takto to použít můžete, nicméně musíte opustit Čínu do těch 24 hodin vlakem (tj. přejet nebo přejít hranici).

   5. 6. 2017
   Martin

   Ahoj, k Hong Kongu jen pro sichr připomínám, že je sice pro nás bezvízový, ale z HK se pak musí odletět. Návrat do Číny znamená druhý vstup a tedy je potřeba 2vstupové vízum. http://www.chinaembassy.cz/cze/lsyw/viza/t753293.htm (2. odstavec). (Čínské vízum může sice vyřídit Čech i v HK, ale je kolem toho byrokracie, rozhodně je lepší mít 2vstupové vízum už z Prahy.)

   1. 9. 2017
Martina

Dobrý den, letím na Nový Zéland s přestupem v Pekingu. Pokud to tedy dobre chapu abych mohla odejit ze letiste a potom se opet vratit zpet na navazujici let nepotrebuji zadná viza ? A Dalsi otazka, ma cenu opustit letistni prostory kdyz mam mezipristani 8,5 h, stihnu se nekam podivat ?? Děkuji za odpoved

2. 7. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Dobrý den Martino,

  jestli je přestup v Číně pouze v Pekingu a ne v žádném dalším městě, tak ano, můžete opustit letiště bez víz.

  Za 8,5h se toho stihne celkem dost, buď centrum, tj. Zakázané město a paláce, doporučuji jet metrem, nebo rovnou na Velkou čínskou zeď. Osobně bych volil to centrum. 😉

  Jirka

  3. 7. 2017
Dohnal Petr

Ahoj,
prosím o radu. Letím Praha -Paříž -Wuhan -Guanzhou s China Southern. Přílet do Guanzhou je večer ve 17:45 hod. Na druhý den večer v 21:50 hod, máme odlet do Vietnamu. Hlavní letenka je Praha – Guanzhou a zpět. Lety do Vietnamu máme taky s China Southern, ale kupovali jsme je zvlášť. Jde mi o to, jestli musím mít Činské víza, když jsme v Guanzhou v obou směrech tam i zpět cca. 30 -35 hodin? ( Chceme zůstat v Guanzhou po příletu jeden den a to samé nazpátek. Nedělá neplechu ten technický stop ve Wuhanu? Musíme mít víza? Moc děkuji za rady!!!

15. 7. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Ahoj Petře,

  jojo, ten stop ve Wuhanu tam dělá paseku a kvůli němu jsou potřeba turistická víza. Kdyby tam nebyl, bylo by to v pohodě, šel by využít tranzit, takto ale máš vnitrostátní let a ten tě opravňuje využít max 24h na bezplatný tranzit. Čili ano, víza potřebuješ.

  Jirka

  17. 7. 2017
   Tereza

   Ahoj, mam to podobne, s tim ze od prvniho tech stopu do opusteni cinskeho uzemi uplyne 25h a 10min. Tech stop na letence neni uveden, v systemu ano. Znamena to ze potrebuji Tranzitni G vizum? jak rozlisim zda potrebuji tranzitni nebo turisticke? informace se ruzni. Dekuji!

   26. 11. 2017
   Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

   Jestli je to 25h tak to je jasný, potřebujete tranzitní víza. Rozdíl mezi trazitními a turistickými – na tranzitní není potřeba dokládat itinerář a ještě nějaké další podrobnosti, u tranzitních stačí letenka.

   26. 11. 2017
   Tereza

   Ok dekuji! Oni ten stop opravdu dukladne kamufluji. Cena a doba vyrizeni je predpokladam stejna u obou druhu viz, ze?

   26. 11. 2017
Michal

Ahoj,
Chci zeptat jak je to s klasickým turistickým vízem a dokumenty. Je potřeba to potvrzení od zaměstnavatele, výpis z účtu apod? Nějak nikde nemůžu najít zda to požadují, nebo jim stačí základní věci a letenka. Díky

1. 8. 2017
  Tonda Jelinek

  Ahoj Michale,

  během posledního měsíce už mám na čínské ambasádě skoro rezervované místo ve frontě neb jsme vyřešili ca 30 víz. Vždy se jednalo o turistická „eLka“ a jako podklady jsem odevzdával kompletně vyplněnou žádost (nevyplněná políčka proškrtej), kopii biometrické stránky v pase, letenku, itinerář výletu, rezervaci ubytka z Bookingu, doklad o pojištění, potvrzení od zaměstnavatele / potvrzení o studiu. Takhle by to mělo být všechno.
  PS: dej si pozor na platnost pasu, aby jeho expirace byla alespoň 6 měsíců po návratu (to mi jednou uniklo – banalita :D)
  Někde se dočteš, že je výpis z účtu potřeba také – ale sám si nejsem jist, jelikož dost posledních víz mi prošlo bez toho. 🙂

  S pozdravem
  Tonda

  1. 8. 2017
Eliška

Zdravím,
měla bych dotaz ohledně (ne)potřeby víza do Číny, ve které budeme 2x přestupovat na cestě na Nový Zéland. Viza.cz mě odkázali na ambasádu a ti zase na imigrační na jednotlivých letištích :/ Díky za radu, Eliška
Tam:
Praha —- Xi An
12.11. 21:20 —- 13.11. 14:50
cca 3hod
Xi An —- Shanghai
13.11. 18:00 —- 13.11. 20:10
cca 4hod
Shanghai —- Auckland
14.11. 00:05 —-14.11. 17:15

Zpět:
Auckland —- Shanghai
29.11. 21:00 —- 30.11. 5:30
cca 3hod
Shanghai —- Xi An
30.11. 8:30 —- 30.11. 11:10
cca 4hod
Xi An —- Praha
30.11. 15:10 —- 30.11. 18:50

20. 9. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  zdravím Eliško,

  jak se na to dívám, tak lze využít 24 hodinový transit bez víz, Šanghaj i XiAn to umožňují, takže by to mělo být v pohodě.

  Jirka

  20. 9. 2017
Petr

Ahoj,

Letím na Phuket přes Shanghai. Ale cestou zpět mezi Shanghají a Prahou je technický stop v Xi An. Mám se nějak zařídit na ten stop s vízy?

Moc díky

Petr

26. 10. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Ahoj Petře,

  Xian i Šanghaj umožňují 24h tranzit zdarma bez víz, pokud nebudeš v Číně po příletu v Xianu a odletu ze Šanghaje déle, jak 24h, je to v klidu a nic nepotřebuješ.

  Jirka

  27. 10. 2017
Honza

Ahoj, skvělý článek! Mám dotaz, na který mi po telefounu nedokázali odpovědět ani na konzulátu. Potřebuji vízum, když přiletím do Hong Kongu (3 noci) přejedu do Macau (1 noc), odkud poletím do Pekingu (méně než 72 hodin)? Děkuji moc za odpověď!

5. 11. 2017
  Tonda Jelinek

  Ahoj Honzo,

  jako občan ČR bys vízum pro vstup do Hongkongu ani Macaa potřebovat neměl. Pokud máš další navazující letenku z Pekingu, tak bys měl obdržet po příletu tranzitní vízum na 72 hodin. Tudíž se domníváme, že bys to měl zvládnout bez nutnosti zařizovat vízum. 🙂

  Tonda

  8. 11. 2017
Jirka

Dobrý den.
Sem asi zmaten tak se radeji zeprám napřímo:
Letíme do Austrálie (Sydney). Máme dvě letenky:
1.- Aeroflot do Pekingu s přestupem v Moskvě
2.- China Southern do Sydney s přestupem v Guangzhou.
Číná nás nezajímá nechcem ven z letiště (imho máme v Pekingu na přestup asi 6 hodin a v Guangzhou asi 3).
Potřebujem nějaký víza? Ze Studen agency, kde jsem kupoval letenky mě furt upozornují ze bych je radeji mit měl.
Díky za radu

13. 11. 2017
  Tonda Jelinek

  Dobrý den Jirko,

  v tomto případě se domnívám, že víza budou bohužel potřeba. Zapříčiní to druhý přestup na území Číny v Guangzhou (pokud by to byl Peking a pak třeba Šanghaj, tak je to v poho). Pokud máte stejný routing i na cestu zpět, tak bude třeba dvouvstupové vízum.

  Tonda

  15. 11. 2017
   Jirka

   Jen přidám info jak to dopadlo… No nakonec se nám tech 60€ platit nechtělo, takže sme to riskly bez, s tím že nás přece nezastřelej kdyby nejhůř. No nakonec se na víza ptali už Praze při odbavení a v Moskvě při přestupu. V číně chvli nechápali, ale nakonec nám buchli zdarma štempl na 2 dny pobytu v Ćině 😉

   14. 2. 2018
Jakub

Ahoj,
chci se ujistit, jak to je v tomto konkrétním případě – Frankfurt (FRA) – Baiyun International Airport – Bangkok (BKK), kdy na cestě FRA – Baiyun International Airport je ještě technický stop v Changsha, CN. Nazpět obdobně. Ze článku mi to vychází, že budu potřebovat víza, ale podle stránek ambasády (http://www.chinaembassy.cz/cze/lsyw/viza/t979703.htm) mi to tak nevyznívá, ale zase odkazují na imigrační úřad daných letišť. Nějak tajně doufám, že nebudu muset vyřizovat víza kvůli technickému stopu.

28.11.2017 13:55 Frankfurt Intl (China Southern Airlines, Let: CZ332)
Technický stop Changsha, CN
29.11.2017 10:10 Baiyun International Airport
Délka mezipřistání: 2h 30m
29.11.2017 12:40 Baiyun International Airport (China Southern Airlines, Let: CZ3081)
29.11.2017 14:35 Suvarnabhumi Intl Arpt, Bangkok – Thajsko

Předem díky za radu, Kuba

17. 11. 2017
  Jakub

  ještě poznámka, podle https://www.travelchinaguide.com/embassy/visa/free-transit-24hour.htm by mělo být možné využít 24 hodinový tranzit všude vyjma Yanji, Mudanjiang a Fuzhou.

  17. 11. 2017
   Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

   Ahoj Kubo,

   na tohle by se měl vztahovat klasický 24 hodinový tranzit, čili víza bys potřebovat neměl. Je to samozřejmě bez záruky, ale já bych to zkusil bez víz.

   Co se týče travelchinaguide – je to hodně ošemetné, pro každý národ platí trochu jiné podmínky 😉

   Jirka

   22. 11. 2017
  Misa

  Ahoj,jak to prosim tedy je, jsou potreba visa,pokud je technicky stop v Changsha a pote se preleta Cantonu? Dekuju.

  30. 12. 2017
   Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

   Jak už tady několikrát zaznělo, jakmile je tam přestup v Kantonu + v jakékoliv jiné čínské destinaci, 24h tranzit nelze.

   3. 1. 2018
Ondra

Ahoj,
mám dotaz, letím po novém roce z Austrálie, přílet do Pekingu je 4.1 – 22:20, 5.1 – 12:55 je let do Šanghaje, přistání je 15:20. Odlet ze Šangahje do Prahy je 6.1 0:25. Je potřeba tranzitní víza, popřípadě, je možnost to vyřídit v Číně na letišti.

Díky

26. 11. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Ahoj Ondro,

  tranzitní víza potřeba jsou, protože doba pobytu v Číně přesáhne 24 hodin. Na letišti vyřídit nejdou, pouze na ambasádě.

  Ahoj

  Jirka

  26. 11. 2017
Martina Gebauerova

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Letim 27.12.2017 z Prahy do Austrálie – Adelaide. Ale mám dva přestupy v Cine – CTU Čcheng-tu a CAN Guangzhou. Celkové v Číně budu 13 hodin. Potřebuji prosím víza? Děkuji. Gebauerova.

28. 11. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Dobrý den,

  ano, budete, v Guangzhou stále 24h tranzit nefunguje.

  Jirka

  28. 11. 2017
Natálie Markovská

Zdravím,
mám trošku jinačí dotaz, ale stejně se tohoto týká. 16. 12. 2017 budeme odlétat z Prahy -> Šanghaj. Odtud okamžitě po 4 hodinách poletíme do Bangkoku (takže to jsem pochopila, že vízum nepotřebujeme), v Šanghaji dojde jen k rychlému přesunu mezi letadly.

Ovšem nazpátek budeme v Šanghaji (poletíme Phuket -> Šanghaj -> Praha) 14 hodin a budeme se chtít podívat taky do města. Budeme na návštěvu města potřebovat vízum?

Všechny letenky už máme koupené a zároveň ve chvíli přestupů budeme mít potvrzená místa apod.

Předem mnohokrát děkuji,
Natálie

28. 11. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Zdravím Natálie,

  na Šanghaj se vztahuje Super tranzit, takže víza nejsou potřeba.

  Jirka

  28. 11. 2017
Miroslav

Ahoj,
můžete mi prosím někdo poradit? Letím do Bangkoku /2 přestupy v Číně/

Čt 21/12. 21:20 Ruzyne (PRG) – Pá 22/12 14:10 Xianyang (XIY) Xi An, Čína
Pá 22/12. 19:10 Xianyang – Pá 22/12 21:35 Changshui International (KMG) Kunming
So 23/12 13:15 Changshui (KMG) – So 23/12 14:55 Suvarnabhumi(BKK).

Jestli to dobře chápu, na přestupu v Číně strávím 23 hodin, nepotřebuji tedy vízum?!
Je to tak?
Zároveň se chci zeptat, zda mohu v Kunmingu zažádat o tranzit vízum, když přilétám z Xi An??? Na přestup mám přes 15 hodin a opravdu to nechci strávit na letišti, rád bych se podíval do města.

Zpět letím přes Chengdu /1 přestup/

Út 02/01 03:10 Suvarnabhumi (BKK) – Út 02/01 07:35 CTU Chengdu, Čína
St 03/01 02:00 CTU – St 03/01 05:50 Ruzyne (PRG)

V Chengdu mám na přestup přes 18 hodin. Tam mám nárok na návštěvu města bez problému, je to tak?
Mnohokrát děkuji za odpověď.
Miroslav

8. 12. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Ahoj Míro,

  podle mě v prvním případě je to v pohodě a a zmiňovaný 24h free tranzit bez víza stíháš. Ono je to tak, že dostaneš razítko, a můžeš se pohybovat kdekoliv po Číně na těch 24 hodin, čili můžeš v Kunmingu jít ven z letiště.

  To samé platí při cestě zpět, času dostatek, v CTU 24h free tranzit podle všeho funguje.

  Jirka

  8. 12. 2017
Matěj

Zdravím
Přílet do Xi an Xianyang v 14:10 odlet 11:00 nasledujici den (20:50 v Xianu) přílet do Šanghaj Pu Dong v 13:15 A odlet do Krabi v 18:20 (5:05 v Shanghaji)
Co je potřeba zařídit?

19. 12. 2017
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Zdravím,

  na tohle potřebujete tranzitní (téměř klasická turistická víza) na čínské ambasádě, doba přestupu je delší jak 24 hodin.

  Jirka

  20. 12. 2017
Misa

Zdravim, letime z Frankfurtu (13:55) – technicky stop v Changsha – prilet CAN Baiyun Int. airport (10:10). Jsou potreba viza, vzhledem k technickemu stopu v Changsha? Mate s tim nekdo zkusenost? Dekuji.

30. 12. 2017
  Tonda Jelinek

  Dobrý den,

  abyste v Guangzhou mohli využít delšího tranzitu, tak to musí být první příletové letiště v Číně, což v tomto případě nebude. Tady se domnívám, že vízum bude třeba. Pokud však letíte pouze do Kantonu, tak byste turistické vízum potřebovala tak jako tak.

  Tonda

  30. 12. 2017
   Misa

   Nedoplnila jsem, ze nasleduje let do Manily (16:20) a Changsha je v Cine, ale dle clanku vyse bychom potrebovali viza, protoze tam je ta vyjimka – Guanzghou. Mate nekdo zkusenost?

   31. 12. 2017
   Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

   Jakmile je tam to Guangzhou a vnitrostátní let, tranzitní víza jsou potřeba.

   31. 12. 2017
   Misa

   Jeste dotaz, pred mesicem v diskuzi mel Jakub ten stejny let a tam jste psal, ze by se na to melo vztahovat 24 hodin bez viz, je tedy jedno zda se jedno, zda se jedna o technicky stop nebo prestup? Tak jako tak jsou potreba viza?

   31. 12. 2017
   Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

   Aktuálně je Kanton vyjmutí z 24h tranzitu, takže by víza měla být potřeba. Aspoň si to myslím já a aerolinka.

   1. 1. 2018
   Honza

   Stačí tranzitní víza, nebo je potřeba turistické vízum? Děkuji!

   2. 1. 2018
   Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

   Jak už tady několikrát zaznělo, jakmile je tam přestup v Kantonu + v jakékoliv jiné čínské destinaci, 24h tranzit nelze.

   3. 1. 2018
   Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

   Ano, je jedno jestli je to technický stop nebo přestup. Číňani to berou jako zastávku.

   3. 1. 2018
  Honza

  Zdravim Miso, taky letime stejnym letem. Mohu se zeptat, zda jste neco zjistila? Děkuji.

  2. 1. 2018
   Misa

   Zdravim Honzo, zitra si jdeme zaridit urychlena viza, jelikoz informace se ruzni, obvolali jsme ambasadu, MZV, aeorolinku, poskytovatele letenek a kazdy nam rekl neco jineho, kdy letite vy?

   2. 1. 2018
   Honza

   My letime 9.1. tak si myslim, ze jde o stejny let. Taky jsem obvolaval ambasadu a psal aerolince. Aerolinka odpovedela ze jsou potreba tranzitni viza a ambasada nevi s urcitosti. Jen rekli, ze pokud to stihneme zitra, tak do pondeli viza budou (maji byt do 4 dnu). Tak si myslim, ze nebude nutne volit urychlena viza… ale kdo vi. Volite tranzitni, nebo turisticka viza? Kdyžtak muzete psat rovnou na jspacek(zavinac)spaneco.com Děkuji!

   3. 1. 2018
   Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

   Jsou potřeba tranzitní víza, v případě Kantonu + přestupu ještě někde v Číně.

   Cena je stejná jako za turistická, jen není potřeba dokládat tolik věcí.

   Jirka

   3. 1. 2018
  Libor P.

  Ahoj Míšo. Letím s kámošem taky. Kdyžtak se ozvěte na FB.
  Libor Plch

  7. 1. 2018
Kristýna

Ahoj, 23.3.2018 letím v 13:35hod z Prahy do Pekingu 24.3. v 5:45-přestup do Shanghaie ,kde budu 24.3. v 10:30. Další navazující let mám 26.3. 03:40 hod do Manily. v Shanghai chci navštívit město během té 41hod. doby. Potřebuji vízum? A při cestě zpět to budu mít podobné. Děkuji K.

7. 2. 2018
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Ahoj Kristýno,

  jestli chápu správně, je tam vnitrostátní let Peking-Šanghaj, takže max 24 hodin v destinaci. Pokud přesáhneš, potřebuješ víza. V tomhle případě dvouvstupová.

  Jirka

  7. 2. 2018
mimi

zdravim,

prosím o radu , 22.3. letim z budapesti do Pekingu (Beijing capital intl APT) , prestup mam az 25.03 . – idem do Thajska. Teda tri dni sa zdržím v Pekingu, potrebujem víza ? Ak ano ake presne?

A potom pojdem cestou spät 8.4. z Thajska do Pekingu a z Pekingu do Minska, na letisku v Pekingu budem len pár hodín. Potrebujem niečo riešiť v tomto prípade?

12. 2. 2018
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Pokud tam neni žádný další stop v Číně (technické mezipřistání), tak jsou 72h tranzitní víza zdarma (i pro Slováky).

  Jirk\

  12. 2. 2018
   mimi

   dakujem, no na internete som citala ze na letisku v pekingu sa 72 hodín počíta od hodiny pristatia az po hodinu odletu do tretej krajiny.A to mi nevychádza. Citala som ze je teraz spusteny 144 hodinové tranzitné víza. Môžem o ne požiadať?

   12. 2. 2018
   Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

   Jak počítám tak počítám, tak mi tam těch 72 hodin vychází v pohodě.

   Jinak co jsem si to dohledával tak opravdu těch 144h se vztahuje i na Slováky, takže pohoda. Dá se to najít třeba tady: https://www.travelchinaguide.com/embassy/visa/free-transit-144hour.htm

   Jirka

   12. 2. 2018
Zuzaka

Dobry den,

chystame se na Zeland s prestupem v Sangaj. Jak dlouho bychom mohli zustat bez visa v tomto meste prosim?

18. 4. 2018
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Dobrý den,

  poslední odstavec článku, pokud máte jen jeden přestup.

  19. 4. 2018
Monika Jelenová

Dobrý den, letím z Prahy do Sydney
Praha odlet 27.12.2018 21.20h – techn.mezipřistání Xi-An (přílet 28.12.2018 14:50h) – Šanghaj (přílet 28.12.2018 18:35h)
Šanghaj odlet 28.12.2018 20:20 – Sydney (přílet 29.12.2018 10:00h)
Potřebuji tranzitní víza? Stíhám do 24h opustit Čínu, ale v Číně budou 2 mezipřistání, když počítám i to technické v XI-An.
Děkuji moc M.Jelenová

17. 5. 2018
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Dobrý den,

  nemělo by být potřeba, v Číně jste <24h po příletu do Xianu.

  Jirka

  17. 5. 2018
   Monika Jelenová

   Děkuji moc, na China Eastern airlines mi řekli, že víza v tomto případě nepotřebuji, na Letušce.cz zase, že ano a když jsem volala na ambasádu v Praze, řekli mi, že mám raději kontaktovat imigrační oddělení na letišti v Šanghaji. Tak nevím :-(. Díky.
   M.J.

   17. 5. 2018
Denis

Ahoj Jirko,
letíme z PRG do Pekingu a po cca 18h do Honolulu.
Zpět letíme se zastávkou v Pekungu cca 68h.
Předpokládám, že 72h tranzitní vízum můžeme využít na cestě tam i zpět, že?
A stále platí, že je nutné nahlásit už při odletu z Prahy (resp. z Honolulu na zpáteční cestě) letecké společnosti, že chceme využít 72h tranzitní vízum? Pokud ano, jak to funguje prakticky? Stačí to nahlásit „při odevzdávání zavazadel“ cca 2h před odletem letadla, nebo je nutné to řešit dopředu??
A ještě – pokud využiju 72h tranzitní vítum – dostnu se k odbavenému zavazadlu nebo zavazadlo leží někde 3 dny v útrobách letiště?
Děkuji ti moc
Denis

22. 5. 2018
  Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

  Ahoj Denisi,

  je to tak jak píšeš, 72h tranzitní vízum stačí nahlásit při odevzdání zavazadel na check-in přepážce, na letišti potom musíš najít přepážku po příletu, která tahle víza vydává.

  Zavazadla ti budou vydány na celou dobu a musíš si je vyzvednout, na letišti ti je nikdo zdarma neuschová. 😉

  Jirka

  23. 5. 2018
   Denis

   Ahoj Jirko,
   děkuji za pozitivní a rychlou odpověď.
   Denis

   23. 5. 2018

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)