Skládačka 2v1: Seychely + Abú Dhabí z Budapešti
12.8.2021

Skládačka 2v1: Seychely + Abú Dhabí z Budapešti

8 048

O této nabídce

Dlouho jsme pro vás neposkládali nějaký správně šílený routing. Dnes ale uzrála ta doba a díky aktuální promo akci letecké společnosti Etihad Airways se můžete vypravit na Seychely za naprosto luxusní cenu. Byť uznáváme, že combo je to spíše pro otrlejší cestovatele, kteří se nebojí trochu zariskovat. Skládačka 2v1 s cílem na Seychelském souostroví a zastávkou v Abú Dhabí na zpáteční cestě za 8 048 Kč (začátek i konec cesty v Budapešti) je tak z naší strany spíše trochu pošťouchnutím pro všechny dobrodruhy. 🙂

Detaily routingu

Vaše cesta za dobrodružstvím začne v maďarské Budapešti, odkud se na palubě Wizz Airu vydáte do emirátu Abú Dhabí. Na přestup zde budete mít něco málo přes 5 hodin, což je dostatečná rezerva. Následně vás již čeká let do cílové destinace v Indickém oceánu.

Na zpáteční cestě budete mít čas na prohlídku samotného Abú Dhabí, díky delšímu layoveru. Na území Spojených arabských emirátů přistanete v sobotu ráno, zatímco váš odlet do střední Evropy přijde na řadu až v neděli večer. Dva dny pak budou naprosto ideální časovou dotací na klidné prozkoumání metropole stejnojmenného emirátu.

Potenciální rizika

Nebudeme si nic nalhávat. Každá podobná skládačka je v současné době trochu riskantní. Jedno z možných rizik spočívá ve změně letového řádu. Změny na trase z Abú Dhabí na Seychely bychom se neobávali, hrozbou by ale mohl být „růžový dopravce“. Na druhou stranu v případě cesty z i do Budapešti se jedná o nedělní rotace, které v letovém řádu dopravce vydržely i přes dosavadní škrty (ty se týkaly rotací středečních). Druhou nepříjemností by mohlo být pokračující přesměrování letů z Budapešti do Dubaje. Linka Budapešť – Abú Dhabí je sice již v provozu, nicméně reálně je přesměrována právě do Dubaje. S příchodem zimního letového řádu by se to mělo změnit a právě námi vytipovaný spoj 31. října by měl být prvním, který skutečně dosedne na ranveji letiště v Abú Dhabí. Pokud by došlo ke změně a Wizz Air by i nadále létal do Dubaje, vyinkasujete refund a bude nutné se porozhlédnout po jiné variantě cesty (stejný dopravce do Abú Dhabí létá např. Katowic, Bukurešti či Kyjeva – všechny tyto země jsou na „Green listu“).

Podmínky pro cestování

Cesta tam

K cestě z ČR do Maďarska vám postačí předložení EU COVID pasu (negativní PCR ne starší 72 hodin / alespoň první dávka očkování / prodělaná nemoc). Více informací na stránkách Velvyslanectví ČR v Budapešti.

Česká republika i Maďarsko, odkud poletíte, se z pohledu emirátu Abú Dhabí nacházejí na  tzv. „Green listu“. V praxi to znamená povinnost předložit negativní PCR test (ne starší 96 hodin) před odletem a následně podstoupit druhý test po příletu do Abú Dhabí (zdarma na letišti).

Pro vstup na území Seychel musí všichni cestovatelé doložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin), vyplněný zdravotnický formulář, pojištění kryjící výlohy spojené s onemocněném COVID-19 a rezervaci v certifikovaném ubytovacím zařízení.

Cesta zpět

V případě cesty ze Seychel, které se taktéž nachází na tzv. „Green listu“, do emirátu Abú Dhabí budete analogicky potřebovat negativní PCR test (ne starší 96 hodin) před odletem a následně podstoupit druhý test po příletu do Abú Dhabí (zdarma na letišti). Dále bude také nutné stažení aplikace Al Hosn.

K cestě z Abú Dhabí do Maďarska a jejím následném pokračování do ČR důrazně doporučujeme disponovat dokončeným očkováním (min. 2 týdny od druhé dávky) nebo dokladem o prodělání nemoci (v uplynulých 180 dnech).

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Spojené arabské emiráty i Seychely jsou nyní zařazeny do tmavě červené kategorie.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte:
 • Zavazadla:
  • Budapešť – Abú Dhabí: 1 ks příručního zavazadla s limitem 40 × 30 × 20 cm
  • Abú Dhabí – Seychely: příruční zavazadlo s limitem 7 kg
 • Dostupnost: září – listopad 2021
 • Příkladový termín:
  • 31. říjen – 14. listopad za 8 048 Kč
   • Budapešť – Abú Dhabí -> 31. 10. – 14. 11. za 2 069 Kč (2 536 Kč bez WDC)
   • Abú Dhabí – Seychely -> 1. 11. – 13. 11. za 5 979 Kč >> REZERVUJ ZDE

Jak se dostat do Budapešti?

Do maďarské Budapešti se z České republiky dostanete poměrně snadno za cca 7 hodin jízdy hromadným dopravním prostředkem. Na výběr máte z vlaků i autobusů společnosti RegioJet (jednosměrná jízdenka z Prahy stojí kolem 400 Kč), vlaků Český drah (jednosměrná jízdenka z Prahy stojí kolem 600 Kč nebo zelených autokarů společnosti Flixbus (jednosměrné jízdenky z Prahy začínají na 449 Kč).

Samozřejmě lze do Budapešti také letět. Letenky za pár stovek nabízí Ryanair. Nicméně irský dopravce také rád hýbe s časy letů, proto bychom možná raději volili pozemní cestu.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou na Seychelách i v Abú Dhabí se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna, resp. se samotnými rezervacemi ještě počkat.

V případě pobytu na Seychelách je nutné disponovat rezervacemi na celou dobu pobytu již před příjezdem na souostroví. Vybírat můžete z těchto certifikovaných ubytovacích zařízení.


Bude se hodit

Letiště Budapešť (BUD)

Etihad Airways

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)