Sicílie: Trapani v letních měsících z Prahy
9.4.2021

Sicílie: Trapani v letních měsících z Prahy

1 091

O této nabídce

Irský nízkonákladový dopravce Ryanair se rozhodl start většiny linek z Prahy nakonec odložit až na konec května. Změny patrné z rezervačního systému aerolinky s sebou přinesly i pokles cen v termínech zkraje letní sezony. Toho můžete využít např. k plánům na dovolenou na středomořském ostrově Sicílie. Zpáteční letenky z Prahy do města Trapani ležícího na západě Sicílie pořídíte od 1 091 Kč. Dá se očekávat, že během letních měsíců již bude Sicílie turistům zpřístupněna (byť se nevyhnete nějaké formě testování). Za velmi atraktivní považujeme také možnost vydat se na Sicílii během letních prázdnin, když červencové termíny pořídíte za ceny oscilující mezi 16 stokorunami a 2 tisícovkami.

Flexibilní letenky

Letenky zakoupené u společnosti Ryanair do 30. června 2021 s termínem cesty do 30. října 2021 můžete bezplatně změnit na jiné datum i trasu. Bezplatné jsou dokonce dvě změny (doplácíte pouze případný rozdíl v ceně, budou-li nové letenky dražší). Přečtěte si více o prodloužení vstřícné politiky Ryanairu, kdy zrušil poplatky za změnu letenek.

Co nabídne Sicílie?

Brioscia con gelato aneb brioška se zmrzlinou k snídani, místo kafe osvěžující kávová tříšť. Pak procházka jedním z barevných městeček, za památkami nebo rozkvetlou přírodou prorostlou olivovými háji a růžovými mandlovníky. V době oběda, kdy má slunce největší sílu, se schovejte pod stíny slunečníků a ochutnejte čerstvé ryby a plody moře dochucené šťavnatým sicilským citronem. A po odpolední siestě na pláži už hurá do plavek a příjemných vod moře Tyrhénského, Středozemního či Jónského. O večerní zábavu se vám postará majestátní sopka Stromboli, mladší sestra ohromné Etny, jejíž ohňové představení spíš harmonicky, než děsivě, doplňuje červenající se oblohu při západu slunce.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Ryanair
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměr 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: květen – září 2021
 • Příkladové termíny:
  • 29. 5. – 8. 6. za 1 091 Kč
  • 8. – 15. 6. za 1 482 Kč
  • 22. – 29. 6. za 1 760 Kč
  • 29. 6. – 6. 7. za 1 800 Kč
  • 13. – 20. 7. za 1 662 Kč
  • 3. – 10. 8. za 2 136 Kč
  • 24. – 31. 8. za 1 760 Kč
  • 21. – 28. 9. za 1 482 Kč

Podmínky pro cestování

Česká republika spadá z pohledu Itálie do tamější „kategorie C“, což v praxi znamená povinnost předložit před cestou negativní PCR test ne starší 48 hodin. Všichni přijíždějící na Sicílii musí také vyplnit tento registrační formulář.  Aktuální informace můžete sledovat na stránkách Velvyslanectví ČR v Římě a webu Visit Sicily.

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Itálie se v současné době nalézá v tmavě červené kategorii. Její pozice se ovšem do letních měsíců pravděpodobně nejednou změní.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv na Sicílii se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Pro jistotu vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat, případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna. Do letních měsíců ovšem času dost…

Autopůjčovna

Nezastupitelným parťákem v poznávání Sicílie bude vlastní kára. Mrkněte se na aktuální nabídku do naší autopůjčovny a kára na vás může čekat již po příletu na letiště. Stejně jako v případě ubytka ovšem doporučujeme s rezervací počkat do doby, než se bude váš výlet reálně blížit. Případně rezervovat nabídku se možností zrušení zdarma.

Náhled letenky z Prahy do Trapani za 1 091 Kč

Sicílie: Trapani v letních měsících z Prahy


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)