Severní Makedonie – Ohrid z Vídně mj. na prodloužené víkendy
16.9.2021

Severní Makedonie – Ohrid z Vídně mj. na prodloužené víkendy

od 252

O této nabídce

Vyrazte prozkoumat dosud lehce opomíjenou balkánskou zemi, kterou je Severní Makedonie. V rezervačním systému maďarské aerolinky Wizz Air ulovíte letenky do města Ohrid, ležícího na břehu stejnojmenného jezera, z Vídně za naprosto bezkonkurenční ceny začínající na 252 Kč. Tyto nejlevnější letenky na vás čekají ve vybraných listopadových termínech a jsou dostupné pro všechny cestovatele (nehledě na jejich vlastnictví členství ve WDC). Jen o trochu dražší letenky pak pořídíte na prakticky jakýkoliv termín v závěru září i během října – členové WDC za pětistovku, nečlenové za ceny jen lehce překračující hranici jedné tisícikoruny. Linka z Vídně do Ohridu je obsluhována 2× týdně (sobota & úterý – od listopadu potom v pátek & pondělí), takže se do Severní Makedonie můžete vydat jak na prodloužený víkend, tak na delší pobyt.

PS: Jak je u maďarské aerolinky zvykem, na ty nejnižší ceny dostanou pouze členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club (výjimkou jsou listopadové letenky, které jsou dostupné za stejnou cenu pro všechny). Ostatní si budou muset pár stokorun připlatit anebo členství zakoupit – poletíte-li ve dvojici, pak se vám tato investice vrátí již v případě první cesty a navíc slev vyplývajících z WDC budete moci využívat po celý následující rok.

Podmínky pro cestování

Cesta do Severní Makedonie

V případě cesty do Severní Makedonie je třeba doložit jedno z následujících potvrzení (viz Evropský COVID pas):

  • negativní PCR test (ne starší 72 hodin);
  • potvrzení o kompletním očkování;
  • doklad o prodělané nemoci COVID-19 (uzdravení max. 45 dnů před příjezdem do země).

Více informací o cestách do Severní Makedonie naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR ve Skopje.

Návrat do ČR

Všichni cestující odjíždějící ze Severní Makedonie se musí před opuštěním země prokázat jedním z dokladů, které jsou zároveň potřeba ke vstupu do země (viz sekce výše).

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Severní Makedonie, stejně jako všechny mimoevropské destinace, spadá do tmavě červené kategorie zemí. Pokud disponujete dokladem o absolvovaném očkování (min. 2 týdny po dokončení schématu) nebo doklad o prodělané nemoci, postačí vám příjezdový formulář. Jestliže tyto doklady nemáte, museli byste za současné situace podstoupit test před cestou zpět +  po návratu zamířit do 5denní izolace, kterou lze ukončit PCR testem s negativním výsledkem…

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Co čekat od Severní Makedonie?

Severní Makedonie, donedávna jen Makedonie, je dosud neodhalenou perlou Balkánu. Je hornatým státem s krásnými vrcholy a snad ještě krásnějšími výhledy z nich, zdobená jezery a smaragdově zelenými lesy. Severní Makedonie je stará, starodávná. Pamatuje časy dlouho před narozením Krista, její památky vás do těch dob přenesou. Malebné město Ohrid kdysi mívalo 365 kostelů, pro každý den v roce jeden, to proto se mu říká Jeruzalém Balkánu. Severomakedonské Skopje je městem s duchem a jedinečnou atmosférou. Řeka Vardar jej rozděluje na muslimský sever a křesťanský jih, z blízké hory Vodno na město shlíží jako majestátní ochránce úchvatný Kříž tisíciletí.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náklady na ubytování jsou v Severní Makedonii nevelké. V Ohridu bychom si vybrali tento čtyřhvězdový hotel Boutique Villa Arte za 436 Kč/os./noc včetně snídaně v ceně , zatímco v hlavním městě Skopje pak tento taktéž čtyhvězdový Hotel DOA za 462 Kč/os./noc opět se snídaní v ceně. Batůžkáři ovšem snadno srazí ceny i na polovinu…

Autopůjčovna

Ideálním dopravním prostředkem pro poznávání Severní Makedonie bude vlastní kára. Během týdně projedete celou zemi a zastavíte se, kde se vám zlíbí. V případě kratšího výletu na prodloužený víkend se pak rozhodně jedná o nejefektivnější způsob dopravy. A co ceny za pronájem? Mrkněte se do naší autopůjčovny, kde si jistě vyberete svého favorita. V nákladech můžete počítat s cenami pohybujícími se kolem 500 Kč/den.

Náhled letenky z Vídně do Ohridu za 252 Kč

Severní Makedonie – Ohrid z Vídně mj. na prodloužené víkendy


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)