Saúdská Arábie: z Vídně do Dammámu
15.5.2023

Saúdská Arábie: z Vídně do Dammámu

od 945

O této nabídce

S levnými zpátečními letenkami z Vídně do Dammámu v Saúdské Arábii přichází aerolinka Wizz Air. Cena letenek začíná na 945 Kč, a to během letošního května a června. Jako příkladový termín za tuto cenu uvádíme odlet 3. a návrat 10. června. Lety probíhají vždy v úterý a sobotu, v Saúdské Arábii tak stravte prodloužený víkend nebo i celý týden.

V ceně nejlevnějšího tarifu u Wizz Airu máte příruční zavazadlo o rozměrech 40 × 30 × 20 cm. Větší zavazadlo vás v rámci služby Priority vyjde od 706 Kč v jednom směru a za odbavené zavazadlo do 10 kg si připlatíte od 661 Kč za jeden směr.

Klasicky platí, že na nejlevnější cenu letenek dosáhnou členové Wizz Discount Clubu. Cestujete-li ve dvou nebo létáte-li s Wizz Airem častěji, zakoupení členství se vám vyplatí.

Podmínky pro cestování

Cesty do Saúdský Arábie

Vstup na území Saúdské Arábie již není nijak omezen covidovou byrokracií, nepotřebujete tedy test, očkování ani formulář. Více informací naleznete na naší stránce „Koronavirus v Saúdské Arábii“.

Nutné je však vyřídit si vízum, o které si zažádáte na této stránce. Povinné je také pojištění, které je obsaženo v balíčku s turistickým vízem.

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na letišti Vídeň.

Tajemné saúdské království

Největší království Blízkého východu donedávna zcela zahalené tajemstvím otevřelo své brány turismu teprve nedávno – buďte jedněmi z prvních, kdo uvidí jeho krásy a pozná tuto nádhernou zemi tak autentickou, jak jen je to možné. Oslní vás jedinečná historie, kultura i přírodní bohatství, jedenáct tisíc archeologických nalezišť, všudypřítomné muslimské modlitby i třpytivá hladina Perského zálivu a Rudého moře. Žasněte nad hrobkami a stavbami, které vám ukáží svou minulost čítající dlouhé tisíce let, ztraťte se v Džiddě – městě, kde se minulost snoubí s budoucností a starověké památky se zrcadlí na sklech moderních mrakodrapů. Sledujte, jak se barvy písečných dun okolní pouště mění od žlutých přes oranžové až po krvavě rudé, projeďte se po nich na velbloudech, dejte adrenalinovou jízdu na čyřkolkách nebo vyzkoušejte sandboarding – pouštní snowboarding – je to jedinečný zážitek. Vynechat nesmíte hrobku Qasr Al Walad, slavnou Medinu a pouštní útesy Jebel Fihrayn přezdívané „okraj světa“ s výhledem na 300 metrů hluboké dno vyschlého moře. Před návratem domů ještě nakupte tradiční suvenýry na tržišti Souq Al Zal a naposledy se podívejte na pouštním pískem zahalený Rijád – hlavní město této unikátní země.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Vídně do Dammámu za 945 Kč

Saúdská Arábie: z Vídně do Dammámu


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)