Saúdská Arábie: z Vídně do Dammámu a Rijádu
7.12.2023

Saúdská Arábie: z Vídně do Dammámu a Rijádu

od 728

O této nabídce

Využijte levných letenek a vydejte se prozkoumat autentickou Saúdskou Arábii. V rezervačním systému aerolinky Wizz Air ulovíte zpáteční letenky z Vídně do Dammámu od 728 Kč. Na nejnižší ceny dosáhnou pouze členové Wizz Discount Clubu při nákupu na stránkách dopravce. Pokud cestujete alespoň ve dvou, členství se vám vyplatí již při první zpáteční letence. O něco dráž, ale za stále lákavou cenu, vás vyjdou letenky z Vídně také do hlavního města Rijádu (RUH). Ty pořídíte od 1 457 Kč. Svou dovolenou v Saúdské Arábii si můžete nakombinovat tak, že přiletíte do Dammámu a odletíte z Rijádu a vice versa. K mání je spousta termínů od ledna do března 2024. Jako příklad za super cenu může být například letenka z Vídně do Dammámu s odletem 15. a návratem 22. ledna.

V ceně letenky máte u Wizz Airu zdarma přepravu příručního zavazadla o rozměrech 40 × 30 × 20 cm. Větší kabinové zavazadlo si přikoupíte v rámci služby Priority od 1 066 Kč v jednom směru. Odbavené zavazadlo do 10 kg si přikoupíte od 679 Kč za směr.

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na letišti Vídeň.

Za autentickou Arábií

Největší království Blízkého východu donedávna zcela zahalené tajemstvím otevřelo své brány turismu teprve nedávno – buďte jedněmi z prvních, kdo uvidí jeho krásy a pozná tuto nádhernou zemi tak autentickou, jak jen je to možné. Oslní vás jedinečná historie, kultura i přírodní bohatství, jedenáct tisíc archeologických nalezišť, všudypřítomné muslimské modlitby i třpytivá hladina Perského zálivu a Rudého moře. Žasněte nad hrobkami a stavbami, které vám ukáží svou minulost čítající dlouhé tisíce let, ztraťte se v Džiddě – městě, kde se minulost snoubí s budoucností a starověké památky se zrcadlí na sklech moderních mrakodrapů. Sledujte, jak se barvy písečných dun okolní pouště mění od žlutých přes oranžové až po krvavě rudé, projeďte se po nich na velbloudech, dejte adrenalinovou jízdu na čtyřkolkách nebo vyzkoušejte sandboarding – pouštní snowboarding – je to jedinečný zážitek. Vynechat nesmíte hrobku Qasr Al Walad, slavnou Medinu a pouštní útesy Jebel Fihrayn přezdívané „okraj světa“ s výhledem na 300 metrů hluboké dno vyschlého moře. Před návratem domů ještě nakupte tradiční suvenýry na tržišti Souq Al Zal a naposledy se podívejte na pouštním pískem zahalený Rijád – hlavní město této unikátní země.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Podmínky pro cestování

Cesta do Saúdské Arábie

Pro vstup na území Saúdské Arábie budete potřebovat turistické vízum, které si vyřídíte předem na této stránce. Připravte se na poplatek ve výši 535 SAR (asi 3 500 Kč). Očkování ani negativní test mít nemusíte. Více informací najdete na naší stránce „Koronavirus v Saúdské Arábii“.

Náhled letenky z Vídně do Dammámu za 728 Kč
Saúdská Arábie: z Vídně do Dammámu a Rijádu


Bude se hodit

Letiště Rijád (RUH)

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)