Saúdská Arábie: z Vídně do Dammámu
19.9.2023

Saúdská Arábie: z Vídně do Dammámu

664

O této nabídce

Dosud neprobádanou destinací je bezpochyby Saúdská Arábie, která rozhodně stojí za návštěvu. Skvělou příležitost k průzkumu této země připravila aerolinka Wizz Air, která nabízí letenky z Vídně do Dammámu za pár korun. Termíny po celý listopad a první polovinu prosince pořídíte za parádních 664 Kč. Rotace připadají na pondělí a pátky, kdy si na Arabský poloostrov zaletíte třeba jen na prodloužený víkend. Příkladovým termínem může být odlet 17. a návrat 20. listopadu, kdy využijete i státní svátek.

Jak to u růžového dopravce bývá zvykem, na nejnižší ceny dosáhnou členové Wizz Discount Clubu při nákupu na stránkách aerolinky. Pokud cestujete alespoň ve dvou nebo plánujete létat s Wizz Airem častěji, doporučujeme zakoupení členství.

V ceně letenky máte příruční zavazadlo o rozměrech 40 × 30 × 20 cm. Větší kabinové zavazadlo si přikoupíte od 582 Kč za jeden směr v rámci služby Priority. Odbavené zavazadlo do 10 kg vás vyjde na přípatek začínající na 609 Kč za směr.

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na letišti Vídeň.

Za průzkumem Saúdské Arábie

Největší království Blízkého východu donedávna zcela zahalené tajemstvím otevřelo své brány turismu teprve nedávno – buďte jedněmi z prvních, kdo uvidí jeho krásy a pozná tuto nádhernou zemi tak autentickou, jak jen je to možné. Oslní vás jedinečná historie, kultura i přírodní bohatství, jedenáct tisíc archeologických nalezišť, všudypřítomné muslimské modlitby i třpytivá hladina Perského zálivu a Rudého moře. Žasněte nad hrobkami a stavbami, které vám ukáží svou minulost čítající dlouhé tisíce let, ztraťte se v Džiddě – městě, kde se minulost snoubí s budoucností a starověké památky se zrcadlí na sklech moderních mrakodrapů. Sledujte, jak se barvy písečných dun okolní pouště mění od žlutých přes oranžové až po krvavě rudé, projeďte se po nich na velbloudech, dejte adrenalinovou jízdu na čyřkolkách nebo vyzkoušejte sandboarding – pouštní snowboarding – je to jedinečný zážitek. Vynechat nesmíte hrobku Qasr Al Walad, slavnou Medinu a pouštní útesy Jebel Fihrayn přezdívané „okraj světa“ s výhledem na 300 metrů hluboké dno vyschlého moře. Před návratem domů ještě nakupte tradiční suvenýry na tržišti Souq Al Zal a naposledy se podívejte na pouštním pískem zahalený Rijád – hlavní město této unikátní země.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Nejpohodlněji se po Saúdské Arábii budete pohybovat pomocí půjčeného vozu. Ten si snadno zarezervujete přes naši autopůjčovnu. Půjčovné vás v listopadu vyjde od 744 Kč na den.

Podmínky pro cestování

Cesta do Saúdské Arábie

Před cestou si nezapomeňte vyřídit turistické vízum, které získáte na této stránce. Více informací najdete na naší stránce „Koronavirus v Saúdské Arábii“.

Náhled letenky z Vídně do Dammámu za 664 Kč
Saúdská Arábie: z Vídně do Dammámu


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)