Přímé lety z Vídně do saúdskoarabského Rijádu
15.2.2024

Přímé lety z Vídně do saúdskoarabského Rijádu

od 1 523

O této nabídce

Leckdo už začal objevovat krásy Saúdské Arábie, tak neváhejte a navštivte ji taky dříve než bude pozdě. Aerolinka Wizz Air nabízí přímé lety z Vídně do hlavního města Rijádu a letenky na této lince pořídíte od 1 523 Kč. Termíny za nízké ceny jsou dostupné od konce února a po celý březen na týdenní i delší pobyty. Nechte se autentickou okouzlit Saúdskou Arábii například v termínu od 12. do 24. března. 

Klasicky platí, že na nejnižší ceny dosáhnou pouze členové Wizz Discount Clubu při nákupu na stránkách dopravce. Pokud cestujete alespoň ve dvou nebo plánujete létat s růžovým dopravcem častěji, doporučujeme zakoupení členství, neboť se vám vyplatí při první zpáteční letence.

V ceně máte zdarma přepravu příručního zavazadla o rozměrech do 40 × 30 × 20 cm. Větší kabinové zavazadlo si přikoupíte v rámci služby Priority od 330 Kč za jeden směr. Odbavené zavazadlo do 10 kg vás vyjde na příplatek od 658 Kč v jednom směru.

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na letišti Vídeň.

Saúdská Arábie vás mile překvapí

Největší království Blízkého východu donedávna zcela zahalené tajemstvím otevřelo své brány turismu teprve nedávno – buďte jedněmi z prvních, kdo uvidí jeho krásy a pozná tuto nádhernou zemi tak autentickou, jak jen je to možné. Oslní vás jedinečná historie, kultura i přírodní bohatství, jedenáct tisíc archeologických nalezišť, všudypřítomné muslimské modlitby i třpytivá hladina Perského zálivu a Rudého moře. Žasněte nad hrobkami a stavbami, které vám ukáží svou minulost čítající dlouhé tisíce let, ztraťte se v Džiddě – městě, kde se minulost snoubí s budoucností a starověké památky se zrcadlí na sklech moderních mrakodrapů. Sledujte, jak se barvy písečných dun okolní pouště mění od žlutých přes oranžové až po krvavě rudé, projeďte se po nich na velbloudech, dejte adrenalinovou jízdu na čyřkolkách nebo vyzkoušejte sandboarding – pouštní snowboarding – je to jedinečný zážitek. Vynechat nesmíte hrobku Qasr Al Walad, slavnou Medinu a pouštní útesy Jebel Fihrayn přezdívané „okraj světa“ s výhledem na 300 metrů hluboké dno vyschlého moře. Před návratem domů ještě nakupte tradiční suvenýry na tržišti Souq Al Zal a naposledy se podívejte na pouštním pískem zahalený Rijád – hlavní město této unikátní země.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Půjčte si v Rijádu auto a objeďte všechny kulturní a přírodní zajímavosti. Perfektní káru najdete v naší autopůjčovně, kde vás vyjde od 786 Kč na den.

Podmínky pro cestování

Cesta do Saúdské Arábie

Pro vstup na území KSA musíte mít platná víza, která si vyřídíte na této stránce. Vyjdou vás přibližně na 3 500 Kč. Očkování ani test nejsou třeba. Více informací najdete na naší stránce „Koronavirus v Saúdské Arábii“.

Náhled letenky z Vídně do Rijádu za 1 523 Kč
Přímé lety z Vídně do saúdskoarabského Rijádu

Bude se hodit

Letiště Rijád (RUH)

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)