Portugalské Algarve a jeho nádherné pláže: letenky z Vídně
5.8.2020

Portugalské Algarve a jeho nádherné pláže: letenky z Vídně

522

O této nabídce

S uvolněním letů z/do Vídně do/z Portugalska, počínaje 1. srpnem, opět můžeme pokukovat po výletech do této země Pyrenejském poloostrově. V minulém týdnu jsme vám servírovali tipy na levné letenky do Porta za 525 Kč a prodloužený víkend do Lisabonu za 502 Kč. Další lákavá destinace pak leží na samotném jihu Portugalska – je jí region Algarve a jeho centrum ve městě Faro. A právě tam směřující lety maďarské nízkonákladové aerolinky Wizz Air z vídeňského letiště Schwechat. Zpáteční letenky z Vídně do Fara pořídíte za „pětistovku“ na spoustu termínů během v druhé polovině léta, na podzim i během zimních měsíců. Vydat se do Algarve můžete na týden, nebo jen na prodloužený víkend (sobota–úterý). Ty nejnižší ceny tradičně platí pro členy Wizz Air Discount Clubu, ostatní si budou muset cca 4-5 stokorun připlatit. Poletíte-li však ve dvojici, pak si toto členství přihoďte do „košíku“, profitovat z něho budete již při další cestě s tímto dopravcem.

PS: Přestože se Portugalsko stále nachází na rakouském seznamu zemí, z nichž je po návratu vyžadován negativní test na COVID-19, tak v případě přímého tranzitu do České republiky (autem, vlakem, autobusem) jste této povinnosti zproštěni.

Proč do regionu Algarve?

Okrově tónované útesy se táhnou touhle Floridou evropského kontinentu a nekonečné pláže svádějí ke koupeli a surfování. Přičichněte k závanu soli, vůni čerstvých ryb a žáru tropů na úplném jihu Portugalska. Kochejte se romantickými výklenky strmého pobřeží a přesvědčte se na vlastní oči o kráse jeskyně Benagil – jedné z nejpůsobivějších přírodních katedrál světa. Magické a milované Algarve je pokropené hradními zříceninami a město Lagos si žije vlastním, snovým životem. Na Ilha Deserta – opuštěném ostrově nedaleko Fara stojí restaurace Estaminé, o které se nejspíš v žádném průvodci nedočtete. Podle nás tam ale prostě musíte povečeřet “arroz de amêijoas”, naprosto grandiózní chuťový zážitek.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce
 • Zavazadla: příruční zavazadlo s limitem 40 x 30 x 20 cm
 • Dostupnost: srpen 2020 – leden 2021
 • Příkladové termíny:
  • 11. – 18. 8. za 652 Kč (bez WDC 1 175 Kč)
  • 25. – 29. 8. za 652 Kč (bez WDC 1 175 Kč)
  • 1. – 5. 9. za 522 Kč (bez WDC 913 Kč)
  • 12. – 19. 9. za 522 Kč (bez WDC 783 Kč)
  • 26. – 29. 9. za 522 Kč (bez WDC 913 Kč)
  • 3. – 6. 10. za 522 Kč (bez WDC 913 Kč)
  • + mnoho dalších v podzimních/zimních měsících

Ubytování

Přímo ve městě Faro bychom se ubytovali v tomto jednoduchém apartmánu Rua Francisco Barreto za 414 Kč/os./noc. Větší komfort a snídani v ceně vám pak nabídne tento tříhvězdový Hotel Dom Bernardo za 1 144 Kč/os./noc.  Stále ovšem doporučujeme bookovat na Bookingu, Hotels či AirBnB ta ubytování, která nabízejí možnost bezplatného storna rezervace. Jak jsme si již několikrát ověřili, relativně stabilní situace se může doslova obrátit během pár dní.

Autopůjčovna

V jižním Portugalsku se vlastní kára bohatě vyplatí. Nabídku dostupných auťáků naleznete pěkně sesumírovanou v naší autopůjčovně. Prozatím však s rezervací samotnou můžete klidně počkat a sledovat vývoj situace.

Náhled letenky z Vídně do Fara za 522 Kč

Portugalské Algarve a jeho nádherné pláže: letenky z Vídně


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)