Omán z Prahy nebo Vídně: letenky do Muscatu
14.3.2022

Omán z Prahy nebo Vídně: letenky do Muscatu

6 746

O této nabídce

Jednou ze zemí na Arabském poloostrově, které v uplynulých dnech zmírnily podmínky vstupu, je také Omán. Očkovaní cestovatelé již nově nemusí před cestou předkládat navíc negativní PCR test. Vyrazte proto do této nádherné země díky levným letenkám z nabídky tureckého dopravce Pegasus Airlines. Zpáteční letenky z Prahy nebo Vídně do hlavního města Ománu, Muscatu, pořídíte za ceny oscilující kolem 7 tisíc Kč. Lehce levněji vyjdou odlety z Vídně, kdy za zpáteční letenky do Muscatu zaplatíte 6 746 Kč. Oproti tomu při odletu z Prahy lze vybírat z vícero termínů v druhé polovině března a na začátku dubna a cena zpátečních letenek do Muscatu je 7 298 Kč.

Za inzerované ceny pořídíte letenky v základním tarifu „Basic“, který obsahuje pouze přepravu příručního zavazadla. S ním si během výletu po Ománu bez problémů vystačíte, pokud byste ale přeci jen potřebovali také zavazadlo odbavené, bude třeba si cca tisícovku připlatit. Routing obsahuje jeden pohodový přestup na sekundárním istanbulském letiště Sabiha Gökcen v obou směrech.

Podmínky pro cestování

Cesta do Ománu

Před cestou do Ománu je nutné disponovat dokladem o očkování (viz Evropský COVID pas). Povinné je také turistické vízum a cestovní pojištění.

Detaily, další užitečné odkazy a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Ománu“.

Návrat domů

Od 15. února 2022 začala platit nová pravidla návratu do České republiky. Cestovatelé s očkovacím certifikátem či dokladem o prodělání nemoci vyplňují pouze příjezdový formulář. Ostatní cestovatelé musí vždy předložit negativní test a další podmínky záleží na zemi, odkud se ČR vracejí.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 8 kg (odbavené á 20 kg  dokoupíte v dražším tarifu „Essentials“ za 22 €/ks/směr)
 • Dostupnost: březen & duben 2022
 • Příkladové termíny:
  • z Prahy 
   • 19. – 27. 3. za 7 298 Kč
   • 27. 3. – 6. 4. za 7 298 Kč
   • 29. 3. – 10. 4. za 7 298 Kč
   • 5. – 13. 4. za 7 298 Kč
   • letenky s odbaveným zavazadlem >> v našem kalendáři
  • z Vídně
   • 20. – 27. 3. za 6 894 Kč
   • 27. 3. – 6. 4. za 6 746 Kč

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ochutnej Omán!

Omán dosud patří mezi ty méně objevené země a rozhodně by jeho návštěva neměla uniknout žádnému milovníkovi Středního východu. Jedná se o velice rozmanitou zemi, kde se snoubí tradiční islámská kultura s moderními prvky západního života. Pestrá je zde taktéž příroda, kdy koupačku na téměř soukromých plážích nebo ve sladkovodních vádích  můžete hravě vyměnit za výlet na velbloudovi (resp. v jeepu) do pouště Rub al-Chálí či treky v pohoří Hajar. Zejména výstup na tamější nejvyšší horu Džabal aš-Šám po stezce klikatící se nad „ománským Grand Canyonem“ patří mezi nezapomenutelné zážitky (jedná se o trek s označením W4).

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Přesuny po území Ománu nejsou rozhodně ty z nejjednodušších. Maximální volnost získáte s vlastním auťákem, tak se mrkněte  do naší autopůjčovny a kočár na vás může čekat již na letišti. Pronájem auta v příkladovém termínu vyjde na cca 6 tisíc Kč / 10 dnů. V případě volby „SUV“ počítejte s dvojnásobnými cenami.

Náhled letenky z Vídně do Muscatu za 6 746 Kč

Omán z Prahy nebo Vídně: letenky do Muscatu

Náhled letenky z Prahy do Muscatu za 7 298 Kč

Omán z Prahy nebo Vídně: letenky do Muscatu


Bude se hodit

Letiště Istanbul Sabiha Gökcen (SAW)

Letiště Praha (PRG)

Pegasus Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)