Obnovená linka Wizz Airu z Prahy do Bukurešti
7.9.2022

Obnovená linka Wizz Airu z Prahy do Bukurešti

718

O této nabídce

Příjemné zprávy přiletěly od Wizz Airu! Maďarská aerolinka po dvou letech obnoví provoz na přímé lince z Prahy do Bukurešti. Těžko říci nakolik je to reakce na pozastavení letů konkurenčního dopravce Blue Air, kterému byly včera zablokovány účty a dočasně zastavil provoz mj. na své lince mezi českou a rumunskou metropolí. Z Prahy do Bukurešti se bude od prosince létat každé pondělí a pátek. Díky této kombinaci si ho hlavního města Rumunska můžete snadno zaletět na prodloužený víkend. Aktuálně nejlevnější zpáteční letenky vás vyjdou na 718 Kč (pro členy WDC), resp. 1 238 Kč (všechny ostatní cestovatele).

Letový řád

Nová linka bude v provozu od 2. prosince 2022. Počítá se dvěma rotacemi týdně – létat se bude vždy v pondělí a pátek ve večerních hodinách. Dle rezervačního systému aerolinky se s linkou se počítá celoročně.

 • Praha – Bukurešť -> 20:45 – 23:35
 • Bukurešť – Praha -> 19:00 – 20:00

PS: Jak je u maďarské aerolinky zvykem, na ty nejnižší ceny dostanou pouze členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club. Ostatní si budou muset pár stokorun připlatit anebo členství zakoupit – poletíte-li ve dvojici, pak se vám tato investice vrátí již v případě první cesty a navíc slev vyplývajících z WDC budete moci využívat po celý následující rok.

Podmínky pro cestování

Cesta do Rumunska

Cestování do Rumunska je bez restrikcí – prostě „jako dřív“. Žádné testy, žádné certifikáty, žádné formuláře. Užitečné odkazy a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Rumunsku“.

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Wizz Air nebo snadno přes NÁŠ VYHLEDÁVAČ
 • Zavazadla: příruční zavazadlo s limitem 40 × 30 × 20 cm
 • Dostupnost: od prosince 2022
 • Příkladové termíny:
  • 2. – 5. 12. za 718 Kč (bez WDC za 1 238 Kč)
  • 9. – 12. 12. za 1 338 Kč (bez WDC za 1 858 Kč)
  • 27. – 30. 1. za 1 338 Kč (bez WDC za 1 858 Kč)

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Na prodloužený víkend do Bukurešti

Není městem, které by vás uchvátilo na první pohled. Bukurešť ty největší krásy a zajímavosti obratně skrývá. Někdy i hluboko pod povrchem. Jako třeba osm podzemních pater Paláce parlamentu, který je po Pentagonu druhou největší budovou světa. Nebo Národní historické muzeum pronikající dopodrobna a hluboko do Rumunských dějin. Či Rumunské athenaeum – koncertní síň, která je krásná zvenku a úchvatná zevnitř. Stejně jako čtvrť Lipscani, jejíž dominantou jsou ruiny středověkého soudu, pravý Vítězný oblouk nedaleko parku Herastrau a Calea Victoriei, ulice která byla mezi válkami nejelegantnější ve městě a svým noblesním duchem vás dostane i dnes. Dejte Bukurešti šanci, ona vás nezklame!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Prahy do Bukurešti za 718 Kč

Obnovená linka Wizz Airu z Prahy do Bukurešti


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)