Na safari do Keni v období velké migrace pakoňů
14.6.2021

Na safari do Keni v období velké migrace pakoňů

11 494

O této nabídce

Je setkání s divokými slony, žirafami a lvy vaším tajným snem? Zaleťte si ho splnit s akčními letenkami do Keni. Proleťte se na křídlech nizozemských aerolinií KLM, které nabízí letenky z Vídně do Nairobi za pouhých 11 494 Kč. V nabídce je velké množství termínů od září až do listopadu. Právě září a částečně i říjen přináší jedinečnou podívanou – velkou migraci stád čítajících doslova miliony pakoňů, kteří táhnou z tanzanské rezervace Serengeti do Maasai Mary v Keni za vláhou a zelenými pastvinami, doprovázené stovkami tisíc zeber, predátory a další zvěří. Jedná se o každoroční cyklus a jednu z nejvelkolepějších přírodních podívaných vůbec. Přesné načasování migrace je pochopitelně dáno počasím, obvykle se ale můžete na táhnoucí zvěř těšit v průběhu září v celé rezervaci Maasai Masa a v říjnu pak spíše v jihovýchodní části této rezervace.

Keňa ale není samozřejmě jenom o velké migraci. Úchvatnou zvěř tady spatříte celoročně, stejně tak jako dechberoucí krajinu, majestátní hory, pláže a mnoho dalšího…

Nespoutaná keňská divočina

Keňa, to je ta ryzí, nefalšovaná africká divočina. Snad milion plameňáků se tam zrcadlí na hladině jezera Nakuru, nekončící stáda pakoňů táhnou během své migrace oranžovou krajinou. Vydejte se do nespoutané Maasai Mary a nasbírejte všechny z velké pětky – slona, nosorožce, buvola, lva a levharta skvrnitého nebo objevujte rezervaci Tsavo. Posnídejte s žirafami v hotýlku Giraffe Manor nebo se vydejte za mořskými velikány – zpívajícími keporkaky, plavajícími do keňských vod rodit mláďata.

Cestování v době epidemie COVID-19

Pro vstup do Keni je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 96 hodin před odletem, výjimka se vztahuje na děti do 5 let. Žádné výjimky pro očkované osoby nebo osoby které prodělaly onemocnění COVID-19 aktuálně bohužel neplatí. Dále je nutné před příletem do Keni vyplnit zdravotní formulář a na letišti v Nairobi se prokázat zaslaným QR kódem, na mobilním zařízení nebo vytištěným.

Podmínky návratu z Keni do ČR

Keňa byla nově vyjmuta ze seznamu zemí, do kterých zakazuje ČR cestovat. Aktuálně je Keňa řazena do tmavě červené kategorie zemí – před odletem zpět do ČR je nutné absolvovat PCR test, a to nejdříve 72 hodin před odletem. České úřady sice uznávají pro návrat do ČR i antigenní testy, nicméně keňská strana vyžaduje potvrzení o negativním PCR testu pro povolení nástupu do letadla. Kliniky provádějící PCR testy v Keni naleznete na tomto seznamu. Nejlevnější je nemocnice Gertrude’s Children’s Hospital s několika pobočkami v Nairobi i dalších městech, zde si zarezervujte si váš termín. 

Dále je nutné vyplnit příjezdový formulář. Po příletu do ČR je nutné absolvovat PCR test a to nejdříve 5. den od příletu a nejpozději 14. den pobytu v ČR. Do obdržení výsledku tohoto testu je nutné se samoizolovat. Dále je nutné nosit respirátor FFP2 všude mimo domov po dobu 14 dní od příletu do ČR. Absolvovat testy ani vyplňovat příjezdový formulář nemusí děti mladší 5 let a osoby, které prodělaly onemocnění COVID-19 v uplynulých 180 dnech. Výjimka pro očkované cestovatele v případě Keni neplatí. Více informací najdete v našem článku.

❗ Výše zmíněná opatření se mohou před vaším odletem změnit. Doporučujeme sledovat stránky Velvyslanectví ČR v Nairobi pro aktuální informace.

  • Rezervujte: přes náš vyhledávač
  • Zavazadla: 23 kg odbavené zavazadlo a dvě příruční zavazadla
  • Dostupnost: září – listopad 2021
  • Termíny: v našem kalendáři

REZERVOVAT LETENKU

V ceně letenky je přeprava odbaveného zavazadla o hmotnosti až 23 kg a dvě příruční zavazadla – velké o rozměrech až 55 × 35 × 25 cm a malé o rozměrech nejvýše 40 × 30 × 15 cm, součet hmotnosti těchto dvou zavazadel nesmí překročit 12 kg.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

Nejlevnější ubytování v Keni hledejte na platformách Booking, Hotels a Agoda. Rezervací ubytování přes tyto odkazy podpoříte náš web a hledání těch nejlevnějších letenek pro vás – vaše cena ale zůstane stejná. Vzhledem k rychle se měnící situaci ohledně epidemie COVID-19 doporučujeme rezervovat ubytování pouze s možností bezplatného storna.

Víza

O turistické vízum do Keni je nově možné žádat pouze online. Poplatek za jednovstupové turistické vízum platné tři měsíce od data vydání činí 51 USD. Vyřízení žádosti trvá 48 hodin, doporučujeme ale o vízum žádat s dostatečným předstihem. Pro vstup do Keni je dále nutný cestovní pas s platností alespoň šest měsíců od data vstupu do země a také zpáteční letenka.

Náhled letenky z Vídně do Nairobi za 11 494 Kč

Na safari do Keni v období velké migrace pakoňů

 

 


Bude se hodit

Letiště Nairobi (NBO)

Letiště Vídeň (VIE)

KLM

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)