Keňa: na safari i pláže Indického oceánu z Prahy
14.10.2020

Keňa: na safari i pláže Indického oceánu z Prahy

12 773

O této nabídce

I v této nelehké době, kdy cestování po světe není zrovna jednoduché, existují možnosti, kam se vypravit mimo „starý kontinent“. Mezi vzdálenější destinace, kde se cestovatelů nebojí a kam se dá poměrně snadno dopravit, patří Mexiko (letenky z Vídně do Cancúnu za 9 708 Kč), Tanzanie (letenky z Vídně na Zanzibar za 13 748 Kč) či Keňa. A právě na posledně zmiňovanou zemi se zaměříme v dnešním článku.

Mezinárodní letecká doprava do této východoafrické země byla obnovena 1. srpna a zajímavé letenky z Prahy naleznete v nabídce hned dvou dopravců. Turkish Airlines nabízí zpáteční letenky z Prahy do Nairobi za 12 773 Kč (pár podzimních termínů + mnoho zimních hledejte v tomto kalendáři). A pak tu jsou ještě Qatar Airways, u nichž pořídíte letenky z Prahy do Nairobi za 13 301 Kč (dostatek termínů od října 2020 do března 2021 v tomto kalendáři). A klidně i přes vánoční svátky v termínu od 15. do 31. prosince.

Občané České republiky musí před cestou do Keni absolvovat test na COVID-19 s negativním výsledkem (nesmí být starší 96 hodin). Dále je třeba vyplnit tento elektronický formulář a po příletu ukázat příslušný QR kód (přijde Vám po vyplnění formuláře). Po návratu do své domoviny musíte podstoupit další testování či nastoupit do karantény. Aktuální informace naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Nairobi.

Keňa

Sníte o divočině z cestopisných dokumentů? O těch řvoucích lvech, obrovských buvolech, zebrách prohánějících se nespoutanou krajinou? O nekončících stádech migrujících pakoňů a nosorožcích volně se pasoucích v africké savaně? Takových míst je bohužel na světě méně a méně, a Keňa je jedním z těch nejkrásnějších. Navštivte národní parky Maasai Mara a Tsavo, nasnídejte se v hotelu Giraffe Manor, žirafy tam do oken protahují své dlouhé krky a žadoní o sousto. Ráj se ale nachází i u břehů Indického oceánu a pod jeho hladinou. Vody tam lákají potápěče barevnými korálovými útesy a pláže věčně zalité sluncem jsou ideálním odpočinkem po všem tom šíleném dobrodružství!

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

  • Rezervujte: přímo přes náš vyhledávač
  • Zavazadla:
    • Qatar Airways: odbavené zavazadlo á 30 kg + příruční
    • Turkish Airlines: 2 ks odbavených á 23 kg/ks (46 kg k odbavení) + příruční
  • Dostupnost: říjen 2020 – březen 2021
  • Termíny:

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Keni se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Pro jistotu vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat (v závislosti na termínu vaší cesty), případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Víza

Občané České republiky jsou při cestách do Keni povinni disponovat platným cestovním pasem a vízem. Turistické vízum (do 90 dní pobytu) získáte na této webové stránce a zaplatíte za něj 50 USD (+1 USD jako servisní poplatek).

Náhled letenky z Prahy do Nairobi s Turkish za 12 773 Kč

Keňa: na safari i pláže Indického oceánu z Prahy

Náhled letenky z Prahy do Nairobi s Qatarci za 13 301 Kč

Keňa: na safari i pláže Indického oceánu z Prahy


Bude se hodit

Letiště Dauhá (DOH)

Letiště Istanbul (IST)

Letiště Praha (PRG)

Qatar Airways

Turkish Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)