Zanzibar: za nádhernými plážemi z Vídně
12.10.2020

Zanzibar: za nádhernými plážemi z Vídně

13 748

O této nabídce

Možností, kam aktuálně bez problémů vycestovat z České republiky, skutečně není mnoho. Podrobně jsme se na ně podívali v tomto pátečním článku. Pokud vám však nevadí povinnost absolvovat testování, můžete vyrazit i do vybraných zemí mimo evropský kontinent. Jednou takovou je východoafrická Tanzanie, která je pro turisty otevřena již od června 2020. Od poloviny září navíc není po přijíždějících požadován ani negativní test na COVID-19. Využijte proto nabídku letenek z Vídně na ostrov Zanzibar v podání letecké společnosti Turkish Airlines. Zpáteční letenky, v tarifu obsahujícím rovnou dvě odbavená zavazadla, vás vyjdou na 13 748 Kč. Termíny jsou dostupné od listopadu 2020 do června 2021.

Situace ohledně  vyžadování či nevyžadování negativního PCR testu před cestou do Tanzanie se několikrát změnila. Aktuálně platí, že občané České republiky test před cestou absolvovat nemusí (skutečnost si ale ověřte krátce před svým odletem). Dále na palubě letadla / po příletu vyplníte „Health Surveillance Form“. Po návratu do své domoviny však testování či karanténu podstoupit musíte. Aktuální informace naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Nairobi.

Odlet a návrat do Vídně

Vzhledem k zařazení Prahy na „seznam rizikových oblastí“ musí také osoby přijíždějící na vídeňské letiště z Prahy cestu absolvovat bez přestávky. Po příletu do Vídně vyplníte tento formulář a budete přímo tranzitovat do České republiky (autem, vlakem, autobusem). Možnosti dopravy na / z vídeňského letiště Schwechat naleznete v našem průvodci letištěm. 

Zanzibar

Zanzibar není jen jedním ostrovem ve vodách Indického oceánu, Zanzibar je celým souostrovím oplývajícím bílými písky pláží, kokosovými palmami a rozmanitou přírodou. Mělké korálové zahrady v lagunách rozkvétají barvami drobných rybiček, na návštěvu připlouvají i želvy a delfíni skákaví. Vzduch nad Zanzibarem voní sladkou vanilkou, skořicí, muškátovým oříškem a štiplavým aromatem hřebíčku. Luxusní hotelové resorty se tu střídají s fascinujícími ruinami dávné historie, kultura a tradice vás ohromí. Zanzibar je zkrátka rájem, ideální dovolenkovou destinací, kde vás nabijí energií paprsky slunce a vlny tyrkysového oceánu ukonejší.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou na Zanzibaru se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Pro jistotu vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat (v závislosti na termínu vaší cesty), případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna. Přímo ve Stone Townu se ubytujte v tomto skvěle hodnoceném čtyřhvězdovém Garden Hotelu za 458 Kč/os./noc se snídaní v ceně.

Víza

Ostrov Zanzibar je oficiálně součástí Tanzanie. Česká republika bohužel nemá s touto zemí bezvízový styk, a tak víza budete potřebovat. Můžete však zůstat vklidu neboť potřebné razítko do pasu získáte přímo na letišti Kisauni po vyplnění příslušných formulářů a zaplacení poplatku 50 USD.

Náhled letenky z Vídně na Zanzibar za 13 748 Kč

Zanzibar: za nádhernými plážemi z Vídně


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Turkish Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)