2v1: Valencie a Lisabon nejen o prázdninách
10.6.2021

2v1: Valencie a Lisabon nejen o prázdninách

3 178

O této nabídce

Posnídat pastel de nata na lavičce v Lisabonu a odpoledne už se kochat architekturou španělské Valencie? TAP Portugal teď nabízí super levné letenky z Prahy do Valencie se zastávkou v Lisabonu za akčních 3 178 Kč! V nabídce je opravdu široká škála termínů od června až do října a to i na prodloužené víkendy. Tak na co ještě čekáte?

Zastávka v Lisabonu může trvat celé dopoledne, celý den nebo jen pár hodin. Každý termín má zastávku v Lisabonu jinak dlouhou. V ceně letenky jsou dvě kabinová zavazadla – velké kabinové zavazadlo o rozměrech až 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti až 8 kg a malé kabinové zavazadlo o rozměrech maximálně 40 x 30 x 15 cm a hmotnosti 2 kg. Odbavené zavazadlo podléhá poplatku 1 399 Kč / 55 EUR za směr.

Sluncem zalitý Lisabon

Strmé, křivolaké uličky Lisabonu vás povedou pod barevnými fasádami malebných domů, kolem řeky Tejo, přes staré město Alfama, až k jedné z dechberoucích vyhlídek. Projděte se po hradbách a cimbuřích zříceniny Castelo de Sao Jorge a koukejte odtamtud, jak se slunce noří za obzor. Alespoň jednou se pak musíte svézt ikonickou žlutou tramvají číslo 28 a je úplně jedno, kam pojedete. Samotná jízda je totiž životním zážitkem!

Valencie proslavená moderním uměním

O Valencii málokdo ví a přitom je tak půvabná! Ruch velkoměsta se tam mísí s klidem venkova a dávná minulost zase s budoucností. Staré kostely a katedrály kontrastují s bílou siluetou architektonického skvostu Santiaga Calatravy. Valencie je dost malá na to, aby jste jí projeli na kole nebo prošli pěšky, ale dost velká, aby tam bylo stále co k vidění. Toulejte se křivolakými uličkami až k věži Miguelete, vystupejte jejích dvě stě schodů a koukejte do dálek.

Cestování v době epidemie COVID-19

Pro vstup na území Portugalska i pro tranzit v Portugalsku je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin, na děti mladší 2 let se vztahuje výjimka. Dále je nutné vyplnit příjezdový formulář. Více informací naleznete na webu VisitPortugal a stránkách Velvyslanectví ČR v Lisabonu.

Pro vstup do Španělska je nutné se prokázat negativním antigenním nebo PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin, na děti do 6 let se vztahuje výjimka. Další výjimku mají očkované osoby, a to od 14 dnů po aplikaci poslední dávky, a osoby které prodělaly nemoc COVID-19 v uplynulých 180 dnech.  Před vstupem do Španělska je nutné vyplnit příjezdový formulář. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Madridu.

Podmínky návratu do ČR

Portugalsko je aktuálně řazeno do oranžové kategorie zemí  před odletem zpět do ČR je nutné absolvovat antigenní test, a to nejdříve 24 hodin před odletem, nebo PCR test, a to nejdříve 72 hodin před odletem. Dále je nutné vyplnit příjezdový formulář. Po dobu 14 dní od příletu do ČR je nutné nosit respirátor FFP2 všude mimo domov. Absolvovat testy ani vyplňovat příjezdový formulář nemusí děti mladší 5 let, dále osoby, které prodělaly onemocnění COVID-19 v uplynulých 180 dnech a očkované osoby alespoň 22 dní po očkování první dávkou. Více informací najdete v našem článku.

❗ Nezapomeňte, že je nutné splnit vstupní podmínky jak Portugalska, tak Španělska. Z tohoto důvodu vám doporučujeme absolvovat PCR test nejdříve 48 hodin před odletem z Prahy – jedině tak bude možné test použít jak pro vstup do Portugalska, tak později do Španělska, a stále nepřekročí hranici 72 hodin. Pro cestu zpět vám doporučujeme opět absolvovat PCR test a to nejdříve 48 hodin před odletem z Valencie, tento test bude možné předložit jak při vstupu do Portugalska, tak pro návrat do ČR.

Letenky z Prahy do Valencie

REZERVOVAT LETENKU

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

Nejlevnější ubytování v Lisabonu a ve Valencii hledejte na platformách Booking, Hotels a AirBnB. Rezervací ubytování přes tyto odkazy podpoříte náš web a hledání těch nejlevnějších letenek pro vás – vaše cena ale zůstane stejná. Vzhledem k rychle se měnící situaci ohledně epidemie COVID-19 doporučujeme rezervovat ubytování pouze s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Při zastávce v Lisabonu si vystačíte se žlutými tramvajemi, jak ale cestovat za zajímavostmi v okolí Valencie? Španělsko nejlépe poznáte z pohodlí pronajatého automobilu – mrkněte na ty nejlevnější autopůjčovny ve Valencii v našem srovnávači autopůjčoven.

Náhled letenky z Prahy do Valencie za 3 178 Kč

2v1: Valencie a Lisabon nejen o prázdninách

Bude se hodit

Letiště Lisabon (LIS)

Letiště Praha (PRG)

TAP Air Portugal

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)