Air Cairo navyšuje lety z Prahy do Egypta
12.11.2020

Air Cairo navyšuje lety z Prahy do Egypta

Air Cairo navyšuje počet spojení z Prahy do Egypta. Od zítřejšího dne, pátku 13. listopadu, dojde k navýšení frekvence letů z Prahy do Hurghady na 2 týdně. Doposud se do oblíbeného letoviska na břehu Rudého moře létalo pouze každou sobotu, což se změní. Nově bude pravidelná linka do Egypta obsluhována 2× týdně. K sobotní se rotaci se přidává ještě páteční.

O cesty do populárních turistických destinací v severní Africe byl v posledních týdnech enormní zájem. Prakticky všechny spoje směřující do Egypta a Tuniska praskaly ve švech, což jsme i glosovali v našem „Záletníku“.  V případě cest do Tuniska byla tato skutečnost zapříčiněna výjimkou cestovních kanceláří, jejichž klienti nepotřebovali negativní test před cestou ani po návratu do České republiky. Charterové lety do Tuniska v režii cestovních kanceláří jsou však pro letošní rok minulostí a cestovatelům prahnoucím po dovolené v severní Africe tak zbývá Egypt a Maroko. Do druhé jmenované země ovšem z pražského Letiště Václava Havla nelétá žádné přímé spojení a v popularitě mezi českými turisty za „zemí faraonů“ také zaostává (byť jeho obliba stále roste, zejména mezi batůžkáři).

Po letenkách z Prahy do Egypta je hlad

Letecká společnost Air Cairo využívá aktuální situace a zvýšené poptávky po letenkách do Egypta. Tuzemský dopravce Smartwings sice létá 1× týdně do Hurghady a se stejnou frekvencí i do Marsa Alam, ale hlad po dovolené v Egyptě je větší (prodávají se i zájezdy s CK). Egypt je také jedinou destinací, kam se počet spojení i v současné době navyšuje. Celkem letecké společnosti nabídnou cestujícím hned 4 lety týdně.

Letový řád letů Air Cairo

Od 13. listopadu do 17. prosince

 • pátek i sobota
  • Praha – Hurghada -> 18:30 – 23:59
  • Hurghada – Praha -> 13:45 – 17:30

Od 18. prosince do konce března

 • pátek
  • Praha – Hurghada -> 07:30 – 13:00
  • Hurghada – Praha -> 02:45 – 06:30
 • sobota
  • Praha – Hurghada -> 18:30 – 23:59
  • Hurghada – Praha -> 13:45 – 17:30

Letenky, zavazadla

Linka z Prahy do Hughady je operována Airbusem A320 s konfigurací 177 míst. V základní ceně letenky mají cestující odbavené zavazadlo s hmotnostním limitem 23 kg a příruční zavazadlo s limitem 7 kg. Během cesty se na palubě letadla podává občerstvení ve formě lehkého snacku a nápoje. Dále také pasažéři obdrží tzv. „Safety bag“ obsahující roušku, rukavice a dezinfekční gel. Ceny zpáteční letenek z Prahy začínají na 7 100 Kč a rezervovat je můžete prostřednictvím stránek Air Cairo. 

Podmínky pro cestování

Pro vstup na území Egypta je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Děti do věku 6 let jsou od této povinnosti osvobozeny. PCR test je možné také podstoupit přímo po příletu na letišti v Hurghadě, a to za poplatek 30 USD (tuto možnost Vám však nedoporučujeme, neboť hrozí riziko, že strávíte dovolenou v karanténě). Cestující bez PCR testu musí mít s sebou fotokopii pasové stránky s biometrickými údaji. Dále je nutné vyplnit vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním. Aktuální informace k cestám do Egypta sledujte na webu MZV ČR a Velvyslanectví Egypta v Praze.

Po návratu do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit PCR test na COVID-19 (jeho výsledek je třeba krajské hygienické stanici předložit nejpozději do 5 dní). Děti do věku 5 let jsou od této povinnosti osvobozeny. Více informací na stránkách MZV ČR.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)