Air Cairo znovu navyšuje lety z Prahy do Egypta
23.12.2020

Air Cairo znovu navyšuje lety z Prahy do Egypta

Air Cairo znovu navyšuje počet spojení z Prahy do Egypta. Egyptská aerolinka nejprve létala na trase z Prahy do Hurghady 1x týdně. Od pátku 13. listopadu přidala k sobotní rotaci i druhou, páteční. Poptávka po letech do Egypta je ovšem mezi českými turisty stále vysoká a Air Cairo dnešním dnem počínaje (23. prosinec) přidává další rotaci. Nově tak cestujícím nabídne již 3 spojení týdně.

O cesty do populárních turistických destinací v severní Africe byl během podzimních měsíců enormní zájem. Prakticky všechny spoje směřující do Egypta a Tuniska praskaly ve švech, což jsme i glosovali v našem „Záletníku“.  V případě cest do Tuniska byla tato skutečnost na začátku podzimu zapříčiněna výjimkou cestovních kanceláří, jejichž klienti nepotřebovali negativní test před cestou ani po návratu do České republiky. Charterové lety do Tuniska v režii cestovních kanceláří jsou však pro letošní rok minulostí a cestovatelům prahnoucím po dovolené v severní Africe tak zbývá Egypt a Maroko. Do druhé jmenované země ovšem z pražského Letiště Václava Havla nelétá žádné přímé spojení a v popularitě mezi českými turisty za „zemí faraonů“ také zaostává (byť jeho obliba stále roste, zejména mezi batůžkáři).

Po letenkách z Prahy do Egypta je hlad

Letecká společnost Air Cairo využívá aktuální situace a zvýšené poptávky po letenkách do Egypta. Tuzemský dopravce Smartwings sice létá 1× týdně do Hurghady a se stejnou frekvencí i do Marsa Alam, ale hlad po dovolené v Egyptě je větší (prodávají se i zájezdy s CK). Egypt je také jedinou destinací, kam se počet spojení i v současné době navyšuje. Celkem letecké společnosti nabídnou cestujícím již 5 letů týdně.

Letový řád letů Air Cairo

Od 18. prosince do konce března

 • středa
  • Praha – Hurghada -> 18:30 – 23:59
  • Hurghada – Praha -> 13:45 – 17:30
 • pátek
  • Praha – Hurghada -> 07:30 – 13:00
  • Hurghada – Praha -> 02:45 – 06:30
 • sobota
  • Praha – Hurghada -> 18:30 – 23:59
  • Hurghada – Praha -> 13:45 – 17:30

Letenky, zavazadla

Linka z Prahy do Hughady je operována Airbusem A320 s konfigurací 177 míst. V základní ceně letenky mají cestující odbavené zavazadlo s hmotnostním limitem 23 kg a příruční zavazadlo s limitem 7 kg. Během cesty se na palubě letadla podává občerstvení ve formě lehkého snacku a nápoje. Dále také pasažéři obdrží tzv. „Safety bag“ obsahující roušku, rukavice a dezinfekční gel. Ceny zpáteční letenek z Prahy začínají na 7 100 Kč a rezervovat je můžete prostřednictvím stránek Air Cairo. 

Podmínky pro cestování

Pro vstup na území Egypta je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Děti do věku 6 let jsou od této povinnosti osvobozeny. PCR test je možné také podstoupit přímo po příletu na letišti v Hurghadě, a to za poplatek 30 USD (tuto možnost Vám však nedoporučujeme, neboť hrozí riziko, že strávíte dovolenou v karanténě). Cestující bez PCR testu musí mít s sebou fotokopii pasové stránky s biometrickými údaji. Dále je nutné vyplnit vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním. Aktuální informace k cestám do Egypta sledujte na webu MZV ČR a Velvyslanectví Egypta v Praze.

Po návratu do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit PCR test na COVID-19 (jeho výsledek je třeba krajské hygienické stanici předložit nejpozději do 5 dní). Děti do věku 5 let jsou od této povinnosti osvobozeny. Více informací na stránkách MZV ČR.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)