Přímé lety z Prahy do Dominikány, na Kubu a do Vietnamu
14.6.2023

Přímé lety z Prahy do Dominikány, na Kubu a do Vietnamu

Jedna skvělá zpráva střídá druhou! Zatímco cestovní kancelář Čedok v pondělí oznámila zahájení přímých letů z Brna do Thajska na Phuket, konkurenční skupina DER Touristik představuje své plány na provoz přímých letů z Prahy do Dominikánské republiky (Punta Cana), na Kubu (Santa Clara) a na vietnamský ostrov Phu Quoc. Charterové lety bude pro cestovní kanceláře operovat španělská aerolinka World2fly.

Cestovní kanceláře Fischer a EXIM Tours, které spadají pod křídla skupiny DER Touristik, plánují na zítřek tiskovou konferenci, v jejímž rámci by (dle informací insiderů) mělo dojít k představení přímých letů do Karibiku a jihovýchodní Asie. Konkrétně se bude jednat o charterové spoje do Dominikánské republiky, na Kubu a do Vietnamu. Spojení pro cestovní kanceláře zajistí španělský dopravce World2fly spadající pod skupinu Iberostar, která podniká v turismu a hotelnictví. Na lety bude nasazován moderní letoun Airbus A350-900 s kapacitou 432 cestujících (pouze ekonomická třída).

Letový řád

Přímé lety z Prahy na Kubu

Inaugurační let z Prahy do Santa Clary je naplánován na úterý 24. října 2023. Z rezervačního systému cestovních kanceláří vyplývá, že spojení bude k dispozici 1× týdně (úterky). Poslední aktuálně vypsaný turnus připadá na termín od 23. dubna do 1. května 2024.

 • Praha – Santa Clara -> 07:30 – 13:00
 • Santa Clara -> Praha -> 15:00 – 06:50 (+1)

Přímé lety z Prahy do Dominikánské republiky

První charterový let do Dominikánské republiky, na nějž bude nasazeno letadlo dopravce World2fly, z Prahy odletí ve středu 25. října 2023. Do Punta Cany se následně bude létat přes celou zimní sezonu 2023/2024 s frekvencí jednoho letu týdně (středa). Poslední aktuálně vypsaný turnus připadá na termín od 1. do 9. května 2024.

 • Praha – Punta Cana -> 14:40 – 20:10
 • Punta Cana – Praha -> 22:10 – 12:30 (+1)

  Přímé lety z Prahy do Vietnamu

  Přímé spojení z Prahy na ostrov Phu Quoc (PQC) bude zahájeno ve čtvrtek 26. října 2023. Stejně jako do ostatních destinací se bude létat 1× týdně. Poslední aktuálně vypsaný turnus připadá na termín od 2. do 10. května 2024.

  • Praha – Phu Quoc -> 20:20 – 12:05 (+1)
  • Phu Quoc -> Praha -> 15:05 – 21:35

  Služby na palubě

  Základní letenka v ekonomické třídě (jiné do prodeje vzhledem ke konfiguraci letadla nepůjdou, za poplatek je však možný prémiový seating) bude zahrnovat bezplatnou přepravu příručního zavazadla s hmotnostním limitem 10 kg a také možnost odbavit 1 ks zavazadla o max. váze 23 kg.

  Na palubě se během letu bude servírovat hlavní jídlo o třech chodech a svačina / snídaně (dle destinace) před přistáním. Na výběr bude široké množství nealkoholických (zdarma během servírování pokrmů) i alkoholických (za poplatek) nápojů.

  Cestovatelé se dále mohou těšit na individuální systém palubní zábavy, který bude dostupný v českém jazyce (200 hodin filmů, hudby, audioknih a her na obrazovkách).

  Další dálkové linky z Prahy (chartery)

  Pionýrem na poli dálkových charterových letů z České republiky se v „době post-covidové“ stala cestovní kancelář Čedok. Ta do Dominikánské republiky bude z Prahy, ve spolupráci s polskou leteckou společností LOT, létat již třetí sezonu v řadě (Boeingem 787 Dreamliner). Její letošní nabídka bude ale daleko pestřejší (Srí Lanka, Keňa, Madagaskar, Omán, Thajsko, Zanzibar), o čemž jsme podrobně psali v tomto magazínovém článku.

  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)