WestJet – kanadská aerolinka zaměřující se na levné letenky

WestJet

WestJet (WS) je kanadská low-cost aerolinka sídlící v Calgary a leteckými bázemi v Torontu, Calgary a Vancouveru. Tato nízkonákladová společnost byla založena roku 1994 a dnes je druhou největší kanadskou aerolinkou: se svými 160+ letadly operuje linky do 100+ destinací napříč USA, Kanadou, Evropou, Mexikem, Střední Amerikou a Karibikem.
  • Příruční zavazadlo 53 x 23 x 38 cm
  • Občerstvení lehké občerstvení zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.westjet.com

Check-in a seating

Online check-in a mobilní check-in jsou k dispozici 24 hodin až 60 minut před odletem mezinárodních letů a až 45 minut před odletem vnitrostátních linek – check-in je dostupný na webu aerolinky a skrze mobilní aplikaci. Check-in na letišti je zdarma. Výběr preferovaného sedadla podléhá poplatku od 5 CAD, a to i v případě výběru sedadla při check-inu.

Naše hodnocení

Slušná low-cost aerolinka s nadstandardními službami zahrnutými v ceně letenky: bezplatné občerstvení se podává i na krátkých letech a zavazadlová politika je na nízkonákladovou aerolinku velice vstřícná. Super zákaznický servis a milá, usměvavá posádka. Palec dolu za často chybějící systém palubní zábavy a Wi-Fi.

Zavazadla

V ceně každé letenky je přeprava dvou kabinových zavazadel: Větší zavazadlo může dosahovat rozměrů až 53 x 23 x 38 cm a menší 41 x 15 x 33 cm. Kabinová zavazadla mohou být o neomezené hmotnosti za předpokladu, že je zvednete bez asistence. Odbavené zavazadlo o hmotnosti do 23 kg při tarifu basic podléhá poplatku od 30 CAD na amerických a od 60 CAD na transkontinentálních letech. Poplatky se s každým dalším zavazadlem zvyšují. Vyšší tarify mají přepravu odbavených zavazadel již zahrnou v ceně letenky.

Nákup letenek WestJet

Letenky dopravce WestJet kupujte přes náš rezervační systém >>

Kontakt na aerolinku WestJet

Aerolinku WestJet můžete kontaktovat na telefonním čísle 00 800 5381 5696, případně vyplněním formuláře s požadavkem o zavolání nazpět. Alternativně můžete aerolinku kontaktovat skrze online chat, Facebook Messenger nebo Twitter.

Služby

Na každém letu je nabízeno bezplatné občerstvení v podobě nealkoholických nápojů, kávy, čaje a lehkého snacku. Na dálkových letech z/do Evropy se podává také teplé občerstvení zdarma. Dodatečné občerstvení lze zakoupit za poplatek.
Na palubách vybraných letadel je k dispozici in-flight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her, a také připojení k Wi-Fi za poplatek od 11 CAD.

Destinace

WestJet se zaměřuje především na kanadské vnitrostátní linky a spojení mezi Kanadou a USA, karibskými destinacemi, Havají a Evropou. Mezi oblíbené destinace patří například Calgary, Edmonton, Halifax, Regina, Toronto, Vancouver, Winnipeg, San José, Cayo Coco, Punta Cana, Kingston, Cancún, Londýn, Honolulu, Los Angeles, Miami a mnoho dalších.

Flotila WestJet

Flotila aerolinky WestJet se skládá výhradně z letounů firmy Boeing, a to konkrétně z modelů Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737 MAX 8 a Boeing 787 Dreamliner. Zajímá vás více o flotile WestJet?

 

 

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)