WestJet – kanadská aerolinka zaměřující se na levné letenky

WestJet

WestJet (WS) je kanadská low-cost aerolinka sídlící v Calgary. Její letecké báze najdeme na letištích v Torontu (YYZ), Calgary (YYC) a Vancouveru (YVR). Tato nízkonákladová společnost byla založena roku 1994 a dnes je druhou největší kanadskou aerolinkou: se svými 160+ letadly operuje linky do 100+ destinací napříč USA, Kanadou, Evropou, Mexikem, Střední Amerikou a Karibikem.
  • Příruční zavazadlo 53 × 38 × 23 cm
  • Občerstvení lehké občerstvení zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.westjet.com

Check-in a seating

Online check-in a mobilní check-in jsou k dispozici 24 hodin až 60 minut před odletem mezinárodních letů a až 45 minut před odletem vnitrostátních linek – check-in je dostupný na webu aerolinky a skrze mobilní aplikaci. Check-in na letišti je zdarma. Výběr preferovaného sedadla podléhá poplatku od 5 CAD, a to i v případě výběru sedadla při check-inu.

Naše recenze

Slušná low-cost aerolinka s nadstandardními službami zahrnutými v ceně letenky: bezplatné občerstvení se podává i na krátkých letech a zavazadlová politika je na nízkonákladovou aerolinku velice vstřícná. Super zákaznický servis a milá, usměvavá posádka. Palec dolu za často chybějící systém palubní zábavy a Wi-Fi.

Zavazadla

V ceně každé letenky je přeprava dvou kabinových zavazadel: Větší zavazadlo může dosahovat rozměrů až 53 × 38 × 23 cm a menší 41 × 33 × 15 cm. Kabinová zavazadla mohou být o neomezené hmotnosti za předpokladu, že je zvednete bez asistence.

Odbavené zavazadlo o hmotnosti do 23 kg při tarifu „Basic“ podléhá poplatku od 30 CAD na amerických a od 60 CAD na transkontinentálních letech. Poplatky se s každým dalším zavazadlem zvyšují. Vyšší tarify mají přepravu odbavených zavazadel již zahrnou v ceně letenky.

Nákup letenek WestJet

Letenky dopravce WestJet kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt na aerolinku WestJet

Aerolinku WestJet můžete kontaktovat na telefonním čísle 00 800 5381 5696, případně vyplněním formuláře s požadavkem o zavolání nazpět. Alternativně můžete aerolinku kontaktovat skrze online chat, Facebook Messenger nebo Twitter.

Služby

Na každém letu je nabízeno bezplatné občerstvení v podobě nealkoholických nápojů, kávy, čaje a lehkého snacku. Na dálkových letech z/do Evropy se podává také teplé občerstvení zdarma. Dodatečné občerstvení lze zakoupit za poplatek.
Na palubách vybraných letadel je k dispozici in-flight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her, a také připojení k Wi-Fi za poplatek od 11 CAD.

Destinace

WestJet se zaměřuje především na kanadské vnitrostátní linky a spojení mezi Kanadou a USA, karibskými destinacemi, Havají a Evropou.

Mezi oblíbené destinace patří například Calgary, Edmonton, Halifax, Regina, Toronto, Vancouver, Winnipeg, San José, Cayo Coco, Punta Cana, Kingston, Cancún, Londýn (LGW), Honolulu, Los Angeles (LAX), Miami a mnoho dalších.

Flotila WestJet

Flotila aerolinky WestJet se skládá výhradně z letounů firmy Boeing, a to konkrétně z modelů Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737 MAX 8 a Boeing 787 Dreamliner. Zajímá vás více o flotile WestJet?
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)