Saudia

Saudia

Saudia (SV), celým názvem Saudi Arabia Airlines, je národní letecká společnost Saúdské Arábie založená roku 1945. Hlavní základna letecké společnosti se nachází na mezinárodním letišti krále Abdulazize ve městě Džidda (JED). Aerolinka, známá také jako Fly Saudia, vypravuje lety také z letišť v Rijádu (RUH) a Dammánu (DMM). Saudia je po Emirates a Qatar Airways třetí největší aerolinkou na Arabském poloostrově.

Aerolinka je členem Organizace arabských leteckých dopravců a 29. května 2012 se připojila k alianci SkyTeam. Letecká společnost také založila nákladní pobočku, Saudia Cargo.
 • Příruční zavazadlo 1 ks do 7 kg; max. rozměry: 56 × 45 × 25 cm
 • Občerstvení nápoje a občerstvení zdarma (na palubě se neservíruje alkohol)
 • Hodnocení
 • Oficiální web www.saudia.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 3 hodiny před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr sedadla je u Saudie pouze za poplatek.

Naše recenze

Saudia patří mezi špičkové blízkovýchodní aerolinky. Nová letadla, dobré místo na nohy, teplé jídlo, atd. Co ovšem nemusí všem cestujícím přijít vhod, je zákaz distribuce alkoholu na palubě letadla.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Všechny letenky v ekonomické třídě zahrnují bezplatnou přepravu příručního zavazadla (max. 7 kg & rozměry 56 × 45 × 25 cm). Politika přepravy odbavených zavazadel je určena tarifem, v němž jsou letenky vystaveny:

 • Saver – není obsaženo v ceně
 • Basic – 1 ks s max. hmotností 23 kg
 • Semi-Flex – 2 ks s max. hmotností 23 kg/ks
 • Flex – 2 ks s max. hmotností 23 kg/ks

Letenky v business třídě poté zahrnují bezplatnou přepravu příručního zavazadla s max. hmotností 12 kg. Všichni cestovatelé navíc mají nárok na odbavení 2 ks zavazadel o max. hmotnosti 32 kg/ks.

Nákup letenek

Nejlevnější letenky aerolinky Saudia najdete přímo přes náš vyhledávač.

Kontakt

Kontaktovat aerolinku můžete na následujících telefonních číslech:

 • + 966 920 022 222 – linka pro Saúdskou Arábii
 • + 49 01803698888 – linka pro Německo (nejbližší zastoupení)
 • 1-800-472-8342 – osvědčené americké číslo (volejte ideálně přes Skype)

Pokud raději píšete, lze poslat mail na [email protected].

Případně můžete dopravce kontaktovat také na sociálních sítích: Facebook, Instagram, Twitter.

Služby

V ceně nejlevnějšího ekonomického tarifu lze očekávat nápoje a teplé občerstvení. Dále dostanete také polštář a přikrývku, a to i na letech z Evropy do Saúdské Arábie.

Vzhledem ke striktním pravidlům v Saúdské Arábii nepodává ani saúdskoarabská letecká společnost Saudia na palubě alkoholické nápoje. Tudíž ani v první třídě nedostanete na uvítanou šampaňské.

Ve většině dálkových i vybraných regionálních letadlech je k dispozici za poplatek Wifi síť (od 9.50 USD (240 Kč) za 50 MB).

Od začátku roku 2023 nabízí dopravce bezplatná tranzitní víza, umožňující zůstat v zemi až 96 hodin, všem cestovatelům.

Destinace

Saudia provozuje vnitrostátní i mezinárodní pravidelné i charterové lety do více než 85 destinací na Středním východě, v Africe, Asii, Evropě a Severní Americe.

Češi mohou využít služeb aerolinky Saudia díky odletům z vídeňského letiště Schwechat (VIE) a Mnichova (MUC), popřípadě codesharové lety na některé jiné evropské letiště, odkud budou pokračovat s touto aerolinkou.

Flotila

Aerolinka provozuje celkem 152 letadel velice mladého průměrného věku, a to 5 let. Na regionální a středně dlouhé tratě vypravuje svých 46 Airbusů A320 a 15 Airbusů A321. Na delších trasách lze potkat některý ze 32 Airbusů A330-300, 35 Boeingů B777-300 či 17 Boeingů B787-9/-10.

Nákladní flotilu aerolinky tvoří celkem 7 letadel – 3 Boeingy B747 a 4 Boeingy B777.

Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky.

Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)