Saudia

Saudia

Saudia (SV), celým názvem Saudi Arabia Airlines, je národní letecká společnost Saúdské Arábie založená roku 1945. Hlavní základna letecké společnosti se nachází na mezinárodním letišti krále Abdulazize ve městě Džidda (JED). Aerolinka, známá také jako Fly Saudia, vypravuje lety také z letišť v Rijádu (RUH) a Dammánu (DMM). Saudia je po Emirates a Qatar Airways třetí největší aerolinkou na Arabském poloostrově.

Aerolinka je členem Organizace arabských leteckých dopravců a 29. května 2012 se připojila k alianci SkyTeam. Letecká společnost také založila nákladní pobočku, Saudia Cargo.
  • Příruční zavazadlo 1 ks do 7 kg; max. rozměry: 56 × 45 × 25 cm
  • Občerstvení nápoje a občerstvení zdarma (na palubě se neservíruje alkohol)
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.saudia.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 3 hodiny před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zdarma. Poplatku podléhají pouze prémiová sedadla v přední části kabiny nebo s větším prostorem pro nohy.

Naše recenze

Saudia patří mezi špičkové blízkovýchodní aerolinky. Nová letadla, dobré místo na nohy včetně nožních opěrátek, teplé jídlo atd. Co ovšem nemusí všem cestujícím přijít vhod, je zákaz distribuce alkoholu na palubě letadla. Naopak co musíme vyzdvihnout, je jejich „amenity kit“ (balíček plný drogerie), který dostanete zdarma i v základním ekonomickém tarifu.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

V nejlevnějším ekonomickém tarifu se nachází pouze jedno příruční zavazadlo do 7 kg o rozměrech 56 × 45 × 25 cm. Odbavené zavazadlo vyjde na 60 USD (1 519 Kč)/směr.

V levnějším tarifu business třídy se nachází pouze jeden kus odbaveného zavazadla do 32 kg a příruční do 9 kg. V dražší variantě business třídy a první třídě jsou povolena 2 odbavená zavazadla, každé s limitem do 32 kg.

Nákup letenek

Nejlevnější letenky aerolinky Saudia najdete přímo přes náš vyhledávač.

Kontakt

Kontaktovat aerolinku můžete na následujících telefonních číslech:

  • + 966 920 022 222 – linka pro Saúdskou Arábii
  • + 49 01803698888 – linka pro Německo (nejbližší zastoupení)
  • 1-800-472-8342 – osvědčené americké číslo (volejte ideálně přes Skype)

Pokud raději píšete, lze poslat mail na [email protected].

Případně můžete dopravce kontaktovat také na sociálních sítích: Facebook, Instagram, Twitter.

Služby

V ceně nejlevnějšího ekonomického tarifu lze očekávat nápoje a teplé občerstvení, podpěrky nohou a „amenity kit“ (balíček, ve kterém se nachází ponožky, zubní kartáček s pastou, špunty do uší, maska na oči). Na delších letech jsou samozřejmostí také polštář a přikrývka.

Vzhledem ke striktním pravidlům v Saúdské Arábii nepodává ani saúdskoarabská letecká společnost Saudia na palubě alkoholické nápoje. Tudíž ani v první třídě nedostanete na uvítanou šampaňské.

Ve většině dálkových i vybraných regionálních letadlech je k dispozici za poplatek Wifi síť (od 9.50 USD (240 Kč) za 50 MB).

Od začátku roku 2023 nabízí dopravce bezplatná tranzitní víza, umožňující zůstat v zemi až 96 hodin, všem cestovatelům.

Destinace

Saudia provozuje vnitrostátní i mezinárodní pravidelné i charterové lety do více než 85 destinací na Středním východě, v Africe, Asii, Evropě a Severní Americe.

Češi mohou využít služeb aerolinky Saudia díky odletům z vídeňského letiště Schwechat (VIE) a Mnichova (MUC), popřípadě codesharové lety na některé jiné evropské letiště, odkud budou pokračovat s touto aerolinkou.

Flotila

Aerolinka provozuje celkem 152 letadel velice mladého průměrného věku, a to 5 let. Na regionální a středně dlouhé tratě vypravuje svých 46 Airbusů A320 a 15 Airbusů A321. Na delších trasách lze potkat některý ze 32 Airbusů A330-300, 35 Boeingů B777-300 či 17 Boeingů B787-9/-10.

Nákladní flotilu aerolinky tvoří celkem 7 letadel – 3 Boeingy B747 a 4 Boeingy B777.

Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky.

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)