Saudia

Check-in
k dispozici 24 hodin - 3 hodiny před odletem, lze se odbavit i na letišti
Saudia
Příruční zavazadlo
1 ks do 7 kg o rozměrech 56 x 45 x 25 cm
  • Seating zdarma, kromě bonusových sedadel
  • Občerstvení nápoje a občerstvení zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.saudia.com

Info o aerolince

Saudia je národní letecká společnost Saúdské Arábie založená roku 1945. Hlavní základna letecké společnosti se nachází na mezinárodním letišti krále Abdulazize ve městě Jeddah. Aerolinka vypravuje lety také z letišť v Riyadhu a Dammanu. Saudia je po Emirates a Qatar Airways třetí největší aerolinkou Arabského poloostrova. Aerolinka je členem Organizace arabských leteckých dopravců a 29. května 2012 se připojila k alianci SkyTeam. Letecká společnost také založila nákladní pobočku, Saudia Cargo.

Naše hodnocení

Saudia patří mezi špičkové aerolinky blízkého východu. Nová letadla, dobré místo na nohy včetně nožních opěrátek, teplé jídlo atd. Co ovšem nemusí všem cestujícím přijít vhod je zákaz distribuce alkoholu na palubě letadla. Naopak co musíme vyzdvihnout je jejich amenity kit (balíček plný drogerie), který dostanete zdarma i v základním ekonomickém tarifu.

Zavazadla

V nejlevnějším ekonomickém tarifu se nachází pouze jedno příruční zavazadlo do 7 kg o rozměrech 56 x 45 x 25 cm. Odbavené zavazadlo vyjde na 60 $ (1 519 Kč)/směr.

V levnějším tarifu business třídy se nachází pouze jeden kus odbaveného zavazadla do 32 kg a příruční do 9 kg. V dražší variantě business třídy a první třídě jsou povolena 2 odbavená zavazadla, každé s limitem do 32 kg.

Nákup letenek

Nejlevnější letenky aerolinky Saudia najdete přímo přes náš vyhledávač.

Kontakt

K dispozici je telefonní linka v Aj na čísle + 966 920003777

Pokud raději píšete, lze poslat mail na cr@saudiairlines.com

Služby

V ceně nejlevnějšího ekonomického tarifu lze očekávat nápoje a teplé občerstvení, podpěrky nohou a amenity kit (balíček, ve kterém se nachází ponožky, zubní kartáček s pastou, špunty do uší, maska na oči). Na delších letech jsou samozřejmostí také polštář a přikrývka.

Jakožto téměř všechny aerolinky blízkého východu, Saudia nepodává na palubě alkoholické nápoje. Tudíž ani v první třídě nedostanete na uvítanou šampaňské.

Ve většině dálkových i vybraných regionálních letadlech je k dispozici za poplatek Wifi síť (od 9.50 USD (240 Kč) za 50 MB).

Destinace

Saudia provozuje vnitrostátní i mezinárodní pravidelné i charterové lety do více než 85 destinací na Středním východě, v Africe, Asii, Evropě a Severní Americe.

Češi mohou využít služeb aerolinky Saudia z vídeňského a mnichovského letiště, popřípadě codesharové lety na některé jiné evropské letiště, odkud budou pokračovat s touto aerolinkou.

Flotila

Aerolinka provozuje celkem 152 letadel velice mladého průměrného věku 5 let. Na regionální a středně dlouhé tratě vypravuje svých 46 Airbusů A320 a 15 Airbusů A321. Na delších trasách lze potkat 32 Airbusů A330-300, 35 Boeingů B777-300 a 17 Boeingů B787-9/-10.

Nákladní flotilu aerolinky tvoří celkem 7 letadel, 3 Boeingy B747 a 4 Boeingy B777.

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)