Qantas

Qantas

Qantas (QF), oficiálně Qantas Airways limited, je australskou leteckou společností se sídlem v Sydney (SYD). Aerolinka byla založena v roce 1920 a jedná se o třetí nejstarší (a nepřetržitě fungující) aerolinku na světě. Je členem aliance Oneworld. Na nebi jejich letadla poznáte podle červeného klokana na ocasu letadla.
  • Příruční zavazadlo 2 ks příručního zavazadla: velké o max. rozměrech 56 × 36 × 23 cm a váze 10 kg + malé v podobě kabelky nebo tašky na notebook
  • Občerstvení zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.qantas.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating v rámci online check-in je zdarma. Přednostní výběr sedadla podléhá poplatku, jehož výše závisí na konkrétním místě a letu.

Naše recenze

Za nás je aerolinka Qantas takový průměr, nemastná – neslaná. Zakládají si hodně na bezpečnosti, díky čemuž jsou často označováni za nejbezpečnější aerolinku světa. To je asi tak jediné NEJ.

Rozhodně se s nimi moc často neproletíte, pokud čekáte na akční nabídky. Šponují totiž svoje ceny, co to jde, jelikož na některých (pro Čechy využitelných) linkách mají monopol, a to navíc ve spolupráci s Emirates.

Na vnitrostátní lety po Austrálii je ale klidně doporučíme.

Zavazadla

Každý cestující si s sebou na palubu letadla může vzít jedno velké klasické příruční zavazadlo a jedno menší. Velké zavazadlo nesmí přesáhnout rozměry 56 × 36 × 23 cm a váhu 10 kg, malé zavazadlo v podobě kabelky, nebo tašky na notebook se musí vejít pod sedačku před vámi. Pokud letíte vyšší třídou, můžete si s sebou na palubu vzít zavazadel více.

Pro vnitrostátní lety jsou speciální rozměry a podmínky příručních zavazadel (neplatí pro lety Dash 8), kdy si místo klasického příručního zavazadla (viz výše) můžete vzít 2 zavazadla o velikosti 48 × 23 × 33 cm se součtem váhy max 10 kg.

V ceně letenky je také 1 ks odbaveného zavazadla. Do destinací kromě Severní a Jižní Ameriky je maximální váha 30 kg, naopak do Severní a Jižní Ameriky můžete mít 2 odbavené zavazadla do 23 kg každé.

Nákup letenek

Letenky aerolinky Qantas kupujte u nás v rezervačním systému.

Kontakt

Pokud budete potřebovat kontaktovat aerolinku, tak se s nimi můžete spojit na telefonním čísle +420 224 815 374 (od 9:00–17:30 od pondělí do pátku), a to v českém jazyce.

Služby

Na palubách letadel Qantas se můžete těšit na občerstvení zdarma. Na kratších letech vás čeká menší snack, na delších teplé plnohodnotné jídlo.

Na dálkových letech si budete moci užít i zábavní systém v podobě širokého výběru filmů, seriálů, hudby a her.

Seating je bohužel za poplatek. Sedačku si každopádně můžete vybrat zdarma během online check-inu.

Wifi je na některých letech také k dispozici.

Destinace

Dá se říct, že Qantas létá do celého světa, a to za silné pomoci mnoha codesharů s jiných aerolinek. Z Prahy se s nimi můžete proletět přes Dubaj do Austrálie (PRG–DXB Emirates, poté už Qantas). To samé platí i u letů z Vídně.

Všechny lety z různých konců světa míří ovšem do Austrálie a na Nový Zéland. Pokud se budete přemisťovat v rámci Austrálie, téměř jistě na ně narazíte, jelikož mají jednu z nejrozšířenějších sítí  vnitrostátních letů.

Flotila

Qantas v současnosti vlastní cca 131 letounů. Největší podíl dělají Boeing 737-800 (75×), dále pak 18× Airbus A330-200, 10× Airbus A330-300, 12× Airbus A380-800, 16× Boeing 787-9.

Všechny letadla typu Boeing 747 byla již z flotily aerolinky vyřazena. Mrkněte se na aktuální informace o flotile Qantasu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)