Nová linka z Prahy na Tchaj-wan od China Airlines
19.7.2023

Nová linka z Prahy na Tchaj-wan od China Airlines

EDIT: (19. 7. 2023): Dnes jsme na pražském Letišti Václava Havla, poprvé na pravidelné lince, přivítali Airbus A350 v barvách letecké společnosti China Airlines. Česká metropole tak získala další dálkovou linku – mezi Prahou a Tchaj-pejí se bude létat 2× týdně.

Informace o brzkém zahájení provozu na nové dálkové lince z pražského Letiště Václava Havla jsme vám přinesli již našem magazínu Záletník (86). Obrysy nového spojení z Prahy na Tchaj-wan nabraly ještě reálnější podoby. Na webu AeroRoutes se totiž objevily detaily o této nové lince, kterou bude provozovat tamější národní dopravce China Airlines! Pojďme se proto společně podívat na bližší informace týkající se nového spojení z Prahy do Tchaj-peje.

Podrobné informace k oficiálnímu uvedení nové linky zveřejnila aerolinka China Airlines také na svých stránkách v této tiskové zprávě (ze dne 14. března 2023).

Letový řád nové linky z Prahy na Tchaj-wan

Inaugurační let z Prahy (PRG) do Tchaj-peje (TPE) by se měl uskutečnit ve středu 19. července 2023. Dopravce počítá se dvěma rotacemi týdně, které připadnou na úterý/středu a sobotu/neděli. Z jihovýchodní Asie se do Prahy bude létat v úterý a sobotu (přes noc). Zatímco v obráceném gardu to budou lety ve středu a neděli s odletem z ČR krátce před polednem.

  • linka CI067: Tchaj-pej – Praha -> 23:20 – 07:10 (+1)
  • linka CI068: Praha – Tchaj-pej -> 11:05 – 05:35 (+1)

Na lety bude dopravce nasazovat moderní širokotrupé letouny Airbus A350-900XWB (viz flotila aerolinky). Jejich konfigurace bude vypadat následovně: 243 míst v „Economy“, 31 sedaček v „Premium Economy“ a 32 míst v „Business Class“.

Ceny letenek

EDIT (14. 3. 2023): Dnes ráno se v rezervačním systému letecké společnosti konečně objevily i letenky. Dopravce příliš nepřekvapil a jejich ceny se pohybují v očekávaných hladinách. Aktuálně nejlevnější zpáteční letenky z Prahy na Tchaj-wan ulovíte za 17 993 Kč.

Nová linka z Prahy na Tchaj-wan od China Airlines

Letenky zatím v rezervačním systému dopravce nahrané nejsou. Můžeme proto pouze doufat, že ceny nebudou astronomické. Dle insiderů by však jejich zveřejnění nemělo být otázkou daleké budoucnosti. Situaci samozřejmě bedlivě sledujeme a jakmile se tak stane, budeme vás o této skutečnosti neprodleně informovat. Abyste žádné akční letenky na Tchaj-wan či dále do jihovýchodní Asie nezmeškali, doporučujeme vám stažení naší aplikace alias „Hlídače letenek“.

Komentáře k nové lince

Jiří Pos (předseda představenstva Letiště Praha): „O přímou linku na Tchaj-wan usilujeme už několik let, a jsem tedy rád, že naše jednání konečně přinesla výsledky a můžeme tak Čechům nabídnout tento přímý spoj. Tato linka nabídne cestujícím z Prahy i možnost pohodlných přestupů do celé řady destinací China Airlines v Asii a Tichomoří. Také pro obyvatele Tchaj-wanu je letecké spojení s Prahou bez přestupu výborná zpráva. V roce 2019, tedy před pandemií koronaviru, jich Českou republiku navštívilo přes 190 tisíc.”

Kao Shing-Hwang (prezident China Airlines): „Očekáváme velký zájem ze strany tranzitního trhu Japonska, Koreje a Vietnamu, což umožní většímu počtu asijských cestujících projíždět Tchaj-wanem na cestě do České republiky a zpět a posílit tak postavení Tchaj-wanu jako regionálního tranzitního uzlu.“

Jan Herget (ředitel České centrály cestovního ruchu Czech Tourism) k nové přímé lince doplňuje, že loni do České republiky přijelo zhruba 7,4 milionů zahraničních turistů. „To je skoro stejně jako před deseti lety. Stále jsme však nebyli na předcovidových číslech. Vrátili se sice téměř všichni hosté ze sousedních zemí, z těch vzdálených se návrat dá čekat letos, a to v souvislosti s leteckým spojením. Dálková letecká spojení jsou tak prioritou CzechTourismu pro letošní rok. Pokud bychom z TOP 10 trhů spočítali pouze turisty z Ruska, Číny, Jižní Koreje a Japonska, kteří u nás v roce 2019 v průměru za osobu a noc utratili zhruba 3 800 korun, zatímco domácí turisté cca 700 korun, loni těchto hostů ze vzdálených trhů chyběly téměř 2 miliony. Změnu očekáváme právě s větším počtem přímých dálkových leteckých spojení. Je super, že po v březnu obnovené přímé lince Praha – Soul, tedy leteckém spojení s Jižní Koreou, se v červenci můžeme těšit na přímé lety na Tchaj-wan.“

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)