Do Rumunska bez testů i karantény: Bukurešť z Prahy
3.6.2021

Do Rumunska bez testů i karantény: Bukurešť z Prahy

890

O této nabídce

Příjezdy do Rumunska se v polovině května začaly řídit tamějším novým cestovatelským semaforem. Ten nyní zaregistroval lepšící se epidemiologickou situaci v České republice, které byla v minulých dnech přeřazena do „zelené kategorie zemí“. Nově tak k cestám do Rumunska nejsou potřeba ani test, ani karanténa po příjezdu. A toho by se rozhodně mělo využít!  Jediné spojení z Prahy do Rumunska momentálně provozuje rumunská aerolinka Blue Air a ceny letenek jsou velmi lákavé. Vyrazte z Prahy do Bukurešti během června díky levným letenkám za 890 Kč. Linka je obsluhována dvakrát týdně, a tak můžete do Rumunska vyrazit na prodloužený víkend (od pátku do pondělí) nebo klidně na celý týden.

Podmínky pro cestování

Podmínky cestování do Rumunska se řídí tamějším „Cestovatelským semaforem“. Česká republika je nově zařazena do zelené kategorie, což znamená naprosto svobodné cestování bez restrikcí. Žádné testování před cestou, žádná karanténa po příjezdu. Jediné, co ke vstupu do Rumunska budete potřebovat je tento příjezdový formulář. Více informací o vstupu do Rumunska naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Bukurešti.

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Rumunsko je zařazeno do oranžové kategorie, což znamená „pouze“ AG test před cestou zpět do ČR. Pokud jste ale již naočkováni (od první dávky uplynulo alespoň 22 dní) nebo jste nemoc COVID-19 prodělali v posledních 180 dnech, není třeba žádných testů.

Vyraz objevovat Rumunsko

Rumunsko je zemí tajemnou, protože má Transylvánii, hrad Bran a hraběte Drákulu, jehož „kolegy“ tady prý lze potkat dodnes. Zemí s překrásnou přírodou a třinácti národními parky, z nich jsou tři – Delta Dunaje, Rodna a Retezat na seznamu Unesco. Zemí dobrodružnou, protože má Karpaty s nekonečnými pláněmi, stády ovcí a koz a 2544 metrů vysokou horu Moldoveanu. Je zemí povznášející, protože má „Cestu světa“ – jednu z nejkrásnějších silničních cest planety. Zemí nám velmi blízkou, protože ve vesnicích Rovensko, Šumice, Svatá Helena se hravě domluvíte česky. Je zemí, která z vás, jako za starých časů, vysaje všechny pochybnosti o tom, že ji není nutné navštívit.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes náš vyhledávač
 • Zavazadla: příruční zavazadlo s limitem 40 × 30 × 20 cm a max. hmotností 10 kg
 • Dostupnost: červen 2021
 • Příkladové termíny:
  • 7. – 14. 6. za 1 018 Kč
  • 11. – 14. 6. za 1 145 Kč (prodloužený víkend)
  • 18. – 25. 6. za 1 145 Kč
  • 21. – 28. 6. za 1 145 Kč
  • 23. – 30. 6. za 890 Kč
  • 25. – 28. 6. za 890 Kč (prodloužený víkend)

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou přímo v Bukurešti nebo kdekoliv jinde v Rumunsku se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Užitečným pomocníkem v poznávání krás Rumunska bude vlastní kára. Mrkněte se do naší autopůjčovny a udělejte si přehled o dostupných vozech. Týdenní pronájem vozu vyjde cca na 3,5 tisíce Kč.

Náhled letenky z Prahy do Bukurešti za 890 Kč

Do Rumunska bez testů i karantény: Bukurešť z Prahy


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Blue Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)