Swiss International Air Lines obnoví v červnu pětinu letů
11.5.2020

Swiss International Air Lines obnoví v červnu pětinu letů

Švýcarská letecká společnost Swiss International Air Lines ze skupiny Lufthansa Group oznámila navýšení kapacity provozovaných letů od začátku června. Zařadila se tak po bok dalších aerolinek, které se během června chystají své lety postupně obnovovat. Během června Swiss chystají obnovit 15 – 20 % letů ze své sítě. A to v návaznosti na zmírňování vstupních požadavků jednotlivých evropských zemí. 

Letecká společnost plánuje během šestého kalendářního měsíce obnovit lety z Curychu do 30 destinací v Evropě (celkem cca 140 rotací týdně). Druhým leteckým přístavem, odkud budou lety společnosti operovány, je druhé nejlidnatější švýcarské město, Ženeva. Ta se dočká obnovení letů do 14 evropských destinací (cca 40 týdenních rotací). Kromě kontinentálních letů pak aerolinka bude také pokračovat v letech na lince do Newarku (New York), a to s frekvencí 3x týdně. Informace o dalších otevíraných linkách vám poskytne rezervační systém aerolinky.

Současně provozované lety

Momentálně Swiss International Air Lines létají z Curychu pouze do 8 destinací: Londýna – Heathrow (5x týdně), Amsterdamu (3x týdně), Stockholmu (3x týdně), Porta (3x týdně), Berlína – Tegel (2x týdně), Lisabonu (2x týdně), Athén (2x týdně) a New Yorku – Newark (3x týdně). V případě Ženevy se pak jedná o destinace čtyři: Londýn – Heathrow (4x týdně), Athény (1x týdně), Lisabon (1x týdně) a Porto (1x týdně). Jak je z tohoto přehledu dobře patrné, navýšení během června bude znatelné.

Lety Swiss International Air Lines do Prahy

Obnovení cca pětiny letů Swiss International Air Lines se dotkne i Prahy. Do provozu se znovu dostanou linky do Curychu a Ženevy. Do nejlidnatějšího švýcarského města, Curychu, se bude létat 3x každý den. Celkem by se tak mělo jednat o 21 rotací týdně. Zatímco do Ženevy se bude létat každý den jedenkrát (jedinou výjimku tvoří sobota, kdy lze využít letů s přestupem právě v Curychu).

Další informace o aktuálně provozovaných linkách v pražského Letiště Václava Havla jsme pro vás sesumírovali již minulý týden.

Povinné roušky na palubě

Od 4. května platí na palubě letů operovaných aerolinkami ze skupiny Lufthansa Group, tedy i Swiss, povinnost zakrývat si ústa i nos. Tato povinnost je prozatím platná do 31. srpna 2020. Nedávno zavedené pravidlo tak nahradilo dříve aplikované pravidlo o neobsazování prostředního sedadla.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)