Smartwings vrací na oblohu Boeing 737 MAX
25.2.2021

Smartwings vrací na oblohu Boeing 737 MAX

Po téměř dvou letech se na oblohu vrátil Boeing 737 MAX společnosti Smartwings v rámci komerčního letu . Stalo se tak dnes na pravidelném lince z Prahy do jihošpanělské Malagy. Smartwings se staly druhou evropskou aerolinkou, která tento typ letadla vrátila do běžného provozu.

Jako první se dnes do pravidelného provozu vrátil stroj s registrací OK-SWE. Ten nejprve včera v dopoledních hodinách absolvoval ověřovací let. Během něhož přeletěl nad Brnem, nad Ostravou se poté otočil a vrátil se do Prahy. Dnes byl již nasazen do ostrého provozu, a to na lince QS1152 z Prahy do Malagy, kde by měl za nedlouho přistát. Dle serveru Zdopravy tímto letem z Prahy dnes odletělo 77 cestujících.

Smartwings nasadil „MAXe“ jako druhý v Evropě

V rezervačním systému společnosti Smartwings se letoun Boeing 737 MAX objevil již dříve (lety na Mallorcu či do Las Palmas), ovšem z jeho nasazení vždy sešlo. Evropskou jedničkou se tak minulý týden stala belgická aerolinka TUI fly, která shodou okolností stroj vypravila taktéž na linku do Malagy. Kromě Evropy jsou dříve problémové letouny již od závěru loňského roku nasazovány také na linky v Severní, Střední a Jižní Americe.

Návrat dalších strojů se blíží

Tuzemský dopravce Smartwigs má ve své flotile celkem sedm letounů Boeing 737 MAX. Všechny byly uzemněny na pražském Letišti Václava Havla od zákazu jejich provozu – 13. března 2019. Po dnešním návratu stroje s označením OK-SWE by se na oblohu v následujících měsících měly vrátit i zbylé stroje. Do začátku letní sezóny chceme postupně uvést do provozu všech sedm letadel 737 MAX 8. U každého jednotlivého letounu budou před znovuzavedením do provozu provedeny ověřovací lety,“ řekla v lednu po schválení letadla v Evropě mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

Dopravce zároveň reflektuje potenciální nedůvěru některých cestovatelů v Boeing 737 MAX a umožňuje jim případnou změnu letenky zdarma. Více informací o této možnosti, stejně jako i odpovědi na další nejrůznější otázky týkající se „MAXů“, naleznete na této stránce. 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)