Krakow (KRK)

Letenky z Krakowa

Z letiště Krakow se dostanete levně po Evropě a to především s nízkonákladovkou Ryanair. S tou se odsud můžete zaletět za super cenovky do oblíbených destinací v Evropě, například Lisabon za tisícovku, Kyjev okolo čtyř stovek apod.
Občas odsud jsou zajímavé akce do celého světa s polskou aerolinkou LOT. Jakmile se nějaká objeví, najdete ji u nás v akčních nabídkách.

Jak se dostat na letiště

Velkou výhodou je, že jako na jedno z mála letišť ve střední Evropě jezdí vlak. Nejpohodlněji se tedy na letiště dostanete (ať už z Prahy, Brna, Ostravy apod.) vlakem do centra Krakowa, kde jen přestupíte na daný příměstský vlak. Jízdenky do centra Krakowa kupujte na webových stránkách Českých drah.

Pokud zvolíte dopravu vlastním automobilem (z Prahy), vyhraďte si na cestu minimálně 5 hodin.

Pokud se vám nechce trávit tolik času na cestě a preferujete leteckou dopravu, můžete se poohlédnout po letenkách například se společností Ryanair, kde se výjimečně dostanete na cenu 250 Kč/směr.

Doprava z centra

Doprava ve dne

Jako na jedno z mála letišť ve střední Evropě se můžete dostat vlakem. Jedná se o nejrychlejší a nejpohodlnější dopravu.  Lístek na trase letiště Krakow (KRK) – Hlavní nádraží Krakow vyjde na 12 PLN a cesta trvá cca 20 minut. Vlak jezdí každý den  od 3:30 do půlnoci. Lístek si můžete koupit na Hlavním nádraží v automatu, na letišti v terminálu (v patře 0) a nebo během jízdy ve vlaku.

Další alternativou je využít jednu z autobusových linek 208, 209 nebo 252, která vás také zaveze z/do centra. Jízdní řády naleznete na těchto webových stránkách. Jízdenka stojí 4,6 PLN a cesta trvá od 45 minut.
Dále vás do centra, nebo kamkoliv budete potřebovat, zaveze jakákoliv taxi služba nebo například Uber nebo Bolt.

Doprava v noci

V noci jezdí z letiště autobusová linka 902, se kterou se dostanete z/do centra. Autobus jezdí každou hodinu a jednosměrná jízdenka stojí 4,6 PLN.

Dále samozřejmě můžete využít služeb taxi služby nebo Ubera a Bolta.Parkování na letišti

Na letišti Krakow (KRK) máte možnost volby krátkodobého nebo dlouhodobého parkování.

Pokud jedete jen někoho vyzvednout/odvézt, vystačíte si s krátkodobým parkováním „Kiss nad Fly“ nacházející se před hlavním terminálem – prvních 10 minut zde máte zdarma, pak platíte za každých 10 min. 10 PLN.

Druhou variantou je dlouhodobé parkování na P1, P2  aP3, které si lze rezervovat online na internetu. Zaplatit je pak možné v automatu u P1. Ceny se pohybují průměrně cca 100 PLN/den (cca 600 Kč). Rezervaci si můžete udělat skrze formulář na webu letiště. Pokud vám rezervační formulář nedá volné místo, nezoufejte, stačí přijet na blind, na P2 zaparkujete vždy i bez rezervace, cena je samozřejmě stejná.

Neoficiálně lze parkovat zdarma ve vesnici Balice nedaleko letiště. Místo najdete i v místních uličkách a nebo kousek od rybníka. Odtud si pak můžete zavolat taxíka, který Vás ty 3 km doveze.

Další užitečné tipy

Letiště je otevřené 24 hodin denně, jak pro mezinárodní tak vnitrostátní lety.

Wifi je k dispozici pouze na 15 minut denně.

Přesná adresa letiště: Kapitana Mieczysława Medweckiego 1, 32-083 Balice, Polsko

Informace o příletech a odletech na letišti v Krakowě naleznete na webových stránkách letiště.

Přímo na letišti se můžete ubytovat v hotelu Hilton Garden Inn Airport. Ten je sice trošku dražší (cca 1 400 Kč/os.), ale nemusíte se pak nikam přemísťovat. Levnější variantou je pak AirPark Balice, který vyjde cca na půlku (cca 1100 Kč/os.)

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)