Nová linka z Prahy na Island od aerolinky Play
10.11.2021

Nová linka z Prahy na Island od aerolinky Play

Příjemnými a zajímavými zprávami z pražského Letiště Václava Havla se nám to v poslední době jen hemží, z čehož máme samozřejmě velkou radost! Nejčerstvější novinka informuje o novém spojení mezi Prahou a Reykjavíkem (letiště Keflavík). Nová linka z Prahy na Island v podání mladé islandské aerolinky Play by měla být v provozu od 5. května 2022.

Detaily o nové lince z Prahy na Island

Kdo bude novou linku obsluhovat?

Stálici na trase, Českým aeroliniím, které linku na Island tradičně operují během letní sezony, by měl v příštím roce konkurovat mladý islandský dopravce Play (všechny důležité informace o tomto dopravci najdete v našem průvodci).

Kdy a jak často se bude létat?

Play plánuje na lince z Prahy do Keflavíku létat od 5. května 2022 a počítá se dvěma rotacemi týdně. Trasa bude operována každý čtvrtek a neděli, a to až do 23. října 2022.

  • Reykjavík – Praha -> 14:50 – 20:35
  • Praha – Reykjavík -> 21:35 – 23:50

Na novou linku budou nasazovány relativně nové letouny Airbus A321 neo. Ostatně jiné tipy ve své flotile dopravce ani nemá. 🙂

Kolik budou stát letenky?

Letenky jsou již nahrány v rezervačním systému dopravce. Aktuálně nejlevnější zpáteční letenky vyjdou na cca 6,5 tisíce Kč. To je cena, která se příliš neliší od akčních letenek v podání ČSA.

Uvidíme, jestli se ceny pohnou směrem dolů. Velcí optimisté v této záležitosti ale nejsme, neboť standardní ceny na lince z Berlína na Island, na níž zahájila aerolinka provoz letos, se pohybovaly kolem 5 tisíc Kč.

S jistotou se dá konstatovat, že cenová nabídka na linkách Wizz Airu z okolních letišť bude stále v jiných hladinách. Na druhou stranu radost máme z každé nové linky, která rozšíří nabídku letů z Prahy. Nechme se tedy překvapit, zdali na trase z Prahy na Island proběhne nějaký cenový souboj či zda se ceny letenek v nabídce ČSA i Play ustálí kolem aktuálně nabízených cen.

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)