Z Karlových Varů se začne létat přímo do Tel Avivu
před dvěma dny

Z Karlových Varů se začne létat přímo do Tel Avivu

EDIT (17. 6. 2024): Zahájení letů z Karlových Varů do Tel Avivu a vice versa provází komplikace (nízký zájem o letenky), které oddálily start nového spojení. Nově by se inaugurační let měl uskutečnit až v úterý 25. června. Izraelský tour operátor Overseas Travel nakonec na linku nasadí také menší letadlo – Embraer E175 bulharské společnosti GullivAir pro 88 cestujících.

Letiště v Karlových Varech za necelé dva měsíce získá svou první pravidelnou linku od skončení pandemie nemoci COVID-19! Přímé lety z Karlových Varů povedou do Tel Avivu v Izraeli. Spojení bude primárně cílit na přijíždějící izraelské turisty mířící do lázeňského regionu a bude realizováno ve spolupráci s tamější cestovní kanceláří Overseas Travel. Té se analogický model osvědčil v minulé letní sezoně, během níž otevřela pravidelnou linku mezi Tel Avivem a slovenskými Piešťanami.

Přehled všech letů z Karlových Varů naleznete v našem aktualizovaném článku.

Letový řád

První let se na nové lince z Karlových Varů (TLV) do Tel Avivu (TLV) uskuteční ve čtvrtek 23. května 2024. S frekvencí jednoho letu týdně (vždy ve čtvrtek) bude obsluhována až do závěru letního letového řádu – poslední let je aktuálně vypsán na 31. října 2024. Odlety z Blízkého východu připadají na pozdní odpoledne, zatímco odlety ze západních Čech na večerní hodiny. Doba letu z Karlových Varů do Tel Avivu bude čtyři hodiny, v obráceném směru poté o chvíli delší – čtyři hodiny a dvacet minut.

Čtvrtek

  • XR441: Tel Aviv – Karlovy Vary -> 16:50 – 20:10
  • XR442: Karlovy Vary – Tel Aviv -> 21:10 – 02:10

Záštitu nad linkou přebírá turecký nízkonákladový dopravce Corendon Airlines, reálně spojení ale zajistí letadla typu Airbus A320 kyperské letecké společnosti TUS Airways.

Ceny letenek

Letenky na nové lince z Karlových Varů do Tel Avivu jsou již v prodeji, na což upozornil web ZDopravy.cz. Paradoxně je ovšem není možné zakoupit skrze žádný standardní prodejní kanál: ani na webu aerolinky, ani v globálních distribučních systémech. Jejich distribuce zatím probíhá výhradně přes tzv. „OTAs“ (online travel agenty), jejichž výpis naleznete v nabídkovači agregátorů – např. na Skyscanneru. Od nákupu skrze tyto prodejní kanály cestovatele běžně zrazujeme, neboť jejich důvěryhodnost a spolehlivost je značně pofidérní…

Aktuální ceny nejlevnějších zpátečních letenek z Karlových Varů do Tel Avivu začínají na cca 12 tisících Kč. Základní cena letenky zahrnuje odbavené zavazadlo s max. hmotností 20 kg + příručák (á 8 kg).

Z Karlových Varů se začne létat přímo do Tel Avivu

Pokud máte na akční letenky z Karlových Varů políčeno, pak si určitě stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušné hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky do Izraele neuletí.

Komentáře k nové lince

Pini Kariner (CEO Overseas Travel): „Overseas Travel věří, že si tato linka rychle najde své klienty jak v Izraeli, tak v karlovarském regionu. Přímý let umožní, aby se izraelští turisté dostali napřímo do překrásného UNESCO lázeňského trojúhelníku a zvýší to jejich cestovní komfort. Pro české turisty a businessmany tato linka rozšíří škálu možností, jak se mezi oběma zeměmi letecky pohybovat.“

Petr Kulhánek (hejtman Karlovarského kraje): „Těší mě, že po několikaleté pauze začne z karlovarského letiště opět létat pravidelná linka. Pro kraj je to skvělá zpráva a pevně věřím, že se tím pro nás zvýší objem incomingového turismu. Za kraj jsme si vědomi, že společnost Overseas Travel nese veškeré obchodní riziko profitability linky a jsme proto připraveni přispět na zaváděcí náklady.” 

Alice Justina Undus (jednatelka Letiště Karlovy Vary):  „Za letiště se velmi těšíme na zvýšený provoz v roce 2024, kdy spolu s linkou do Tel Avivu a chartery budeme v letní sezóně odbavovat 11 letů týdně.“ 

Více informací viz tato tisková zpráva.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)