Čedok zahájil lety z Českých Budějovic
3.8.2023

Čedok zahájil lety z Českých Budějovic

Letiště v Českých Budějovicích včera rozšířilo mapu komerčně obsluhovaných leteckých přístavů v České republice! Za významným milníkem stojí cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s tuzemskou aerolinkou Smartwings, kteří vypravili historicky první komerční let z Českých Budějovic (JCL)!

První mezinárodní charterový let z Českých Budějovic zajistil letoun Boeing 737 MAX s registrací OK-SWD. Ten včera večerních hodinách odletět z jihočeské Plané na Tureckou riviéru, do Antalye. Inaugurační let (QS3824) byl dle informací ředitel CK Čedok, Stanislava Zemana, vyprodaný.

Kam letos lety z Českých Budějovic povedou?

Kromě turecké Antalye (AYT) se v druhé půlce letošního léta bude z Českých Budějovic (JCL) létat také na řecké ostrovy Rhodos (RHO) a Kréta (HER).

Na Tureckou riviéru omývanou vodami Středozemního moře, do Antalye, se bude létat od 2. srpna 2023 jednou týdně. Rotace připadnou vždy na středu. Na řecký ostrov Rhodos ležící v Egejském moři, byť také nedaleko tureckých břehů, se naváže zahájením letů od pondělí 7. srpna 2023. Taktéž se počítá s jednou týdenní rotací.  A od neděle 13. srpna portfolio nabídky rozšíří také lety na Krétu do Heraklionu. S provozem všech charterových linek se počítá do konce září příštího roku.

Cestovní kancelář také poukázala na vysoký zájem o zájezdy z Českých Budějovic. Pro letošní letní sezonu hlásí již 90 % vyprodaných míst na charterových letech do řecké ostrovy i do Turecka.

Komentáře k zahájení provozu

Stanislav Zeman (generální ředitel Čedoku): „Jsme rádi, že se podařilo díky spolupráci Jihočeského kraje a vedení českobudějovického letiště se všemi úřady i dopravcem dotáhnout všechny důležité kroky ke spuštění provozu a můžeme být dnes u historického milníku českého letectví. Zájem o odlety z Českých Budějovic boří již od začátku rekordy, proto můžeme dnes při slavnostním zahájení potvrdit, že odsud budeme příští léto létat už do pěti destinací. Po celou letní sezónu se tak mohou Jihočeši těšit v roce 2024 na přímé lety nejen do Turecka a Řecka, ale také nově do bulharského Burgasu nebo do Tuniska.

Martin Kupka (ministr dopravy): „Zahájení charterového leteckého provozu z Letiště České Budějovice do turistických destinací je významným krokem ke zvýšení komfortu obyvatel regionu při cestách do zahraničí. Podařilo se tak zajistit životaschopnost projektu, který se příští rok rozšíří o další destinace, kam bude možné z tohoto letiště cestovat.“

Martin Kuba: (hejtman Jihočeského kraje): „Dnešek vnímám jako důležitý a přelomový den. Před chvílí tu přistálo první letadlo, kterým odletí první Jihočeši na svou dovolenou od nás, z českobudějovického letiště. Je to chvíle, které předcházely měsíce velmi tvrdé práce a vyjednávání. A teď si můžeme konečně říct: Letiště České Budějovice žije! Byla to moje osobní priorita a politický slib, který jsem Jihočechů dal. S cestovní kanceláří Čedok se ode dneška létá do Turecka a brzy i do Řecka a už příští rok odsud budou mířit letadla po celou letní sezonu i do dalších destinací. Letiště má obrovský potenciál, který chceme rozvíjet. Rádi bychom sem přivedli firmy, které by tu podnikaly a které by rozšířily nabídku služeb pro cestující.“

Petr Šujan (obchodní ředitel Smartwings): „Těší nás, že je to naše letecká společnost, která dnes ve spolupráci s Čedokem zahájí historicky první let z Letiště České Budějovice. To je již šestým letištěm v České republice, odkud Smartwings provozuje lety. Jen během letošního července s námi z českých letišť letělo 770 tisíc cestujících, o 12 % více než ve stejném období loni.“

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)