Hainan Airlines obnovily linku z Prahy do Pekingu
25.6.2024

Hainan Airlines obnovily linku z Prahy do Pekingu

EDIT (25. 6. 2024): Čínská letecká společnost Hainan Airlines se po čtyřleté pauze vrátila na pražské Letiště Václava Havla. V úterý 25. června 2024 v ranních hodinách v Praze přistál Airbus A330-300 v bílo-červených barvách dopravce (let HU7937), čímž došlo k obnovení linky z Pekingu do české metropole. Spojení z Prahy do Pekingu bude českým cestovatelům k dispozici po celý rok, a to v počtu třech letů týdně (pondělí, středa, pátek). Ceny zpátečních letenek do Číny se aktuálně pohybují od 15 do 20 tisíc Kč.

Hurá, další dobré zprávy přilétají z Letiště Václava Havla v Praze, které získá novou dálkovou linku – respektive dojde k obnovení linky z Prahy (PRG) do Pekingu (PEK). Tu má ve své režii čínská aerolinka Hainan Airlines. Pravidelné spojení s hlavním městem Číny se vrátí opět 24. června letošního roku.

O skvělé zprávě informovalo pražské letiště na platformě X a také aerolinka Hainan Airlines na svém Instagramu. Provoz na lince byl původně zahájen v roce 2015, ale o pět let později došlo k jeho zastavení kvůli celosvětové pandemii COVID-19.

Hainan Airlines obnovily linku z Prahy do Pekingu

Letový řád

Spojení bude čínskou aerolinkou obsluhováno 3× týdně, a to v pondělí, středu a pátek. Na linku nasadí letoun A330 s kapacitou pro 292 pasažérů.

  • HU7937: Peking – Praha -> 2:30 – 6:45
  • HU7938: Praha – Peking -> 14:00 – 5:20 (+1)

Ceny letenek z Prahy do Pekingu

Letenky zatím nejsou nahrány do rezervačního systému dopravce, tím pádem jejich cena zůstává tajemstvím. Jakmile se akční letenky na staronové lince objeví, budeme vás o nich neprodleně informovat.

Pokud máte na akční letenky z Prahy do Číny políčeno, pak si určitě stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušné hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky do Pekingu neuletí.

Komentáře k nové lince

Jiří Pos (předseda představenstva Letiště Praha):  „Těší mě, že se nám po dlouhých jednáních podařilo obnovit přímé lety do Číny. Právě obnova dálkových linek je naší dlouhodobou prioritou a Asie představuje velmi důležitý zdrojový trh. Zatímco v roce 2019 dorazilo do Česka rekordních více než 600 tisíc turistů z Číny, v loňském roce to bylo pouze 90 tisíc. Pevně věřím, že právě obnovená přímá linka do Pekingu bude tím správným stimulem pro další rozvoj příjezdového cestovního ruchu z Číny. Spojení do Pekingu bude také skvělou příležitostí pro české turisty nejen k poznávání čínské metropole, ale díky navazujícím letům také celé Číny a Asie.”

Proč si zaletět do Číny?

Země odlišností ležící daleko na východě, obývaná jednou z nejstarších civilizací světa, ukrývá neskutečné kulturní dědictví a dechberoucí přírodní krásy. Tak otevřete svá srdce jiným zvyklostem a obyčejům a vydejte se za poznáním Zakázaného města na náměstí Nebeského klidu, Duhových hor neuvěřitelných barev a odstínů i hor Tianzi, připomínající ty na Pandoře z Avataru. Stůjte v úžasu před monumentálními vodopády Detian, schované mezi listy bambusu hledejte rozkošné pandy. Projděte se po proslulé Velké čínské zdi, jedné z nejvýznamnějších památek celého lidstva. Ztraťte se v chaotické džungli mrakodrapů spěchajících metropolí a ochutnejte autentickou čínskou kuchyni, ostrou, odlišnou a vonící dálkami.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)