Nová linka z Prahy do Uzbekistánu: přímé lety do Taškentu se odkládají
21.3.2024

Nová linka z Prahy do Uzbekistánu: přímé lety do Taškentu se odkládají

EDIT (21. 3. 2024): Zahájení provozu na nové lince z Prahy do Taškentu se odkládá. Aerolinka má problém s distribucí letenek a posunula inaugurační let z 18. dubna na 30. května. Přímé lety z České republiky do Uzbekistánu budou k dispozici 1× týdně – každý čtvrtek.

EDIT (23. 2. 2024): Aerolinka do svého rezervačního systému již nahrála letenky na nové lince z Prahy do Taškentu. Oproti původním plánům jsou ale zatím vypsány pouze čtvrteční rotace, tj. jeden let týdně. Přímé spojení České republiky a Uzbekistánu bude obnoveno po deseti letech!

V magazínu Záletník 123 jsme vás informovali o záměru uzbecké aerolinky Qanot Sharq Airlines zahájit během letošního roku provoz přímých letů mezi Uzbekistánem a Českou republikou. Tyto zvěsti nyní nabírají reálnějších obrysů, když byl zveřejněn letový řád na nové lince z Prahy do Taškentu. První let na nové lince by se měl uskutečnit 18. dubna 2024. Známe už také všechny další podrobnosti o nové lince, vč. cen letenek.

Česká metropole není jedinou novou destinací, do níž během jarních měsíců letadla uzbecké aerolinka zamíří. Na začátku března letecká společnost začne létat na trase Taškent (TAS) – Urgenč (UGC) – Madrid (MAD) – Taškent (TAS). Zde počítá taktéž se dvěma rotacemi týdně (úterý a sobota).

Letový řád

Inaugurační let na nové lince z Prahy (PRG) do Taškentu (TAS) je dle serveru AeroRoutes naplánován na čtvrtek 18. dubna 2024. Na trase je nakonec vypsaný pouze jeden let týdně – spojení bude cestovatelům k dispozici každý čtvrtek. Nasazován na něj bude nový Airbus A321neo.

Čtvrtek

 • HH405: Taškent – Praha -> 10:30 – 14:30
 • HH406: Praha – Taškent -> 16:00 – 01:00 (+1)

  Ceny letenek

  Letenky na staronové lince z Prahy do Taškent jsou již nahrány v rezervačním systému uzbecké letecké společnosti. Ceny zpátečních letenek aktuálně startují na poměrně vysokých částkách pohybujících se kolem 15 tisíc Kč. Základní tarif „XS Economy“ zahrnuje přepravu odbaveného zavazadla s limitem 20 kg (i příruční zavazadla á 5 kg). 

  Nová linka z Prahy do Uzbekistánu: přímé lety do Taškentu se odkládají

  Pokud máte na akční letenky z Prahy do Taškentu políčeno, pak si určitě stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušné hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky do Uzbekistánu neuletí.

  Komentáře k nové lince

  Jaroslav Filip (ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha): „Přímé lety do Taškentu byly naším dlouhodobým cílem. Tato linka je výsledkem více než ročního vyjednávání s leteckou společností Qanot Sharq Airlines. V roce 2019 před příchodem pandemie onemocnění Covid-19 navštívilo Českou republiku téměř 70 tisíc turistů ze zemí Střední Asie. Očekáváme, že v prvním roce provozu využije tohoto nového spojení více než 15 000 cestujících. Nové lety také pozitivně stimulují vývoj leteckého carga.” 

  Proč vyrazit do Uzbekistánu?

  Všudypřítomný písek a hliněné stavby, oranžový opar Uzbekistánu. Země teprve nedávno otevřela své hranice, poznávejte její perly jako jedni z prvních. Zdobené madrasy, mešity a mausolea vám hned připomenou kulturu natolik odlišnou od té naší. Svolávání z minaretů se mísí s hlasy trhovců nabízející bavlnu a hedvábí. Město Chiva na karavany otroků a barbarskou krutost už jen vzpomíná, line se jím přátelská atmosféra a pohostinnost k návštěvníkům. K snídani se podává čaj slazený domácími povidly, celý den voní ulicemi lahodné pokrmy. Hrby velbloudů odpočívají ve stínu a krásné dívky mezi nimi vykračují v pestrobarevných šatech. Uzbekistán sice vzkvétá, v jeho nekončících pouštích ale něco umírá – Aralské jezero nebo také Aralské moře, jehož voda byla po staletí využívána pro pěstování bavlny, uzbeckého bílého zlata. Na jeho místě teď už jen smutně leží hřbitov rybářských lodí, a třpytivé krystalky soli se třepotají vzduchem, zdobíc oranžovou prázdnotu…

  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)