Nová linka z Prahy do Maroka: s Eurowings do Agadiru
7.7.2023

Nová linka z Prahy do Maroka: s Eurowings do Agadiru

WOW! Pořádně žhavou novinku si pro české cestovatele připravila nízkonákladová aerolinka Eurowings. V jejím rezervačním systému se totiž objevily letenky na zcela nové lince z Prahy do Agadiru. Přímé spojení z České republiky do Maroka v nabídce dopravců zoufale chybí, a proto se jedná o velice vítanou zprávu! Provoz na lince bude zahájen s příchodem zimního letového řádu. Všechny důležité detaily shrnujeme v článku níže.

Letový řád

Inaugurační let z Letiště Václava Havla v Praze (PRG) do marockého Agadiru, letiště Al Massira (AGA), se uskuteční ve středu 1. listopadu 2023.

Nabídku letů během zimního letového řádu můžeme zatím označit za hodně nepravidelnou. V listopadu bude trasa obsluhována 2× týdně (středy a soboty). V prosinci následuje třítýdenní pauza a provoz bude opětovně obnoven před vánočními svátky (od 20. prosince do 6. ledna). Po dalším hluchém místu během ledna jsou další lety v nabídce dopravce dostupné od 27. ledna 2024, a to každou sobotu. Se dvěma rotacemi týdně se poté počítá opět v březnu.

Středa

  • Praha – Agadir -> 06:10 – 10:35
  • Agadir – Praha -> 11:25 – 15:40

Sobota

  • Praha – Agadir -> 10:00 – 14:25
  • Agadir – Praha -> 15:25 – 19:40

Ceny letenek

Jak je patrné z informací výše, letenky jsou již nahrány v rezervačním systému aerolinky. Za „normální ceny“ jsou momentálně dostupné ale pouze letenky ve směru z České republiky do Maroka – jednosměrné letenky pořídíte za ceny od 2 do 3,5 tisíce Kč. Segmenty v obráceném směru jsou momentálně nabízeny za ceny převyšující 8 tisíc Kč. Z tohoto důvodu vám zatím s nákupem letenky doporučujeme vyčkat. Domníváme se, že časem by se akční letenky z Prahy do Agadiru měly dát ulovit v cenovým hladinách kolem 4-5 tisíc Kč za zpáteční letenku.

Nová linka z Prahy do Maroka: s Eurowings do Agadiru

Jakmile se akční letenky z Prahy do Agadiru objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám levné letenky na Maroka neuletí.

Proč vyrazit do Agadiru na jihu Maroka?

Agadir je tradiční dovolenková přímořská destinace plná luxusních hotelů a restaurací evropského stylu, a často je proto nazýván kusem Evropy v orientu. Agadir je ale i mnohem víc. Když víte, kam zajít, najdete autentické Maroko plné třpytu i špíny, pohostinných ale i méně vřelých lidí, plné kontrastů, koření, vůní… Navštivte rozlehlé tržiště Souk El Had a smlouvejte o ceně ručně zdobeného keramického nádobí, kochejte se exotickým ptactvem v „ptačím údolí“ Vallée des Oiseaux a vyšlápněte k pevnosti Agadir Kasbah s úchvatným výhledem na město i okolní krajinu.

Holdujete-li surfování, anebo chcete-li jen nasát přátelskou atmosféru a pozorovat zkušené surfaře krotící svá prkna v příboji, vydejte se severně od Agadiru k surfařské mekce Tamri nebo o něco klidnější Taghazout. Pokud máte více času a chuť poznat i marocké vnitrozemí, musíme doporučit rajské skalnaté údolí Paradise Valley, ve kterém se můžete v romantických říčkách a tůňkách vykoupat, anebo se vypravte spřátelit s Berbery do pohoří Vysokého Atlasu. Na závěr vaší cesty ještě nachytejte bronz na pláži Plage d’Agadir v samém centru města – možná je příliš turistická, ale z dobrého důvodu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)