Nová linka z Ostravy do Podgorice od Air Montenegro
5.12.2023

Nová linka z Ostravy do Podgorice od Air Montenegro

Příjemné zprávy máme i pro cestovatele z Moravskoslezského kraje! Letecká společnost Air Montenegro totiž oznámila zahájení přímých letů z Ostravy (OSR) do hlavního města Černé Hory, Podgorice (TGD). Sezónní linka bude v provozu od 18. června do 24. září příštího roku. Známe všechny detaily, vč. letového řádu a cenu letenek, pokračujte proto ve čtení článku.

Letový řád

Inaugurační let na nové lince z Ostravy do Podgorice je vypsán na 18. června 2024. Spojení bude dopravcem provozováno 1× týdně (každé úterý) po celou letní sezonu, až do 24. září 2024.

  • MNE 390: Podgorica – Ostrava -> 09:00 – 10:30
  • MNE 391: Ostrava – Podgorica -> 11:10 – 12:40

Obsluhu spojení zajistí vrtulová letadla typu Embraer ERJ-195 z flotily Air Montenegro.

Ceny letenek

Letenky byly do rezervačního systému dopravce nahrány dnes ráno. Aktuálně je možné všechny lety zakoupit za stejné ceny – zpáteční letenky z Ostravy do Podgorice vyjde na 174,59 € neboli 4 453 Kč. Základní tarif přitom zahrnuje bezplatnou přepravu odbaveného zavazadla s limitem 23 kg a samozřejmě také možnost cestovat s příručním zavazadlem á 8 kg. Případný výběr místa (seating) podléhá dodatečného poplatku.

Cena je na přímé lety o letních prázdninách velmi lákavá! Pokud je pro vás Letiště Leoše Janáčka jedničkou a máte na Balkán v příštím roce namířeno, s nákupem letenek bychom v tomto případě neváhali. 🙂

Nová linka z Ostravy do Podgorice od Air Montenegro

Jakmile se případně další akční letenky z Ostravy do Černé Hory objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám levné letenky na Jadran neuletí.

Komentáře k nové lince

Jan Krkoška (hejtman Moravskoslezského kraje): „Nová linka do přímořského státu je pro milovníky cestování určitě dobrou zprávou. Letiště v Podgorici leží jen čtyřicet minut od moře, Černá Hora turistům nabízí i krásné hory, jezera a národní parky. Věřím, že lidé nejen z našeho regionu lety naplní, což by mohlo pozitivně ovlivnit rozvoj letiště, který hlavně díky nákladní dopravě nabral v posledním období na intenzitě.“

Ondřej Musil (manažer pro pasažérskou přepravu): „Jsme velmi rádi za rozhodnutí dopravce operovat novou linku. Počet cestujících v letošním roce nám jasně ukazuje rostoucí poptávku po létání z našeho letiště a na tu se snažíme pružně reagovat. Linka do Podgorice přispěje k už tak rozšířené nabídce letů z letiště Leoše Janáčka Ostrava pro rok 2024.“

Další linky Air Montenegro do České republiky

Čeští cestovatelé budou moci i nadcházejícím roce využít také linky černohorského dopravce z Prahy (PRG) a Brna (BRQ). Z hlavního města České republiky se od 16. května 2024 bude létat do letoviska Tivat (TIV) 3× týdně (úterý, čtvrtek a neděle). Z moravské metropole jsou poté lety na pobřeží Jaderského moře naplánovány od 12. června s frekvencí taktéž třech letů týdně (středa, čtvrtek a sobota). Sezónní spojení Černé Hory a Brna bude ukončeno 21. září, zatímco do Prahy se bude létat téměř až do konce října.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)