CK Čedok nabídne zájezdy z Českých Budějovic do Hurghady
24.4.2024

CK Čedok nabídne zájezdy z Českých Budějovic do Hurghady

Cestovní kancelář Čedok představila první destinaci z jihočeského letiště v Plané (JCL) pro zimní sezonu 2024/2025! Z Českých Budějovic se bude létat do egyptské Hurghady (HRG). Inaugurační let je vypsán na neděli 22. prosince 2024 a zájezdy v nabídce CK visí až do května kalendářního roku 2025. Spojení zajistí letecká společnost Corendon Airlines, která na lety nasadí svá letadla typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 cestujících (plně v ekonomické třídě).

Letový řád

S provozem charterových letů z Českých Budějovic (JCL) do Hurghady (HRG) se počítá od 22. prosince 2024. Týdenní turnusy nalezneme v rezervačním systému cestovní kanceláře až do května roku 2025.

  • XC277: Hurghada – České Budějovice -> 10:00 – 13:30
  • XC278: České Budějovice – Hurghada -> 14:30 – 20:00

Ceny zájezdů

First-minute zájezdy z Českých Budějovic do Egypta jsou již v prodeji na stránkách cestovní kanceláře.

Aktuálně nejlevnější zájezdy pořídíte v termínech zkraje ledna kalendářního roku 2025. Ceny zájezdů z Českých Budějovic do Hurghady s all inclusive začínají na 13 889 Kč/os.

Zájezdy je možné zakoupit online nebo na kamenných pobočkách v Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci, Písku či Táboře (případně samozřejmě i v dalších místech prodeje po celé ČR i SR).

CK Čedok nabídne zájezdy z Českých Budějovic do Hurghady

Všechny balíčky zahrnují přepravu příručního zavazadla á 8 kg a taktéž odbaveného zavazadla s hmotnostním limitem 20 kg.

Bonusem je také možnost parkovat přímo u letiště zcela zdarma! Více informací o parkování na letišti České Budějovice (JCL) naleznete v našem článku.

Komentáře k nové lince

Stanislav Zeman (generální ředitel Čedoku): „O odlety z Českých Budějovic je rekordní zájem a poptávka na léto je v tuto chvíli dvojnásobná oproti loňské první sezoně, proto navazujeme na rozšíření nabídky destinací nejen v létě, ale představujeme už také rovnou novinku na zimu. Od konce prosince plánujeme přímé lety z jihočeského letiště do oblíbeného egyptského letoviska Hurghada. Předprodeje už odstartovaly a dovolenou v této populární lokalitě si Jihočeši mohou dopřát až do poloviny května 2025. Nebudou chybět jak nejlepší resorty, tak i poznávací zájezdy, včetně nejprodávanějších plaveb po Nilu.“ 

Martin Kuba (hejtman Jihočeského kraje): „Letiště se nám v loňském roce podařilo rozhýbat a rozlétat. Zažili jsme první velmi úspěšnou sezonu a já jsem tomu velmi rád, protože málokdo věřil, že se nám to podaří. Předpokládáme, že v tomto roce odbavíme odhadem 70 až 80 tisíc cestujících. Dnes přinášíme Jihočechům další dobrou zprávu, která potvrzuje naše slova a úsilí. Už v letošní zimní sezoně bude cestovní kancelář Čedok létat z letiště České Budějovice do egyptské Hurghady takže definitivně přecházíme ze sezonního na celoroční provoz.“

Proč si vybrat právě Hurghadu?

Hurghada je jedním z nejpopulárnějších letovisek v Egyptě díky svým nádherným korálovým útesům a bohatému podmořskému životu, na své si tady přijdou tak i milovníci potápění a šnorchlování. Pobyty si mohou klienti vybrat ve čtyřhvězdičkových nebo pětihvězdičkových hotelích s all inclusive stravováním na týden nebo čtrnáct dní. Pro přílet do Egypta musí turisté předložit cestovní pas s platností alespoň šest měsíců a zakoupit si předem u cestovní kanceláře nebo na místě turistické vízum. Destinace je vhodná jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi, protože nabízí skvělou kvalitu za dobré ceny, služby, zázemí i aktivity pro volný čas. V této lokalitě panují příjemné teploty a počasí po celý rok, proto je Hurghada také vyhledávaným střediskem pro zimní dovolenou na pobřeží Rudého moře. Destinace láká také na návštěvu pouště nebo jízdu na čtyřkolkách či na velbloudech. Na výlety z Hurghady turisté míří nejčastěji do Karnaku, Luxoru a na další starověké egyptské památky. Typickými suvenýry jsou koření, koberce, výrobky z papyru, alabastru nebo šperky s drahými kameny. Zajímavou upomínkou na návštěvu Egypta bývají také personalizované kartuše a další předměty s egyptskými hieroglyfy.

Kam se bude z Českých Budějovic létat v roce 2024?

Největší tuzemská cestovní kancelář Čedok v letošní letní sezoně nabídne cestovatelům z Jihočeského kraje zájezdy do celkem šesti destinací. Stejně jako v loňském roce to budou řecké ostrovy Kréta (Heraklion) s Rhodosem, a dále také turecká Antalya, do níž od července budou směřovat hned dva lety týdně. Novinkami pro letošní léto se stanou bulharský Burgas a tuniská Enfindha. V zimní sezoně poté přibude také egyptská Hurghada.

Historicky poprvé v letošní letní sezoně zájezdy z Českých Budějovic nabídne také konkurenční skupina DER Touristik, pod jejíž křídla spadají CK Fischer a CK EXIM Tours. V katalogu těchto cestovních kancelářích naleznete zájezdy z jižních Čech na řecký ostrov Kréta a také a na španělskou Mallorcu.

Podrobný přehled všech letů z Českých Budějovic najdete v našem pravidelně aktualizovaném článku.

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)