LOT neodkoupí německý Condor
14.4.2020

LOT neodkoupí německý Condor

Společnost Polska Grupa Lotnicze (PGL), která vlastní aerolinku LOT nakonec neodkoupí německý Condor. Tento krok, vzhledem k situaci kolem pandemie COVID-19, nepřináší žádná velká překvapení.

Státní skupina oznámila svůj záměr koupit Condor za přibližně 300 milionů EUR (přes 8 miliard Kč) již v lednu 2020. Condor byl součástí skupiny Thomas Cook Group, která však v září 2019 zkrachovala. Aerolinka ale obdržela přibližně 380 milionů EUR (přes 10,2 miliard Kč) z úvěrových zařízeních, díky nimž mohla letecká společnost zůstat v provozu.

„Mohu potvrdit, že PGL spolu se společností LOT neodkoupí německý Condor a odstupují smlouvy k nákupu této společnosti.“ uvedla Katarzyna Majchrzaková, komunikační ředitelka PGL.

I když se budoucnost letecké společnosti Condor zdála být po zájmu PGL stabilní, aerolinka i tak požádala o další státní podporu. Podle agentury Reuters Condor minulý měsíc požádal německé úřady o dalších 200 milionů EUR (přibližně 5,4 miliardy Kč), které měly pokrýt alespoň část nákladů během pandemie COVID-19.

Condor zahájil činnost jako Deutsche Flugdienst (German Flight Service) roku 1955. V současné době provozuje především lety do dovolenkových destinací v Africe, Karibiku, Evropě, jižní Asii a Severní Americe. A to z několika základen na území celé Spolkové republiky Německo. Před pandemií měla letecká společnost flotilu tvořenou z 53 letadel, ve které bylo možné nalézt Airbusy A320 a A321 a Boeingy B757-300 a B767-300.

Oznámení polské skupiny nyní otevírá možnost německé vlajkové aerolince Lufthansa, jež by převzala Condor pod svá křídla. Než aerolinka najde svého nového majitele, může se o finanční pomoc znovu obrátit na německou vládu.

Také polský LOT bude pravděpodobně muset použít státní podporu. ,,Aerolinka LOT se určitě nemůže obejít bez veřejné finanční pomoci.“ řekl nedávno polský ministr financí Jacek Sasin. Ten je v neustálém kontaktu s představenstvem letecké společnosti. Rada již připravila záchranný plán pro případ, kdyby přerušení letových operací mělo trvat ještě řadu měsíců.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)