letiště Puerto Vallarta

Letiště Puerto Vallarta (PVR)

Letiště Puerto Vallarta (PVR), celým názvem "Licenciado Gustavo Díaz Ordaz International Airport", je jedním ze dvou hlavních bran do mexického státu Jalisco. Za svůj současný název vděčí bývalému mexickému prezidentovi G. D. Ordazovi. Jedná se o páté nejvytíženější letiště v celé zemi a každoročně sem přijíždí velké množství turistů z USA a Kanady. V poslední letech oblast Riviery Nayarit začínají objevovat také evropští cestovatelé. Svou základnu zde má domácí nízkonákladová aerolinka Volaris.

Letenky do Puerto Vallarta

Přímé spojení z Prahy (PRG)  na letiště Puerto Vallarta (PVR) provozuje během zimní sezony letecká společnost World2fly, a to ve formě charterových letů od českých cestovních kanceláří ze skupiny DER Touristik (např. CK Fischer). Samostatné letenky se do prodeje ale dostávají jen velmi zřídka.

Individuální cestovatelé využijí letů do Mexico City (MEX), odkud následně budou do Puerto Vallarty pokračovat na křídlech některé z domácích aerolinek (Aeroméxico, Viva Aerobus či Volaris). Pokud lpíš na routingu poskládaném v rámci jedné letenky, povede tě cesta přes americká či kanadská letiště. Průměrná cena takových zpátečních letenek z Prahy se pohybuje kolem 25 tisíc Kč.

Letenky na letiště Puerto Vallarta rezervuj přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Z letiště Puerto Vallarta odjíždí několik linek autobusů, které míří do centra města. Autobusová zastávka „Avenida Francisco Medina Ascencio“ je maličká a nachází se u hlavní silnice v blízkosti výstupu z letiště. Tato varianta je sice nejlevnější, počítej však s tím, že to nemusí jít tak úplně podle plánu a jízdního řádu.

  • Jezdí zde autobusy společností Autotransportes Medina  a Unibuspv.
  • Autobusy jezdí v intervalu 15 – 30 minut od 6:30 do 23:00.
  • Jízdenka pro dospělého vyjde na 12 mexických pesos (MXN), což je asi 16 Kč a koupíš ji přímo u řidiče.
  • Cesta do centra města trvá cca 35 minut.

Přiletíš-li do Puerto Vallarta na křídlech charterového letu od cestovní kanceláře zajistí ti transfer do hotelu právě CK. Stačí na letišti vyhledat jejího zástupce a následně se řídit jeho instrukcemi.

Půjčené auto

Pro nezávislou dopravu a svůj maximální komfort při cestování po západním Mexiku si určitě půjč auťák. Objev krásné pobřeží Riviery Nayarit po vlastní ose a vyber si s předstihem jedno z vozidel v naší autopůjčovně.

Taxi

Nejpohodlnějším a nejrychlejším způsobem dopravy z letiště do centra města je využití služeb místní taxislužby. Stanoviště taxíků najdeš před příletovou halou terminálu 1. Doba jízdy do centra města je cca 20 minut a zaplatíš za ni cca 300 MXN.

Levněji často vyjde přivolání taxíku skrze moderní platformu jako Uber, Olacabs nebo Lyft.

Doprava v noci

Pro noční cestování z letiště Puerto Vallarta využij místní taxi služby nebo její alternativy.

Přestup na letišti

Letiště Puerto Vallarta je vcelku malé a slouží především jako cílová destinace pro cestovatele mířící za krásami západního pobřeží Mexika. Velmi rychle se zde zorientuješ a pokud by tě zde náhodou čekal přestup (nepravděpodobná varianta), nemusíš se ničeho bát. V takovém případě si ale vyhraď větší časovou rezervu (doporučujeme alespoň tři hodiny), neboť v každém případě budeš muset projít imigrační a celní kontrolou.

Na letišti nalezneš také trojici salónků. Všechny poskytují neomezené Wi-Fi připojení, občerstvení včetně širokého výběru nápojů, možnost osprchování se a relax v pohodlí a klidu. Za jednorázový poplatek v nich lze strávit 3 hodiny času.

  • Salónek VIP Lounge se nachází v hale A, v blízkosti koutku z občerstvením. Vstupní poplatek činí 39 USD (cca 885 Kč). Své dveře otevírá každý den od 10:00 do 23:00.
  • Salónek VIP Lounge Puerto Vallarta Arrivals je otevřený denně od 10:00 do 18:00 a za pobyt v něm zaplatíš rovněž 39 USD (cca 885 Kč). Najdeš jej v 1. patře příletové části letiště.
  • Salónek VIP Lounge Puerto Vallarta International se nachází v odletové části letiště, v blízkosti bran 10 a 12. Otevřeno má každý den od 10:00 do 20:00 a vstupné vyjde o něco levněji než případě výše zmiňovaných – jednorázový vstupní poplatek činí 36 USD (cca 810 Kč).

Další užitečné tipy

Letiště Puerto Vallarta je otevřené 24 hodin denně.

Bezplatná Wi-Fi je na letišti k dispozici pouze na prvních 15 minut. Pro delší připojení je nutné zakoupit některý z datových balíčků.

Dlouhé chvíle na letišti si ukrátíš návštěvou některého z obchodů (viz tento seznam) nebo posezením v některé z restaurací, podniku s rychlým občerstvením či kavárně.

✈️ Přílety/Odlety

Přílety – letiště Puerto Vallarta

Odlety – letiště Puerto Vallarta

Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat ODŠKODNĚNÍ AŽ 600 €!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 25. 6. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)