Letiště Reus (REU)

Letiště Reus (REU)

Mezinárodní letiště Reus (REU) se nachází na pobřeží Costa Daurada v severovýchodním Španělsku, asi 88 km jižně od oblíbené Barcelony. Míří sem zejména sezónní linky s turisty, kteří mají v hledáčku resorty v Salou či Cambrils, nebo oblíbený zábavný park Port Aventura. V roce 2019 letištěm prošlo více než 1 milion cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 4,6 km
  • Oficiální web letiště aena.es

Letenky do Reusu

Lety z Prahy (PRG) do Reusu operuje na sezónních charterech aerolinka Smartwings. Po vlastní ose si do Reusu zaletíte s jedním přestupem a za takovou letenku zaplatíte okolo 8 000 Kč, je tedy výhodnější letět do Barcelony na letiště El Prat (BCN).

Do Reusu se z blízkého okolí ČR nelétá.

Letenky do Reusu rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Autobus

Letiště s centrem Reusu (Plaza de la Llibertat) spojuje autobusová linka 50, která také staví na vlakovém a autobusovém nádraží, odkud se dostanete do dalších destinací po celém Španělsku. První autobus z letiště jede v 8:05 a poslední v 21:05. Jízdenka vás vyjde na 3 € a koupíte si ji přímo u řidiče.

Pokud míříte do Barcelony, využijte autobusu společnosti Monbus. Ten jezdí několikrát denně a přesný jízdní řád najdete na stránkách dopravce. Jízdenka na jeden směr vás bude stát 17,20 € a cílovou zastávkou pro vás bude Barcelona Sants. Levnější variantou je však využít autobusové linky 50 na vlakové nádraží v Reusu a poté vlakem RENFE do Barcelony.

Nedaleko letiště Reus leží oblíbený zábavný park Port Aventura, kam vás odveze autobus společnosti Busplana. Ten vás odveze také do destinací La Pineda, Salou či Cambrils za 3,10 €.

Taxi

Pohodlnou variantou je jet z letiště Reus do cílové destinace taxíkem. Například jízda do Reusu vás vyjde na 22 €, do Tarragony na 33 € a na letiště Barcelona El Prat 170 €. Na letiště nejezdí Uber ani Bolt.

Půjčené auto

Své pobočky mají na letišti dvě autopůjčovny. Ideální auto pro dovolenou ve Španělsku si zarezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Pěšky

Do centra Reusu dojdete pohodlně také pěšky. Cesta vám zabere zhruba 1 hodinu (vzdálenost je 4,6 km).

Doprava v noci

V nočních hodinách si z letiště Reus vezměte taxík.

Přestup na letišti

Na letišti Reus pravděpodobně přestupovat nebudete, je opravdu maličké a spojů je zatím jak šafránu. A kdyby náhodou ano, tak tranzitní prostor zde není, musíte ven a znovu projít přes bezpečnostní kontrolu. Na letišti není ani žádný salónek.

Další užitečné tipy

Na letišti se nachází jeden duty-free obchod a pár kaváren, kde zaženete hlad.

Přesná adresa letiště: Av. de Tarragona, s / n, 43204 Reus, Tarragona, Španělsko

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 8. 9. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)