Barcelona - Reus (REU)

Barcelona – Reus (REU)

Letiště Reus se nachází 88 km od centra Barcelony a některé aerolinky ho nazývají jako sekundární letiště. Létá se sem hlavně v letní sezóně, zejména s aerolinkou Ryanair. Na toto letiště se dostanete pouze s přestupem, z Prahy ani z okolních letišť se sem nelétá.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 88 km
  • Oficiální web letiště aena.es

Letenky do Reusu

Některé aerolinky letiště Reus nazývají jako vedlejší barcelonské letiště. Do centra Barcelony je to 88 km. Dostanete se sem většinou s přestupem v Londýně, z Čech ani z okolních letišť se na toto letiště zatím nelétá. Za zpáteční letenku potom s přestupem zaplatíte okolo 2000 Kč. Pokud se vyloženě nechystáte do oblasti Costa Gaurada (plážová letoviska La Pineda, Cambrils či Salou), leťte raději na hlavní letiště Barcelona El Prat (BCN).

Doprava do centra

Doprava do oblasti Costa Gaurada

Do oblasti Costa Gaurada se dopravíte z letiště jednoduše busem, které jezdí každou hodinu, cena jízdenky je 2 EUR a kupuje se přímo u řidiče.

Doprava do Barcelony

Do Barcelony se dostanete nejrychleji busem Hispano Igualadina, též nazývaný jako Ryanair bus. Autobusy jsou načasované na přílety/odlety letadel a čekají na opožděná letadla. Do Centra Barcelony se dostanete za 90 minut, jednosměrná jízdenka stojí 16 EUR, zpáteční potom 28 EUR. Jízdenky nelze rezervovat online. Busem dorazíte na zastávku Barcelona Sants.

Pokud pojedete z Barcelony na letiště Reus, jízdenky si kupte ve stánku společnosti Hispano Igualadina přímo na stanici Barcelona Sants.

Nejlevnější spojení do Barcelony potom kombinace autobusu a vlaku. Z Letiště Reus vezměte bus č. 50 (každých 20 minut od 8-20), který vás odveze na vlakové nádraží Reus. A následně přesedněte na vlak. Bus jízdenka u řidiče stojí 3 EUR, vlak potom 10 EUR.

Přestup na letišti

Na letišti Reus pravděpodobně přestupovat nebudete, je opravdu maličké a spojů je zatím jak šafránu. A kdyby náhodou ano, tak tranzitní prostor zde není, musíte ven a znovu projít přes bezpečnostní kontrolu.

Další užitečné tipy

Pokud nepotřebujete do této oblasti a míříte do Barcelony, opravdu si to spočítejte, jestli vás nevyjde časově i finančně lépe cesta rovnou na letiště Barcelona El Prat (BCN).

Přesná adresa letiště: Av. de Tarragona, s / n, 43204 Reus, Tarragona, Španělsko

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 6. 12. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)