Jak hledat letenky na AZair
8.3.2020

Jak hledat letenky na AZair

Slyšeli jste již o AZair? Pokud ne, poslouchejte teď pozorně. AZair je naprosto skvělý vyhledávač levných letenek (nejen) po Evropě, sami jej s oblibou používáme a nacházíme tam největší pecky. Je dokonalou volbou pro všechny, kdo jsou ohledně letenek flexibilní – ať už časově, nebo s výběrem destinace – a chtějí především super nízké ceny. Že to zní zajímavě? Čtěte dál!

✈ Proč hledat letenky na AZair

AZair vám pomůže najít tu opravdu nejlevnější letenku dle vašich požadavků. Možná máte datum dovolené pevně určené, možná ale můžete letět kdykoliv v průběhu letních prázdnin – u AZair si můžete zvolit (klidně i několikaměsíční) interval, ve kterém letenky hledat, a k tomu délku dovolené, na jak dlouho chcete být v cizině. AZair vám najde ty nejlevnější kombinace.

Místo odletu nemusí být jenom jedno. Svou šanci na super levnou letenku zvýšíte, pokud zahrnete i okolní letiště. Můžete je vybírat ze seznamu, anebo využít rychlejší variantu – kliknout na Česká republika, Česko a okolí nebo Česko a širší okolí – podle toho, jak daleko jste ochotni dojet po zemi.

Stejně jako místo odletu, i cílová destinace může být proměnlivá. Navolte hned několik destinací, o kterých přemýšlíte, anebo místo jednotlivých měst či zemí hledejte letenky do celých oblastí – třeba na pobřeží Středozemního moře, řecké ostrovy, do Skandinávie, Alp anebo Pobaltí.

Snad nejzajímavější funkcí AZair je hledání letenky kamkoliv. Cílová destinace je zkrátka tam, kam je to z Prahy (nebo jiného letiště) nejlevnější.

…a co nevýhody?

AZair funguje nejlépe po Evropě. Umí najít i letenky do několika destinací mimo Evropu, ale není jich mnoho. Mrkněte na mapu destinací.

Zobrazené ceny letenek občas nejsou aktuální. Nejednou jsme se až na webu aerolinky dozvěděli, že je letenka o několik stovek dražší. V poslední době je četnost výskytu neaktuálních cenovek o něco vyšší, než tomu bylo dříve, proto je třeba brát výsledky s lehkou rezervou. Na druhou stranu tento cenový rozdíl zpravidla nebývá markantní. Minimálně pro ilustraci a porovnání všech možností je AZair stále skvělý nástroj.

AZair vyhledává (až na několik výjimek) pouze low-cost aerolinky. Ty sice přináší ty nejlevnější letenky, ale spolu s nimi i několik nevýhod, a to třeba že je letenky nutné kupovat jednotlivě, nejdou zakoupit jako celý balíček. Přestupy jsou negarantované, tudíž je jen na vaší zodpovědnosti, abyste stihli návazný let. Pokud vám letadlo uletí, nemáte nárok na náhradní letenku ani žádnou jinou kompenzaci. Nezapomeňte, že low-cost letenky obvykle neobsahují velké zavazadlo. Mrkněte na maximální rozměry kabinového zavazadla a cenu za větší příruční anebo odbavené zavazadlo u vaší aerolinky.

Poslední nevýhodou AZairu je to, že se může zdát poněkud složitý. Ale právě s tím vám teď pomůžeme.

💻 Jak hledat letenky na AZair

Klikněte na AZair a jdeme na to.

📍Odkud a kam

Nejprve vyberte zpáteční anebo jednosměrnou letenku. A teď je čas vybrat, odkud chcete letět a kam. Jednoduše vepište název země anebo města do patřičné kolonky. Pokud má město více letišť, můžete si vybrat jen jedno konkrétní, anebo zvolit všechna letiště vašeho města. Nezapomeňte, že čím více možností, tím větší šance na levnou letenku.

Jak hledat letenky na AZair

 

Levnější letenky najdete, pokud místo z Prahy budete hledat letenky z celé ČR (napište Česká republika), a ještě levnější, když zkusíte štěstí i za hranicemi naší země. Jednoduše napište Česko a okolí anebo Česko a širší okolí, podle toho, jak daleko jste ochotni dojet po zemi. Další možností je vybrat si letiště odletu sami. Bydlíte v Hodoníně? Určitě radši poletíte z Brna, Vídně nebo Bratislavy, naopak Berlín už pro vás může být moc daleko. Klikněte na „přidejte letiště poblíž“ a k Praze přidejte Brno, Vídeň a Bratislavu. Pokud vaše požadované letiště není na seznamu, jednoduše ho vyhledejte v kolonce „zadejte letiště.“

Jak hledat letenky na AZair

 

Cílové destinace můžete kombinovat stejně jako místa odletu. Pokud jste flexibilní v tom, kam poletíte, a rádi se necháte levnou letenkou nalákat do destinací, které by vás ani nenapadly, využijte hledání podle oblastí. Jaké oblasti AZair zná? Alpy, Arabský poloostrov, Bavorsko, Jadranské pobřeží, Katalánsko, ostrovy ve Středomoří, pobřeží Středozemního moře, Pobaltí, řecké ostrovy, Skandinávii… a mnoho dalších.

Jak hledat letenky na AZair

 

Velmi zajímavé cenovky letenek můžete najít, pokud místo cílové destinace zaškrtnete políčko „je mi jedno, kam poletím.“ Napříč Evropou za pár drobných!

Jak hledat letenky na AZair

 

📆 Kdy a na jak dlouho

Máte-li datum dovolené pevně určené, není co řešit. Jednoduše klikněte na pevné datum odletu“ a v kalendáři označte dny, které vám vyhovují.

Jak hledat letenky na AZair

 

Jestli jste časově flexibilní, klikněte na „chci letět nejlevněji mezi daty“ a zvolte interval, kdy nejdříve byste na dovolenou chtěli odletět a kdy nejpozději se vrátit. Interval může být dlouhý i několik měsíců. Nyní zvolte, jak dlouho byste na dovolené chtěli být, a to včetně letu tam i zpět.

Jak hledat letenky na AZair

 

⌚ Pokročilé vyhledávání

Pro fajnšmekry jsou tu „pokročilé parametry vyhledávání.“ Chcete letět na prodloužený víkend? Klikněte na odlet ve čtvrtek a v pátek a návrat dejte na neděli.

Pokud jste vybrali více možností na odletové letiště i cílovou destinaci, může se stát, že odletíte z jiného letiště, než kam se po dovolené vrátíte – například odletíte z Prahy, ale vrátíte se do Brna. To se vám nehodí, když jedete na letiště autem, to pak po dobu dovolené necháte zaparkované na letišti a po návratu s ním zase chcete odjet domů. V tomto případě bychom vám doporučili zakliknout políčko na stejné odletové letiště.“ To samé platí u příletového letiště, zde se to může týkat cestujících, kteří si plánují po příletu půjčit auto a chtějí ho poté vrátit na stejném letišti (aby se vyhnuli extra poplatkům). V tomto případě zaklikněte „ze stejného příletového letiště.“

Máte členství v některém z věrnostních klubů? AZair vám rád ukáže ceny aktuální pro členy Wizz Discount Clubu a klubu Super Volotea.

Dále si můžete zvolit minimální a maximální dobu na přestup. Nezapomeňte, přestupy mezi lety low-cost aerolinek jsou negarantované, udělejte si dostatečnou časovou rezervu. Mrkněte na minimální dobu na přestup u vybraných letišť a vždy si připočítejte alespoň hodinku nebo dvě pro případ zpoždění prvního letu.

Nejste ranní ptáčata, ani noční sovy? Zvolte si čas letu tam i zpět a vyhněte se nočním letům.

Nakonec můžete zvolit přestup pouze uvnitř schengenského prostoru anebo umožnit přesun po zemi mezi letišti, čili letět třeba na pařížské letiště Charlese de Gaulla, ale pokračovat dál z letiště Paříž Orly.

Nezapomeňte, že čím více budete parametry vyhledávání specifikovat, tím menší je šance, že najdete levnou letenku.

Jak hledat letenky na AZair

 

Nakonec zvolte počet cestujících a maximální počet přestupů, které chcete během jedné cesty absolvovat. Rozmyslete si, jestli jste OK s čekáním na letišti přes noc (a přečtěte si náš článek o spaní na letišti) a vyberte měnu, ve které chcete zobrazit ceny letenek. Není nutné v té samé měně letenky platit, takže i když chcete platit eury, nyní můžete zvolit Kč.

Jak hledat letenky na AZair

 

Nyní už jen klikněte na hledat!

💶 Jak koupit letenky na AZair

AZair vám ukáže hned několik kombinací dle vašich představ. Defaultně jsou seřazené od nejlevnější po nejdražší, můžete ale zvolit i řazení podle dní pobytu, data, času odletu nebo počtu přestupů. Mrkněte na časy letů, délku přestupů a pobytu a vyberte si, která kombinace letenek se vám líbí nejvíce. Více detailů najdete po kliknutí na cenovku.

Jak hledat letenky na AZair

 

U cenovky každé letenky vidíte, zda je cena aktuální, neboli čerstvá. Pokud u ní najdete nápis opravujeme nebo nenalezeno, aktuální cenu zjistíte až na stránkách aerolinky. Letenky low-cost aerolinek nejvýhodněji koupíte přímo na jejich webu, kam odkazuje tlačítko „koupit let.“ Letenek klasických aerolinek sice najdete na AZair pomálu, ale pokud přeci – kupte je u nás na Zaletsi.cz. Dosáhnete tak na nejnižší ceny! Letenky ČSA a Smartwings prodáváme o stokorunu levněji. Jak je to možné? To se dozvíte v našem článku o levných letenkách.

Jak hledat letenky na AZair

 

Jakou nejlevnější letenku jste kdy ulovili? Pochlubte se v naší diskuzi. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)