Do Ostravy se vrací LOT aneb obnovení linky do Varšavy
30.3.2022

Do Ostravy se vrací LOT aneb obnovení linky do Varšavy

Včera v pozdních odpoledních hodinách bylo obnoveno letecké spojení polského národní dopravce LOT z Ostravy do Varšavy. Cestující z Moravskoslezského kraje budou opět moci využít pravidelnou linku mezi oběma městy, přičemž se počítá s pěti rotacemi týdně. Ostrava tak po dlouhých měsících znovu získá přímé spojení s velkým mezinárodním leteckým uzlem, odkud lze využít navazujících letů do celého světa.

Spojení na lince mezi Ostravou a Varšavou bylo původně zahájeno 26. října 2020, o čemž jsem vás informovali v tomto článku. Kvůli pokračující pandemii nemoci „COVID-19“ a s ní spojenými cestovními restrikcemi byl ovšem jeho provoz v březnu nadcházejícího roku přerušen. K jeho obnově dochází až nyní. S jedním pohodlným přestupem se tak cestující z Ostravy nyní dostanou do celé Evropy a mnoha destinací v Severní Americe i Asii.

Lety na lince z Ostravy do Varšavy budou zajišťovat letouny Bombardier Q400 a Embraer 170/175 s kapacitou od 70 do 82 sedadel (dle konkrétního typu letadla). Letenky budou samozřejmě nabízeny v několika cestovních třídách.

Letový řád

Ostrava – Varšava

  • pondělí: 05:20 – 06:25
  • úterý, čtvrtek: 17:45 – 18:50
  • pátek, sobota: 14:25 – 15:30

Varšava – Ostrava

  • úterý, čtvrtek: 16:10 – 17:10
  • pátek, sobota: 12:45 – 13:45
  • neděle: 23:15 – 00:15

Ceny letenek

Zpáteční letenky z Ostravy do Varšavy, třeba na víkendový výlet, ulovíte v rezervačním systému dopravce za 1 881 Kč.

Do Ostravy se vrací LOT aneb obnovení linky do Varšavy

Ceny jednosměrných letenek mezi Ostravou a Varšavou se pak pohybují pod hranicí 1 000 Kč. Rezervovat je můžete přímo v našem vyhledávači anebo přes web aerolinky. 

Další pravidelné linky z Ostravy

Kromě nového spojení polské aerolinky LOT mohou cestovatelé z Ostravy a okolního Moravskoslezského kraje využít také pravidelné linky Ryanairu do Londýna. Na tamější letiště Stansted se létá 2× týdně (úterky a soboty).

Další možnost, jak letět z Ostravy do světa, představují charterové lety cestovních kanceláří. Ty míří do populárních egyptských letovisek Hurghada a Marsa Alam.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)