ČSA navzdory insolvenci plánují obnovit další linky
22.3.2021

ČSA navzdory insolvenci plánují obnovit další linky

Navzdory svízelné situaci, v níž se nyní nacházejí České aerolinie kvůli vyhlášenému úpadku (více viz náš Záletník), plánuje dopravce obnovit linky do dalších destinací. Jedná se o lety do Oděsy, Amsterdamu, Kodaně, Reykjavíku. Zcela nově pak aerolinka začne létat na Maltu.

ČSA, člen skupiny Smartwings Group, dnes zveřejnila tiskovou zprávu, v níž oznamuje obnovení leteckého spojení do čtyřech dalších evropských destinací během dubna a května letošního roku. K nim se v polovině června přidá i ostrov Malta, přičemž v jehož případě se jedná o naprosto novou linku. Aktuálně ČSA létají do Kyjeva (6× týdně), Moskvy (3× týdně), Paříže (4× týdně) a Stockholmu (2× týdně). I tyto linky čeká v letním letovém řádu navýšení frekvencí.

Obnovené/nové linky

  • 🇺🇦 Oděsa (od 2. dubna) – 2× týdně (úterý a pátek)
  • 🇳🇱 Amsterdam (od 16. dubna) – 12× týdně (všední dny 2× a víkendy 1× denně)
  • 🇩🇰 Kodaň (od 1. května) – 7× týdně (každý den)
  • 🇮🇸 Reykjavík (od 1. května) – 4× týdně (pondělí, středa, sobota a neděle)
  • 🇲🇹 Malta (od 12. června) – 1× týdně (sobota)

Navýšení rotací aktuálně provozovaných linek

*počínaje letním letovým řádem

  • 🇺🇦 Kyjev – minimálně 7× týdně (každý den)
  • 🇷🇺 Moskva – stejně jako doposud = 3× týdně (středa, pátek a neděle)
  • 🇫🇷 Paříž – minimálně 7× týdně (každý den)
  • 🇸🇪 Stockholm – 3× týdně (úterý, čtvrtek a neděle)

Změna termínu zdarma

Vzhledem k turbulentní době z hlediska cestování České aerolinie také prodlužují možnost bezplatné změny letenky. Ta se týká všech letů v síti dopravce, které budou rezervovány do 30. června 2021. Nově vybraný let se musí uskutečnit do 31. března 2022 a cestující musí případně doplatit rozdíl do ceny nové letenky.

Na palubu ČSA pouze s testem

Od 5. března zpřísnila aerolinka také přepravní pravidla. Všichni cestující se musí před cestou doložit výsledek negativního testu na COVID-19. V případě PCR testu nesmí být starší 72 hodin, zatímco antigenní test nesmí být starší 24 hodin. Tato povinnost se netýká dětí do 5 let a také cestovatelů, kteří doloží, že nemoc prokazatelně prodělali v předchozích 90 dnech. Potvrzení od lékaře musí obsahovat razítko, identifikační údaje a telefonické spojení. Více informací se dočtete na webu dopravce.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)