Aktuální novinky z aerolinek ČSA a Smartwings
29.5.2020

Aktuální novinky z aerolinek ČSA a Smartwings

Koronavirová krize z Evropy pomalu, ale jistě ustupuje a letecká doprava se pozvolna začíná probouzet z hlubokého spánku. S obnovováním provozu nezahálí ani české aerolinky ČSA a Smartwings. Zde vám přinášíme přehled těch nejzajímavějších událostí, jak Smartwings Group postupně obnovuje provoz z pražského letiště.

Kam už z Prahy ČSA létají?

Mezi první destinace, které začaly být operovány letadly ČSA a Smartwings od 18. května, patří Amsterdam, Paříž, Frankfurt a Stockholm. Podle rezervačního systému aerolinky však tyto lety létají téměř prázdné. Například na nedělním letu do Amsterdamu je obsazeno pouze 9 sedadel, na lince do Stockholmu 8 sedadel.

Plány ČSA na další restart letů

České aerolinie (ČSA) plánují k již stávajícím linkám připojit i další pravidelné destinace. Od 1. června se obnoví provoz na lince z Prahy do Bukurešti, od 11. června do Helsinek, od 15. června do Košic, od 16. června do Budapešti, od 17. června na Island a od 21. června do Kyjeva.

Dovolenkové destinace Smartwings

Do dovolenkových destinací zatím aerolinka Smartwings nespustila žádné lety. Jako první v obnovovacím pořadníku letecké společnosti je Chorvatsko. Konkrétně od 10. června se spustí linka do Splitu, následována Dubrovníkem, jež se obnoví o tři dny později.  V následujících týdnech se pak obnoví linky do Bulharska (Burgas & Varna), Řecka (Kréta, Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu, Preveza, Samos, Santorini, Kefalonia, Karpathos, Soluň a Kavala), Španělska (Malaga, Palma de Mallorca a Kanárské ostrovy), Portugalska (ostrov Madeira) a Kypru (Larnaca). Ceny červnových zpátečních letenek, například do chorvatského Splitu, přesahují astronomickou hranici 6 000 Kč.

Nová linka ČSA

Od 25. června se České aerolinie vrátí zpět na největší londýnské letiště Heathrow. Podle předběžných informací by linka měla z Prahy vzlétat v 11:40 a ve 12:50 přistát u terminálu 2. Zpět se letadlo vydá ve 13:35 a v Praze přistane v 16:40. Na potvrzení těchto časů a ceny letenek si budeme muset ještě počkat, než se tarif nahraje do rezervačního systému. Tato linka bude pro cestovatele zajímavá především z pohledu codesharů aliančních partnerů aerolinky. Smartwings Group již v minulosti provozovala přímé spojení s Londýnem. Naposledy na letiště Gatwick, kam její letadla přestala létat v zimě 2019.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)