Znovuotevřený Vietnam z Prahy i Vídně s Turkish Airlines
19.3.2022

Znovuotevřený Vietnam z Prahy i Vídně s Turkish Airlines

14 534

O této nabídce

Trochu překvapivé, ale zároveň velmi pozitivní zprávy přišly v posledních dnech z Vietnamu. Ten se 15. března, prakticky po dvou letech, definitivně otevřel zahraničním turistům, a to navíc za daleko mírnějších podmínek, než bylo původně anoncováno. K cestě do této populární destinace v jihovýchodní Asii vám bude stačit negativní test a lokální aplikace. Stejně jako před „dobou covidovou“ platí pro české a slovenské cestovatele také vízová povinnost.

Nějakou „topovou akci“ na letenky do Vietnamu aktuálně v nabídce leteckých společnosti bohužel nenajdeme. Zároveň se ale můžeme spolehnout na klasiku v podobě Turkish Airlines, kteří i nyní prodávají letenky do Vietnamu za standardní cenu pohybující se kolem 15 tisíc Kč. Stýská-li se vám po jihovýchodní Asii a rádi byste tam odletěli již v nejbližších měsících, pak je ovšem Vietnam na křídlech „Turků“ správná volba. Benevolentní podmínky vstupu (alespoň optikou dalších možností v regionu), slušná cenovka, kvalitní aerolinka, příjemné přestupy a štědrá zavazadlová politika. Z Prahy nebo Vídně na sever do Hanoje nebo na jih do Ho Či Minova Města od 14 534 Kč!

Podmínky pro cestování

Cesta na Vietnamu

Před cestou do Vietnamu stačí disponovat negativním testem (viz Evropský COVID pas). Povinné je také stažení aplikace PC-COVID a turistické vízum.

Kompletní vstupní podmínky, užitečné odkazy (nejen na formuláře) a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus ve Vietnamu“.

Návraty do ČR

Od 18. března 2022 sice platí nová pravidla návratu do České republiky – návratů z Vietnamu se ale nijak nedotýkají. Cestovatelé s očkovacím certifikátem či dokladem o prodělání nemoci i nadále vyplňují pouze příjezdový formulář. Ostatní cestovatelé musí vždy předložit negativní test a další podmínky záleží na zemi, odkud se ČR vracejí.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Hurá do Vietnamu

Vietnam je jedna ze zemí, již lze označit jako „must to visit place“! Ideální způsob, jak poznat tuto jihoasijskou zemi, je půjčit si motorku a projet ji ze severu až na jih (celých 2 000 km) jen na dvou kolech. Začít můžete na severu v Ha Giangu a odtud přes nádherné lokality jako Tam Coc, Phong Nha, Hue, Dalat až do bývalého hlavního města. Věřte, že to bude nezapomenutelný zážitek! A na co určitě nezapomenout? No rozhodně ochutnejte tradiční jídla jako Pho nebo Bun Bo nam Bo. A jako správní Češi určitě nepohrdnete pivem za 5 Kč nebo domácím rýžovým či kukuřičným vínem. Jen pozor, ani zde se nesmí řídit s vysokou hladinkou v krvi…

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Vídně do Hanoje za 14 534 Kč

Znovuotevřený Vietnam z Prahy i Vídně s Turkish Airlines


Bude se hodit

Letiště Istanbul (IST)

Letiště Praha (PRG)

Turkish Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)