Z Vídně do Kosova: na prodloužené víkendy v září a říjnu
16.7.2023

Z Vídně do Kosova: na prodloužené víkendy v září a říjnu

475

O této nabídce

Výlet na Balkán je vždycky správnou volbou a nikdy nezklame. Využijte levných letenek z Vídně do Kosova, které ulovíte v rezervačním systému maďarské nízkonákladové aerolinky Wizz Air. Zpáteční letenky z Vídně (VIE) do hlavního města země – Prištiny (PRN) – pořídíte za skvělou cenu 475 Kč (ta samozřejmě platí pro členy WDC, zatímco ostatní cestovatelé si připlatí 10 €/směr). Poznávat Kosovo se za hubičku můžete vydat na prodloužené víkendy nebo i delší pobyty během září nebo října. K cestě lze snadno využít také státního svátku „Dne české státnosti“ (28. září).

PS: Jak je u maďarské aerolinky zvykem, na ty nejnižší ceny dostanou pouze členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club. Ostatní si budou muset pár stokorun připlatit anebo členství zakoupit – poletíte-li ve dvojici, pak se vám tato investice vrátí již v případě první cesty a navíc slev vyplývajících z WDC budete moci využívat po celý následující rok.

Poznejte Kosovo

Staňte se cestovatelským pionýrem a prozkoumejte malý kousek Evropy, kde je turismus cizím slovem – prozkoumejte Kosovo. Takhle malá a částí světa stále neuznávaná zemička vás uchvátí svou přírodou, hornatou krajinou, divokostí, jinakostí a na Evropu až nápadně odlišnou kulturou. Překvapí vás také bohatá historie, méně bohatí ale o to vstřícnější lidé a impozantní architektura. Navštivte římskokatolickou katedrálu blahoslavené Matky Terezy, Císařskou mešitu z 15. století a také Národní knihovnu slavnou především pro svou architekturu brutalismu. Z přírodních krás pak nesmíte vynechat mramorové jeskyně Gadimë a nádherné dvoutisícové pohoří Šar anebo stejně tak krásné pohoří Prokletije. Doporučit musíme také návštěvu medvědí záchranné stanice, a před návratem domů pak ještě rychle nakoupit suvenýry na tradičním bazaaru. Věřte nám, Kosovo se vám zalíbí a ještě dlouho o něm budete vyprávět.

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na letišti Vídeň.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Podmínky pro cestování

Cesta do Kosova

Cestování do Kosova „jako dřív“. Žádné testy, žádné certifikáty, žádné formuláře. Detaily, další užitečné odkazy a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Kosovu“.

Náhled letenky z Vídně do Prištiny za 475 Kč

Z Vídně do Kosova: na prodloužené víkendy v září a říjnu


Bude se hodit

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)