Z Vídně do Gruzie i Arménie na jeden zátah
22.1.2020

Z Vídně do Gruzie i Arménie na jeden zátah

628

O této nabídce

Během letošního roku se poprvé otevřou letecké přístavy v Arménii i nízkonákladovým dopravcům. S tím souvisí i očekávaný pád cen na linkách do Arménie, kdy pro české cestovatele budou jistě nejzajímavější ty do Jerevanu. A to spojení z Berlína operované Ryanairem a linka z Vídně v podání Wizz Airu. Vzhledem k tomu, že maďarský dopravce již nějaký pátek létá také do Gruzie (tamější druhé největší město – Kutaisi), se přímo nabízí výlet do obou dvou zakavkazských zemí spojit.

Trochu si s letenkami pohrajeme a hle, už máme na světe krásnou kombinaci dvou jednosměrných letenek: Vídeň – Kutaisi & Jerevan – Vídeň s parádní cenovkou 314 Kč za směr, čili 628 Kč dohromady! Tato cena je samozřejmě validní jen pro členy Wizz Air Discount Clubu, ovšem i nečlenové pořídí letenky za skutečně nádherné ceny. Pokud poletíte alespoň ve dvojici, pak se vám již členství vyplatí (více se o něm dočtete v našem podrobném návodu o nákupu letenek u Wizzairu).

Proč do Gruzie?

Gruzie je úchvatným skloubením majestátních hor a ledovcových údolí s bohatou historií, pohostinností místních obyvatel a moderní architekturou. Je perlou ležící mezi dvěma kontinenty, mezi Malým a Velkým Kavkazem. Obdivujte zde burácející vodopády a klidná křišťálová jezírka. Putujte pohořím, zavítejte až ke kostelu Nejsvětější Trojice v Gergeti, ležícímu ve více než dvou tisících metrech, obklopen ještě výše čnícími velikány. Procházejte se po hradbách pevnosti Narikala. Ochutnejte výborné místní speciality, jako masem plněné knedlíčky khinkali a slaný koláč khachapuri. Zachutnají vám natolik, že si ještě budete brát recept.

Co dělat v Arménii?

Země zapomenutá na pomezí Evropy a Asie, skrytá před světem ve stínu majestátní hory Ararat. První země křesťanská, překrásná Arménie. Zvlněná krajina s vůní lesů je poseta honosnými kláštery, starými kostely a romantickými zříceninami. Vypravte se za poznáním katedrály sv. Matky Boží ležící na poutním místě zvaném Ečmiadzin. Pohlédněte na kompozici načervenalých zdí klášteru Chor Virap a sněhově bíle přikrytých vrcholů v pozadí. Vrcholy to nejsou ledajaké, vždyť podle bájí a pověstí tu zakotvil svou archu sám Noe.

 • Rezervujte: přímo přes web aerolinky Wizz Air
 • Zavazadla: malé příruční zavazadlo o max. velikosti 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: nejlevněji březen & duben 2020
 • Termíny:
  • Vídeň – Kutaisi & Jerevan – Vídeň 
   • 10. – 20. 3. za 628 Kč (bez WDC za 1 131 Kč)
   • 23. 3. – 3. 4. za 816 Kč (bez WDC za 1 319 Kč)
   • 2. – 10. 4. za 1 634 Kč (bez WDC za 2 136 Kč)
   • 4. – 17. 4. za 1 508 Kč (bez WDC za 2 011 Kč)

Ubytování

Náklady na ubytování jsou v Gruzii i Arménii pro cestovatele velmi příjemné. Kvalitní bydlo se snídaní v ceně seženete již za pár stovek. My bychom si v Kutaisi vybrali tento skvěle hodnocený Hotel Sanapiro za 353 Kč/os./noc a v arménském Jerevanu pak tento čtyřhvězdový Hotel L´image Art za 620 Kč/os./noc (samozřejmě obě dva naše tipy obsahují zmiňovanou snídani v ceně). Další ubytovací zařízení volte dle svého itineráře a pamatujte na klasické pomocníky při jejich hledání v podobě Bookingu či Hotels (slevový kód ve výši 8 % zní „AFFHCOM120“).

Doprava

Pro cestování po Gruzii i Arménii určitě doporučujeme využívat místní veřejné dopravy, sdílené minibusy známé jako maršrutky, případně se nebojte stopovat. Naše zkušenosti s tímto způsobem dopravy po Gruzii jsou veskrze pozitivní a ještě si užijete spoustu legrace.

Pro přesun z gruzínského hlavního města Tbilisi do Jerevanu můžete využít nočního vlakového spojení. To z nádraží v Tbilisi aktuálně vyjíždí každý den v 20:20 a do Jerevanu dorazí ráno následujícího dne. Více informací naleznete na webu gruzínských drah.

 

Náhled letenky z Vídně do Kutaisi za 314 Kč

Z Vídně do Gruzie i Arménie na jeden zátah

Náhled letenky z Jerevanu do Vídně za 314 Kč

Z Vídně do Gruzie i Arménie na jeden zátah

 


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)