Z Prahy do Uzbekistánu: Taškent s Turkish Airlines
22.3.2022

Z Prahy do Uzbekistánu: Taškent s Turkish Airlines

11 925

O této nabídce

Na konci ledna jsme vás s radostí informovali, že Uzbekistán zrušil povinnou 10denní karanténu po příjezdu. Tím se de facto otevřel pro krátkodobé turistické cesty. V minulém týdnu poté uvolňování vstupních podmínek v této středoasijské republice pokračovalo. Nově nemusí negativní PCR test před cestou předkládat očkovaní cestovatelé. Zároveň byla také zvýšena platnost uznávaného PCR testu ze 48 na 72 hodin. Zkrátka ideální pobídka pro jarní cestu do Uzbekistánu!

Na linkách ze střední Evropy do Uzbekistánu moc velká konkurence nepanuje. Zpravidla nejvýhodnější letenky nabízí Turkish Airlines, což platí také pro náš dnešní příspěvek. Zpáteční letenky do hlavního města, Taškentu, pořídíte za 11 925 Kč. To je sice relativně standardní cena, nicméně právě nadcházející měsíce – duben a květen – jsou pro návštěvu této destinace naprosto ideální. Kompletní přehled dostupných termínů tradičně naleznete v našem kalendáři. Cesta s „Turky“ slibuje pohodové přestupy v Istanbulu a štědrý limit pro odbavená zavazadla.

Podmínky pro cestování

Cesta do Uzbekistánu

Před cestou do Uzbekistánu je potřeba disponovat jedním očkovacím certifikátem nebo negativním testem (viz Evropský COVID pas).

Detaily, další užitečné odkazy a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Uzbekistánu“.

Návrat do ČR

Od 18. března 2022 sice platí nová pravidla návratu do České republiky – návratů z Uzbekistánu se ale nijak nedotýkají. Cestovatelé s očkovacím certifikátem či dokladem o prodělání nemoci i nadále vyplňují pouze příjezdový formulář. Ostatní cestovatelé musí vždy předložit negativní test a další podmínky záleží na zemi, odkud se ČR vracejí.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Vyrazte za poznáním do Uzbekistánu

Všudypřítomný písek a hliněné stavby, oranžový opar Uzbekistánu. Země teprve nedávno otevřela své hranice, poznávejte její perly jako jedni z prvních. Zdobené madrasy, mešity a mausolea vám hned připomenou kulturu natolik odlišnou od té naší. Svolávání z minaretů se mísí s hlasy trhovců nabízející bavlnu a hedvábí. Město Chiva na karavany otroků a barbarskou krutost už jen vzpomíná, line se jím přátelská atmosféra a pohostinnost k návštěvníkům. K snídani se podává čaj slazený domácími povidly, celý den voní ulicemi lahodné pokrmy. Hrby velbloudů odpočívají ve stínu a krásné dívky mezi nimi vykračují v pestrobarevných šatech. Uzbekistán sice vzkvétá, v jeho nekončících pouštích ale něco umírá – Aralské jezero nebo také Aralské moře, jehož voda byla po staletí využívána pro pěstování bavlny, uzbeckého bílého zlata. Na jeho místě teď už jen smutně leží hřbitov rybářských lodí, a třpytivé krystalky soli se třepotají vzduchem, zdobíc oranžovou prázdnotu…

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Prahy do Taškentu za 11 925 Kč

Z Prahy do Uzbekistánu: Taškent s Turkish Airlines


Bude se hodit

Letiště Istanbul (IST)

Turkish Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)