Z Prahy do Nepálu v letních měsících (vč. odbav. zavazadla)
2.6.2023

Z Prahy do Nepálu v letních měsících (vč. odbav. zavazadla)

15 893

O této nabídce

Skvělé zprávy pro všechny cestovatele přiletěly z Nepálu. Ten totiž v tomto týdnu definitivně zrušil povinnost předkládat před cestou do země negativní PCR test nebo očkovací certifikát. Odstranění vstupních podmínek přichází jako na zavolanou, protože již za nedlouho bude možné letět z Prahy do Nepálu na křídlech Jazeera Airways. Kuvajtská aerolinka spustí 22. června sezónní spojení Prahy (PRG) a Kuvajtu (KWI), odkud lze se stejným dopravcem snadno pokračovat až do Káthmándú – s velmi dobrou návazností letů. V obou směrech cestovatele čekají příjemné tříhodinové přestupy. Prémiový tarif „Extra“ navíc obsahuje hned dvě odbavená zavazadla, která se budou při cestě do majestátního Himálaje rozhodně hodit. Zpáteční letenky z Prahy do Káthmándú pořídíte v letních měsících (od června do září) za pěknou cenu 15 893 Kč.

Podmínky pro cestování

Cesta do Nepálu

Nepál čerstvě zrušil všechny vstupní podmínky spojené se šířením nemoci „COVID-19“. Cestování do země tedy  „jako dřív“. Žádné testy, žádné certifikáty, žádné formuláře. Jedinou podmínkou zůstává povinnost disponovat turistickým vízem, které ale snadno získáte po příletu do Káthmándú. Kompletní informace a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Nepálu“.

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na Letišti Praha.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Za nezapomenutelným dobrodružstvím do Nepálu

Nepál se nachází v jižní Asii v pevném sevření Indie a Číny. Jeho severní hranici s autonomní oblastí Tibetu (Čína) tvoří majestátní pohoří Himaláje s nejvyšší horou světa Mount Everestem. Celkem se na území Nepálu nachází hned 8 ze 14 osmitisícovek, což z něj činí velmi oblíbenou destinaci pro milovníky hor i horolezce. Zdejší krajina je velmi rozmanitá a jednotlivé horské hřebeny jsou odděleny hlubokými údolí, jimiž se postupně klikatí jedny z nejhezčích treků, jež učarují naprosto každému. Jižní část země pokrývají močálovité nížiny zvané teraje, které jsou částečně porostlé tropickou džunglí. V ní potkáte například i nosorožce či slona – ideálně v Národním parku Chitwan. Nezapomeňte ani na rodiště prince Siddhárthy Gautamy neboli Buddhy v Lumbiní, jež je dnes jedním z nejvýznamnějších buddhistických poutních míst.

Náhled letenky z Prahy do Káthmándú za 15 893 Kč

Z Prahy do Nepálu v letních měsících (vč. odbav. zavazadla)


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Jazeera Airways

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)